Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauddip

    aktív tag

    válasz bteebi #168192 üzenetére

    Egyedüli problémám a HDMI-vel csak az, h a Yamaha erősítőn "csak" 1.4es van, nekem meg legalább 2.0-ra van szükségem, viszont kábelben már 2.0b-set vettem. Ez főként azért lényeges számomra, mert a pc-men és a ps4pro-n is 4k hdr-ben játszom, és amint első alkalommal ezt kipróbáltam, hogy az erősítőn keresztül küldök mindent, sajnos ott csak sima FullHD volt a legnagyobb felbonrás.
    Ezért küzdök sajnos azzal, h ne a videókártyámon keresztül menjen a hang, hanem ez a 3 lehetőség maradt:
    - hangkártyáról analóg módon, jack-rca, de úgy csak a Yamaha RX-V 772-esen összesen egy sztereó bemenet van
    - veszek egy új hangkártyát, és optikával kötöm össze a Yamaha optikai bemeneten
    - veszek egy új hangkártyát, és coax bemeneten kötöm össze a Yamahaval.

    Ezért is kérdeztem, h ha már vennék új kártyát, melyiket érdemes.
    Lehet egyelőre maradok a már leírt módnál, és a Tv-ig megy majd hdmi-vel, aztán a tv optikai kimenetét kötöm rá a Yamahára, tesztre így 3.1ben szólt, viszont a hátsó hangfalakon halkabban hallottam ugyanazt, mint az első kettőn. :((

    Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

Új hozzászólás Aktív témák