Új hozzászólás Aktív témák

  • berobi78

    tag

    Sziasztok,

    Nem vagyok biztos benne, hogy házimozira lenne szükségem, de a hifi-s topikból átirányítottak ide.

    Szóval ide is bemásolom a kérdésem:

    Bocsánat, ha nagyon amatőr leszek, de nem értek a témához, ezért is kérdeznék.

    Arra lennék kíváncsi, hogy merre induljak, milyen úton tudnám megvalósítani az elképzelésemet.

    Adott egy Philips Led TV (42PFL7666H), mindenféle kimenettel (optikai audió kimenet, fejhallgató kimenet, és még egy jó pár minden, amiről nem tudom, hogy micsoda ;))
    Illetve van egy laptopom.

    Amit meg szeretnék valósítani, az az, hogy legyen egy olyan berendezésem, amin zenét tudok hallgatni egy pendrive-ról, vagy csak szimplán rádiót hallgatni, de ha akarom, akkor össze tudjam kötni a tv-vel, vagy akár a laptoppal, úgy, hogy azon jöjjön a hang és a tv-n a kép.
    Laptopos összekötésnél az nem jó, hogy HDMI kábellel csatlakoztatom a tv-hez, majd a tv-ből menne a hang a "hifihez", mert néha játszok a Rocksmith-el (elektromos gitáros játék), és ha a tv-t használom monitorként késik a gitár hangja a valóságoshoz képest, ami meglehetősen zavaró.

    5.1-hez nem ragaszkodok, bár nem lenne rossz ha lenne, de egy sima stereo hangzással is jól el lennék.

    Illetve ami fontos, hogy vezeték nélküli fejhallgatót is tudjak vele használni.
    Hangminőségre nem vagyok érzékeny, szóval valami "olcsó" megoldással tökéletesen elégedett lennék, és használttól sem riadok vissza. Csak nem tudom, hogy merre induljak el. Házimozi? Mini-hifi? Valamilyen erősítő és hozzá hangszórók?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák