Új hozzászólás Aktív témák

  • X2N

    senior tag

    válasz bigrob #53624 üzenetére

    Mennyibe került az Axe FX2 amikor megjelent? Mennyibe kerül most Reverb-en? Mi ez ha nem avulás. Ha annyira jó lenne nem adnák már ki a sokadik verziót, most éppen színes kijelzővel...nem frissítgetnék állandóan a firmware-t, hogy javítsák a hibákat. 15 éve a modellezzés még gyerekcipben járt, most a neurális modellezés meg a pluginezés, a buzzword. Ugyanazt a régi cuccot kell emulálni, érdekes, olyan nincs hogy valami új erősítőt kitalálnak csak modellezőssel amit nem lehet elektroncsövessel megcsinálni. Utóbbi 30-40 évben azért elég jelentős előrelépések voltak. Az elektroncsöves kapcsolásokat is fejlesztik attól még hogy jelenleg nem ezt veszik a legtöbben, az alkatrészek talán sosem voltak jó minőségűek, és olcsók, ezért talán nem a 70-es években a lepattant Marshallokat kellene etalon erősítőnek beállítani. Olyan soundot meg lehet csinálni ma már 2db kettős triódával amire az 50-es években nem is gondoltak. Én nem veszem magamnak a csöves cuccot hanem megépítem, esetleg veszek aprón olyat, ami tényleg megéri, és nincsenek benne félvezetők. Szóval ha bármi baja van én fogom megjavítani. Sok otthonra a 100W? Lehet kapni loadboxot, a teljesítménnyel amúgy sem arányos a hangerő, egy 10W-os erősítő is csak 3dB-el lesz halkabb mint a 100W, az már más kérdés hogy tiszta hangnál mekkora lesz a headroom-ja és dinamikája... a 4X12-es láda zárt ládának lesz olyna hangja amit szeretek, ezen nincs mit szépíteni, ezt nem tudod leemulálni. Remélem érthetően fogalmaztam. Remélem nem fog elmenni a fórum a dedóba. Természetesen nyugodtan tegyetek fel hangmintákat hogy szólnak otthon a cuccok, kíváncsi vagyok.

    Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Új hozzászólás Aktív témák