Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz matyi94 #23804 üzenetére

    Igazán csőimádó lettem az utóbbi időben de még így se értem a felesleges hülyeséget...

    Ha az a lampizálás, hogy minden után tegyünk egy valamilyen (éppen kezünk ügyébe kerülő csövet) és kössük be katód- vagy anód- követőként csak me mé ne... és ezt óccón de vacakul oldjuk meg de hogy örüljünk még egy halom kondit cseréljünk ki me mé ne akkor bizony a lampizálás se takar sok elmés elgondolást de szerintem hangban inkább (garantált ;] ) romlás mint javulás.

    Miért?
    1. Cső lételeme a nagyfesz. (van nagyon kevés kivétel de azokat persze hogy nem ismerik... :)) ), megfelelő nagyfesz nélkül nincs jó munkapont >> nagy torzítás, mivel nem lineáris tartományban dolgozik a cső.
    Szóval kell a nagyfesz táp. Akkor már kell még 1 trafó (megint egy a fűtésnek vagy csak több sekunder). Sajna mint mindig a nagyfesz táp kompromisszumokat hord magában (túl sokat is ha olcsósít az ember...) Vagy brumm mentes de cserébe nagy belső ellenállás vagy brummos és olcsó vagy drága és drága de nem brummos és kis belső ellenállás. Na most mint olyan a csöveknek hidegen nem szabad anódfeszt adni mert erősen csökken az életük ideje. Ezt ugye táp késleltetéssel lehet megoldani ami vagy +elektronika vagy csöves egyenirányítás megint drága...

    2. Amint tovább léptünk és látjuk hogy olcsó táppal nem lehet jó csövest csinálni látjuk, hogy biza már itt elesik a "lampizálás", de sajna mint vonalszintű jelmeghajtó a csőnek megint csak több kell hogy jó legyen és pedig DC fűtés ezt megint csak profibban kéne csinálni egy árválkodó kondi helyett... :(

    3. Marad a nagyobb kimeneti impedancia problémája az anódkövető fokozat miatt ami megint csak nem jó
    :(

    4. Végül jelszintű meghajtóként a trafókkal egy nem árnyékolt térben legalább árnyékolt kábeleket használhatott volna, mivel a cső a baromi nagy bemeneti impedancia miatt minden zajt felszed... Ha nem lenne elég a brummos nagyfesztáp még véletlenül a jelre is szuperponálodik egy kis brummimaci...

    5. Sajna az összevissza hosszú lábakon álló kondikat se értem. Fölös antenna a kondi lába :P és ez egy roppant érzékeny chipnél fél centire nem a legjobb ötlet...

    6. De legalább a második torroid majd jól összeszórja az elektronikát mivel az első ezt a feladatot nem tudta "tökéletesen ellátni" :DDD

    Sajnálom de ez így nekem csak kontárkodásnak tűnik és egy tényleg igényes ember aki meghallgatja és az könnyen mondhatja ezután hogy nesze neked ennyit ér a csöves technika. és később már csak legyint a tényleg jó csövesekre is hogy biztos az is ilyen... :W

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák