Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz python1 #183303 üzenetére

    Facen már mondtam a múltkor, én most 2 projektort használok itthon. Mivel nincs tv-m és rengeteget neteztem,fórumoztam, youtubeoztam stb. a nagygépről (PD F32) sokszor monitor helyett is használva, egyszerűen olyan ütemben fogytak a nem túl olcsó, sőt, kifejezetten drága lámpák, hogy úgy gondoltam, hosszútávon mindenképpen kell nekem egy kisebb ledes/lézeres gép. Így lett egy kis ledes gépem, amivel 190 centi széles képet vetítek, és ezt úgy szoktam ilyenkor megoldani, hogy közelebb húzom a kanapém,így kb. 190 széles képet nézek kb. 240-ről. Normál esetben a 260 széles képet nézem kb. 3-3,2 méterről. Na hát onnan nézve a kis gépet, aztán végképp egérmozi az érzés, mondhat tőlem a tv-s tábor akármit, nem érdekel... A kis gép esetén a 16:9-es kép igen jól mutat ha közelebb húzom a kanapét és 240-ről nézem,de a 21:9-es képet viszont egyértelműen kicsinek találom. Nem kicsit,hanem nagyon. Ilyenkor inkább átmegyek a nagygépre. Bár az az igazság a 21:9-es képet a nagygépnél se tartom nagynak. Nincs mese, 21:9-ben kell az 1:1-es nézési arány, vagy akár attól több. Szóval csak óvatosan a nagy képről kis képre váltással, én nem tudom egyáltalán elképzelni többé. A végső felállásra az a tervem, hogy beszerzek egy high gain motoros ALR vásznat amivel talán a ledes gép esetén fel tudok menni kb. 220cm méretre és a másik előny is meglesz hogy akkor is lehet majd valamennyire vetíteni, ha nem sötétítem be fullra a szobát. Pl. egyáltalán nem rossz ősszel/tavasszal focimeccset, f1-et nézni nyitott ablak és folyamatos friss levegő mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák