Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz #95590400 #4904 üzenetére

    Hiába no. Az, hogy te értetlen vagy és hogy te hogy gariztattál már valamit az a te dolgod. De ezt másnak ne ajánljuk.

    Az is baj, hogy csak az írás van nálad bekapcsolva. Az olvasás nincs. De segitek én neked.

    "3. § (1) A forgalmazó a fogyasztó kifogásáról jegyzőkönyvet köteles felvenni, amelyben rögzíti:
    a) a fogyasztó nevét, címét,
    b) a fogyasztási cikk (a továbbiakban: termék) megnevezését, vételárát,
    c) a vásárlás időpontját,
    d) a hiba bejelentésének időpontját,
    e) a hiba leírását,
    f) a fogyasztó által érvényesíteni kívánt igényt,
    g) a kifogás rendezésének módját.
    (2) Ha a kifogás rendezésének módja a fogyasztó igényétől eltér, ennek indokolását a jegyzőkönyvben meg kell adni.
    (3) A jegyzőkönyv másolatát a fogyasztónak át kell adni.
    (4) Ha a forgalmazó a fogyasztó igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról legkésőbb három munkanapon belül köteles értesíteni a fogyasztót.
    4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - a termék tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
    (2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

    Nos. Veszek egy 4850-t 35000 jó magyar forintért. A vga tönkre megy. Mivel a boltban korrektek és emberként kezelnek nem egyből a vételárat kérem vissza mikor kiderül, hogy nem tudják ugyanolyanra cserélni (mondjuk ez egy ref vga). Felajánlanak (nem erőltetik) nekem egy extrahűtésű full dobozos 4870-t. Vagyok annyira ember, hogy elfogadom holott ennek a mostani ára 29000ft. Mert rosszul nem jártam, mert értelmesek voltak velem és mert tudom, hogyan müködik a túloldalról.
    De az, hogy rámeröltetnek egy x árú, x tudású vga helyett egy x/2 árú kb ugyanolyan teljesitményű vgat (a többi k.csögség melett amit ellenem elkövettek) az nem müködik.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák