Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    válasz ígyvanferi #90474 üzenetére

    Szerintem Igazad lesz. Nem közvetlen a súlyzózás miatt szedi le az edzését, hanem mert amiatt esik pl. a body battery, és az edzés felkészültsége. Amit amúgy befolyásol többek között az alvás, és a stressz, ahogy mondod.
    És amikor edzést ajánl a Garmin, ránéz, hol tart a bb és a felkészültség, és annak megfelelően dob edzést.
    Nyáron szórtam a félmaratonokat, jó passzban voltam (és még egészséges), a Garmin már szinte térden csúszva könyörgött, hogy ugyan kocogjak már a kedvéért 40 perc alatt 6(?) km-t. Egy idő után leszoktam az edzés ajánlásról :)

    @SirRasor: sajnos maratonra felkészítés nincs a garmin coachban, félmaraton a leghosszabb táv. Ott pl. "fixebbek" az edzések, nincsenek ilyen mókázások.

    @Tisn: Januári/Februári stb. gyarapodás. 4 órányi súlyzós edzés / hó.
    Lehet, hogy Neked azért nem dobja fel, mert hetente többet edzel, nem lenne kihívás :)

    [ Szerkesztve ]

  • SirRasor

    őstag

    válasz ígyvanferi #90474 üzenetére

    Mivel már 1+ hónapja ezt csinálja, nyugodtan kijelenthetem, hogy biztosan ez a helyzet.
    30-40 perc szokott lenni és vagy alap-ot ír, vagy anaerobot.
    Pölö itt az előző - Nem szoktam nyomkodni, csak elindítom az elején és megállítom a végén.
    Alvás: mindig rossz és kevés
    Stressz: általában alacsony
    De a napi ajánlat ettől függetlenül mindig vegyesfelvágott szokott lenni sok tempóval és sprinttel. Azóta csinálja ezt, amióta a maratont rögzítettem a naptárban és konkrétan ahhoz dobálja az ajánlásokat.

    Eljött az ideje, hogy eltávolítsam a naptárból :DDD
    EDIT: nem töröltem, csak módosítottam félmaratonra és a teljesítést időalapúra 5:10-es célidővel. Ha a fenti elméletem helytálló, akkor ezek után tempósakat fog gyakrabban csináltatni.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák