Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz Tamoo #132394 üzenetére

    Amennyiben a 7.x-et úgy tudod összerakni, hogy a 4 hátsó távolsága (min.2m a füledtől köríven), a szoba akusztikája, a hátterek fültől való magassága (60-90cm) is összejön, abban az esetben SEMMI előny nincs magának az atmosnak, mert olyan gömbölyű teret tudsz létrehozni, amit nem lehet több hangsugárzóval űberelni. Nyilván ehhez kellenek a jó minőségű surroundok és olyan kábelezés, amivel a dobozokról pont úgy le tud válni a hang, mint jól működő sztereó esetében a frontokról. Ezzel a felállással nem tudsz többet kihozni, hangsúlyozom mindennek klappolni kell.

    Nyilván, ha az atmos sáv (újra)keverésénél a mérnök jól végzi a dolgát, a mennyezetibe oda tud csempészni ezt azt, de ilyen filmhez még nem volt szerencsém (ami nem jelenti azt, hogy nincs ilyen), ellenben nem tudom megéri e, mert a tered nem lesz jobb max. kapsz új effektet.

    Atmosnak talán ott érzem előnyét, ha olyan a moziszobád, ahol több sor fotelt használsz és mindenki fülét ki szeretnéd pontosan szolgálni. Illetve, ha az 5.x, 7.x teret nem tudod létrehozni rendesen a már fent említett kívánalmak hiánya miatt, akkor nyilván javítani tudsz az összhatáson, de nem azért, mert az atmos tere jobb, csak tudja pótolni a nem megfelelően összeálló (lyukas) truehd teret. SZVSZ

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Új hozzászólás Aktív témák