Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    Sziasztok!

    Kérdésem annyi lenne, hogy a HD Sentinel által mutatott értékek mennyire hihetők, ill mi lehet a vinyómmal?

    Gépemben 1 db SSD, 1 db 1 Terrás Seagate ( 7200), 1 db 1,5 Terrás Samsung ( 5400),
    2 db 1.5 Terrás WD Green van.

    Az egyik WD green 3 éves garija 2012 11 hóban lejár, de a Sentinel szerint ( 4.0 pro) 162 napot volt csak használva. ( gondolom ennyi időt volt bekapcsolva a gép.)

    Úgy egy éve figyelem, hogy a kondícióm szép lassan csökken, egyre több gyenge szektor hibát írt ki. 33 db-nál tartottam tegnapig, akkor a kondícióm 77% volt. . Valahol olvastam, hogy próbáljam meg a Sentinel szekvenciális tesztjét. Leürítettem a vinyót, elindítottam a tesztet. Az írás részt már az éjszaka befejezte, most az olvasásnál tart, de a kondícióm ismét
    100 %.

    Mennyire lehetek nyugodt? Gyakorlatilag ez a vinyó csak adattárolásra volt használva, ill lenne használva.
    Tápom egy 620 Corsair, van APC ( smart UPS 700 ) szünetmentesem, a többi vinyómnak kutya baja, csak ennek van ez a nyűgje.

    Az olvasás teszt még 11 órát tart. A térkép szép zöld, de vannak sötét zöld négyzetek is, ill egy kék. ( nem az, amelyik villog és továbblép)
    A státusz ablakban meg csak zöld, ( jó) sárga, ( sérült) piros (rossz) színekhez ad magyarázatot. ( akkor mi a sötétebb zöld és mi a kék?)

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

Új hozzászólás Aktív témák