Új hozzászólás Aktív témák

  • Dagidög

    senior tag

    Beszereztem egy i1Display pro plus colorimetert. Röviden: bele kellett tegyek egy pár órát, hogy igazán jó minőségű kalibrációt érjek el, de a belefektetett pénzt és időt nagyon megérte és igazán kellemes színeket csalt elő a kijelzőimből. Nőtt az árnyékrészletesség és a színgazdagság.

    Ha már kalibrálás: szeretném tovább próbálgatni a PC-s hangprocesszálást. Egyszer volt nálam Void, de akkor rendes mikrofonom sem volt és az akusztikai körülmények is gyengébbek voltak, valószínűleg ezért az Audyssey XT32-höz képest nem hallottam lényeges különbséget.
    1: van most olyan bemérő mikrofon, ami ajánlott és elérhető a használt piacon?
    2: 5.2-höz milyen hangkártya ajánlott? Most HDMI-n megy a jel az erősítőbe (TrueHD, DTS-HD MA). Ennyi csatornát hogy viszek át (lehetőleg kábeldzsungel nélkül)?

    #166304 VoidXs:
    Én próbáltam HDR anyagot SDR-rel szemben HDR képes kijelzőn és a felbontás valóban nőtt, de a kontraszt úgy vettem észre, hogy csökkent. A kijelző mezei VA paneles led, így nem képes visszaadni a HDR tartományát. Van erre megoldás vagy gyenge hozzá a kijelző?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák