Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz kem #315 üzenetére

    Proxy, magyarul helyettes. A netkapcsolatod és a célgép közé ékelődik be a proxy szerver, te a proxyval vagy kapcsolatban, oda küldöd a kérelmeket(aki továbbítja a cél felé), a célgéptől érkező válaszok pedig nem közvetlenül hozzád érkeznek, hanem a proxyhoz, majd ő küldi neked. Emiatt a célgép a proxy szerver ip-jét látja, nem a saját ip-det (ez nem teljesen igaz, mert legtöbbször detektálható a proxy jelenléte, és simán kiadhatja az ip-det). A legtöbb hálózati alkalmazás (pl böngészők) támogatja a proxyk használatát, annyit kell tenni, hogy beállítod a megfelelő helyen a szerver ip-jét és portját.
    Működő proxy szervert nem könnyű szerezni, mert általában nem azért működtetik őket, hogy bárki csak úgy netezgessen róluk ingyen. Keresőkben, proxy listákban lehet rájukbukkanni, vagy üzemeltetni kell egyet.. Az ilyen talált szerverekre nem feltétlenül etikus felcsatlakozni, általában megbízhatatlanok, kérészéletűek és marha lassúak.
    Olyan alkalmazásról nem tudok Windows rendszeren, ami alkalmazástól függetlenül proxyt állít be (tehát hogy ne kelljen beállítanod minden hálózati alkalmazásban a proxyt), ehhez mélyen bele kéne nyúlni a rendszerbe, nehezen tudom elképzelni.
    Nem tudom azt sem, melyik az a két alkalmazás amit keresel. Elrejteni az ip címedet nem fogod interneten, amint írtam, az lehetséges, hogy nem a sajátodat lássa a cél, hanem másét (proxy).

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák