Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazolini

    senior tag

    Sziasztok! :R

    Előrebocsátanám, hogy nem liksoft ellen írtam ezt a hozzászólást, csak tanulságul arra, hogy az elhamarkodott ítélet sosem hasznos. Aki - úgy, ahogy liksoft kolléga is, 100-ból 99-szer eltalálja látatlanul is a hibát :C - talán könnyebben esik a hübrisz (elbizakodottság) hibájába, de ez az ő estében (különösen) bocsánatos.
    Az alábbi levelezés dokumentálja, hogy liksoft szűkszavú, azonnali válaszára kérdésekkel, bizonytalansággal reagáltam, de erre sajnos még csak válasz sem jött, annyira biztos lehetett az ítéletben fórumozó társunk. De szerencsére, jobban utánamentem a dolgoknak: nem dobtam kukába a Barracudát. Az idézetek után folytatom.

    (#19015) Pazolini

    Seagate 500-as, a bad firmware szériás ST3500320AS kb. fél éve zárolta magát.
    Guru felnyitotta, frissítette a fw-t, azóta megy.
    Néhány bad sectort jelzett a sentinel (már korábban is) rajta
    Le is futattam a HD regeneratort, ami újramágnesezte a lemezt, azóta 100%-os
    Ez lett a backup lemezem, régen win7 ketyegett rajta.
    Gondom:
    egy ideje indulásnál újra és újra hibát jelez a checkdisk, és futni akar. Ha engedem újabban átírt fájlokat töröl róla előhozhatatlanul.
    Sentinelben leitoltottam a chkdsk futtatását, de:
    nem tudok írni a lemezre (másolni rá, adatot változtatni stb), csak olvasni tudok róla (másolni róla).
    WinCommander a 0x80070571 hibakóddal jelzi ezt a deffektet.
    Hogyan tegyem írhatóvá a lemezt? Lehet, hogy felhasználói joggal kapcs a probléma vagy a fájlszerkezettel? Rövid ön-teszten átment, sentinelben 100%-os a hdd.

    (#19016) liksoft

    Nem. Az író áramköre ment tönkre. Kuka.

    (#19021) Pazolini

    A fentiekből következett ez, vagy egyszer csak bekövetkezett minden előzmény nélkül?
    (elvi kérdés)
    Gyakorlati:
    - érdemes benthagyni? win7 és acronis backupok vannak rajta... (s azok, gondolom, bármikor kiolvashatók róla)
    VAGY mindent átpakoljak egy újra, hiszen ketyeg az óra, s lehet, előbb-utóbb adatvesztéssel kell kalkuláljak?
    system backupok új vinyón működnek majd?
    amúgy: tuti biztos a diagnózis? :U
    bocs a sok kérdésért!
    üdv.

    Szóval, tervem amúgy is az volt, hogy más konfigban is kipróbálom; s ha ez negatív eredménnyel jár: formázom és diagnosztikát futtatok rajta, mielőtt kukába dobom a kicsit; de semelyikre nem volt szükségem. :DDD
    Beszereztem egy külső hdd-t, leklónoztam a lemezt Paragonnal (nem sector-by-sector módban), s így sem engedett írni a klónra. Hm. :F
    Aztán formáztam (gyorsformázással, vagyis csak az indexeket töröltem a registryből), s máris írhatóvá vált. Simán átmásoltam az előbb klónozott adatokat, s írható maradt. :K Vagyis (mivel acronis és windows systembackup fájlok voltak rajta) összeakadhatott a két program, s valamelyik biztonsági írásvédettséget hozott létre a lemezen, amivel a backupokat megvédte (olvashatóságuk nem sérült), de ezzel lehetetlenné tette felülírásukat is. Mivel a klónozás a struktúra egészét áttette, meghagyta az írásvédettséget a lemezen, míg a fájlonkénti másolással ez a védettség kikerülhetővé vált. Ennyi. :o
    Remélem arra jó lesz ez a bejegyzés, hogy minden tanácsot csakis saját felelősségre fogadjunk csak el, s alkalmazásuk előtt több metódussal is végezzünk (ha lehet) ellenőrzést. :N :( :(((

    Üdv. mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák