Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    Ahogy ígértem csináltam egy kis összehasonlítást potom 4 óra alatt. :)

    Hardware:
    - Samsung SH-S223F (TSSTcorp CDDVDW SH-S223F) SATA-II desktop
    - Slimtype DVD A DS8A4SH ATA Device - notebook
    - LG GSA-2164D USB2.0 External DVD-ReWriter

    Virtual Hardware:
    - Daemon Tools virtual SCSI drive
    - Nero ImageDrive

    Software:
    - CloneCD v5.3.1.4.
    - Daemon Tools Pro Advanced v4.41.0315.0262
    - EAC v1.0beta3
    - Nero 11 Platinum v11.2.00400

    Forrás:
    Everything but the Girl - Five Fathoms MAXI CD (Audio CD)
    http://www.vinylsearcher.com/items/virgin/everything-but-the-girl/five-fathoms.aspx?tuneid=4702083
    A CD karcmentes volt, legalábbis szabad szemmel erős fénynél sem láttam rajta semmit.

    A tesztelés végeredménye és tapasztalatai:
    - Minden szoftver pontosan ugyan akkora állományokat készített bármelyik hardver esetén
    (Tehát az EAC - bit-to-bit összehasonlítással 100%-osan megegyező - .WAV állományokat készített mindhárom fizikai és két virtuális meghajtóról)

    - A kereszt-tesztelés érdekében (eltérő IMAGE formátum és adatkezelés) a virtuális meghajtókba más és más szoftverek által készitett képállományt illesztettem, és ezekből mindegyik arra képes szoftverrel .WAV állományokat készítettem, amelyek megegyeztek egymással a nyers diszkrét audio-adatok tekintetében.

    A Nero 11 pl. a WAV végére az info block-ba betette a CD Track adatait, előadót, dalcímet, stb. Ilyen különbséget találtam, meg egy 2 byte-os technikai block eltolást.
    A hangadat byte-ról byte-ra mindenhol megegyezett.

    Holnap csak a poén kedvéért veszek egy csomag valami gagyi CD-t a MediaMarktban, mind a négy ripper szoftverrel visszaíratom a maga által készitett Image-állományokat, majd újra berippelem, és összehasonlítom az állományokat.

    Igy kiderül, hogy tényleg lehet-e bit-to-bit / byte-to-byte, azaz 1:1-ben Audio CD-t másolni.

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák