Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz dino_m #168127 üzenetére

    Szép összeállítás. :D Nálam egyelőre "jobb híján" optikai kábel megy a TV-re az erősítőtől, mert az ARC-on valamiért nem tudtam megoldani a hangot. Lehet, hogy a kábel hibája volt, mert valahol olvastam, hogy az ARC-hoz (és/vagy az eARC-hoz) "fast HDMI" kell, ami talán csak 1.4+, de ezek szerint van régebbi HDMI kábelem is. Vagy nem tudom. A PC meg DP átalakító/HDMI kábellel van rákötve a TV-re. (Az a kicsit több hely a faltól az én esetemben bő 20 centi lett; sajnos nem mindig, nem mindenkinek fér bele.)

    Idén már remélem befigyel majd egy TV csere, mert egy 6 éves, enyhén artifactelő, edge LED-es, bár még 3D-s (!) LG TV-nk van. Majdnem vettem tavaly helyette egy 65"-os QLED TCL-t, de végül az asszony lebeszélt róla. Idén lehet, hogy OLED lesz helyette, pláne ha az LG új "A" szériája nem lesz nagyon sokkal gagyibb a B-től, de árban azért olcsóbb lesz. (Kisgyerekek mellé lesz, szóval nem akarok - most még - csilliókat rákölteni. Egy ismerősöm LCD TV-jét betörték a gyerekei, és nálunk is sokszor meleg volt a helyzet.)

    #168128: Az S/PDIF-en átmegy az 5.1 (AC3, DTS), de a nagy(obb) felbontású térhangzások már nem.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák