Új hozzászólás Aktív témák

  • Ildika

    tag

    Sütöttem képviselő fánkot... Azt hittem, nehéz megcsinálni de NEM... Bárki álljon neki nyugodtan. Ezen reci alapján csináltam, csak én főzött vanília krémmel és tejszínnel töltöttem meg. Hát hamar elfogyott:)

    Mandarinos tejszínhabbal töltött képviselöfánk/Tim Mälzer/alchri
    4 deka vaj, csipet só, 1 deci víz, 8 deka liszt, 2 tojás, 1/4 tk. sütöpor, 3 mandarin, 2,5 deci tejszín, 1 zacskó habfix, 1 zacskó van.cukor, porcukor
    A vízben a vajat a csipet sóval egy lábosban felolvasztottam, amikor forrt, belekevertem a lisztet, kikapcsoltam alatta tüzet és addig kevertem, amíg el nem vált a lábostól a massza. Utána elektromos habverővel egyenként belekevertem a tojásokat és a sütőport. 2 evőkanállal 8 halmot tettem egy sütőpapírral kibélelt tepsire és a sütő legalsó sínén, 220 fokon, 25 percig sütöttem.
    Utána rögtön kivettem és egy ollóval kettévágtam. Amikor teljesen kihűltek, megtöltöttem.
    Töltelék: a habot a fixálóval és a van. cukorral keményre verni. A mandarinokat meghámozni, cikkekre szedni és a cikkeket félbevágni. A félbevágott fánkokat vastagon megkenni a habbal és pár mandarin cikket belenyomni. Összecsukni és porcukorral megszórni.

    ''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

Új hozzászólás Aktív témák