Új hozzászólás Aktív témák

  • BranBond

    csendes tag

    válasz Ed Parker #112169 üzenetére

    Szóval Arcam AVR 400 erősítőről egy sztori. Kb. 3 hónapja történt, hogy filmnézésnél kb. 1 óra után standby-ba kapcsolt az erősítő. Körülmények ugyanazok, mint az előző 3 évben, oldalt, hátul és felül semmi, tehát szabad hely. A „kézrátételes” vizsgálat szerint egyáltalán nem volt forró, normál meleg lehetett. Vártam néhány percet, visszakapcsoltam, majd újra kb. 1 óra múlva újra standby. Visszakapcsoltam megint, de most már figyeltem a ventiket is, meg sem moccantak az újbóli kikapcsolásig. Irány a Totel Bt. 2 hét múlva mentem érte. Náluk egyébként nem produkálta a kikapcsolást, de elmondásuk szerint nem is tudták normálisan terhelni. Viszont néhány dolgot beállítottak, állítólag el volt „csúszva” pár áramköri paraméter, pl. valaminek a nyugalmi árama az előírt háromszorosa volt, nem értek hozzá, elmondták, én értelmesen bólogattam, majd irány haza. Két hét múlva azonban újra elkezdte ugyanazt a műsort az erősítő. Vissza a Totelhez, javításra 3 hónap gari van, korrektül be is vették utómunkára az erőstőt. 1 hónapig volt náluk, értesítés után irány a szerviz. A túlmelegedés elleni védelem kapcsolta le túl korán az erősítőt, mindent újra be/kimértek, beállítottak, azóta még langyosnak se nevezném 3 óra kemény filmezés után sem a gépet. Jobb lett, mint valaha volt. Természetesen a második kör ingyen volt, mindent figyelembe véve korrektek voltak, azóta az erősítő tökéletesen teszi a dolgát.

Új hozzászólás Aktív témák