Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauddip

    aktív tag

    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni egy-két dologgal kapcsolatban. Nemrégiben költöztünk be új házunkba, ahol végre lesz helyem jobban szétszórni a hangfalaimat, mint az eddigi sztereó megoldásom volt (helyszűke miatt).
    Jelenleg úgy gondolnám, hogy az LG tv-m optikai hangkimenetét használnám, amit az erősítőbe dugok (nem tudom ez mennyire kódolja a filmek hangsávját?), vagy közvetlenül a PC-mből (ami a médialejátszó is lesz) közvetlenül dugjam be az erősítőbe optikán a hangkártyátát? (melyik a jobb?)

    Egyelőre milyen megoldást / használatot ajánlanátok, ha most van egy Yamaha RX-V 771-es erősítőm, és 2 szett 5.0 Somogyi(SAL) hangfalszettem, egy db 150 W-os mélyládával?
    Mit tudnék ezekből használni mozizáshoz és zenehallgatáshoz a jelenlegi erősítővel?
    Esetleg elbírna 4.0-ban , 4db 150W-os nagyobb hangfalat a 4 sarokban, vagy az már sok lenne az erősítőnek? Erre dugnám még rá a mélynyomót az egyik első sarokba.
    Esetleg egy Front hangfalat még a tv alá.

    Aztán a következő lépés az lenne, hogy ugye még mindig marad 4 Back vagy Side kis hangfal és 1 Front a szettekből. Ezeket szerintem majd akkor használnám, ha egy újabb Yamaha 2xxx-3xxx modellre le tudnám cserélni az említett meglévőt! :)

    Bocs, ha kicsit zavarosan írtam le, de kezdésnek úgy gondoltam elég lesz a tanácsadáshoz! :)
    Köszi

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

Új hozzászólás Aktív témák