Új hozzászólás Aktív témák

  • Richard!

    addikt

    Üdv!

    Van nekem egy gépem, melynek neve FosKazán:

    Az utóbbi hónapokban elhatároztam, hogy lecserélem a szegény öreg Sharkoon házikót. Ki is választottam egyet a SilentiumPC-től, majd mielőtt megrendelhettem volna, jött a korona vájrusz és egyik napról a másikra munkanélküli lettem, így már nem volt akkora prioritás a csere.
    Mivel elsősorban a szellőzés miatt szerettem volna váltani, muszáj volt valamit elkövetni, hogy a Kazánt hűvösebben tartsam. Ha szellőzés, akkor mesh front! Elhatároztam, hogy megcsinálom aprópénzbű a Sharkoon Vaya Mesh-t. A fejemben megvolt már a terv, csak meg kellett valósítani... Ekkor jutott eszembe, hogy a szekrény aljában van 2 db 120 mm-es ventillátorom, amik nyugalmazott tápegységekből származnak.
    Egy front venti már adott volt, de úgy gondoltam, azt is lecserélem, ha már ott járok...
    Szóval lepattintottam az előlapi panelt, kiszedtem a DVD-író alatt lévő fém porvédő panelokat belülről, a házról és a műanyagokat, a front panelről. Beraktam az egyik ventit, kiékeltem papírral, amit előtte szakszerűen összegumiztam :DDD .
    Mivel ezek csatlakozó nélküli ventik 2 vezetékkel, szimplán csak összedugtam őket a tápegység egy-egy szabad molex csatlakozójával (feketét a feketébe, pirosat a pirosba).
    Nos. A ventik működtek -éljen- (mellesleg halkabbak voltak, mint az az egyetlen gyári ledes csoda :B ). Már csak a hálót kellett megcsinálni. Természetesen, mint mindenkinek, nekem is a harisnya jutott az eszembe. Sajnos a párom nem hord harisnyát, ezért el kellett mennem a boltba és tök drágán (2.49€-ért), vásároltam egy fekete harisnyát magamnak. :D
    Levágtam belőle egy 20-25 cm-es részt és egyszerűen ráhúztam a front panelre, gyakorlatilag egy dupla harisnya réteget képezve ezzel. 👇

    Előlap visszapattint, gép bekapcs, aida64 indít és nem hittem a szememnek. 8-10°C-kal kisebb értékeket mutatott, mint a gányolás előtt. Csak ültem, és néztem ezt a csodaszép munkát. Ültem és büszke voltam magamra. :DDD
    Azóta eltelt már 3 hét és undorítóan jól működik, nagyon imádom! :C
    További képek: [kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [aida64]

    Köszönöm, hogy elolvastad! :)

    Most pedig irány munkát keresni! :(((

    Ma kezdődik életed hátralevő része!

Új hozzászólás Aktív témák