Új hozzászólás Aktív témák

  • pvil

    tag

    válasz -KP- #181607 üzenetére

    Előtte ez az összeállítás 35m² nappaliban volt ami mellet nyitottan volt az ebédlő. Itt használtam 3 pár q300+600c és egy nagyobb subot 30cm hangsugárzóval, szinte ideális távolságokkal.
    Majd ezt próbáltam adaptálni ide, de eleve az elhelyezés is bajos volt nem fér el hátul 4db ekkora hangfal, így 5.1 felállasban ment a teszt.
    Vagy 2-3 hónapig próbállgattam, nagy - kicsi mindenféle vágási frekvenciákkal. Reflex nyílást bedugózva és nélküle. Továbbá szerintem az is gond lehetett, hogy nehezebben hajthatóak ezek a hangfalak, így igényelték a nagyobb hangerőt. (Pedig a thx ajánlásig fel sem mertem tekerni.)
    Sehogy sem volt jó, nagy katyvasz volt az egész. Ahonnan már dinamikus hangzás volt, az meg túl nagy hangerő ezen a helyen.

    Innen jött a gondolat, hogy kisebb rendszerre váltok.
    Próbáltam soundbarokat, az nem az én világom.
    Majd jött az, hogy cinema 70 + kisebb hangfalak 10-13cm körüli hangsugárzókkal. Hátra meg valami olyan mint a Heco ambient.
    Amúgy is small beállításal lenne használva, így gondoltam elég lehet egy slim készülék teljesítménye is.
    Az nem opció, hogy teletömöm mindenféle hangelnyelőkkel, esztétikusan kell kinézzen.

Új hozzászólás Aktív témák