Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    addikt

    válasz irgum #16086 üzenetére

    És valóban, mindkettőtök eltalálta, a 3. kép az iPhone és a 4. kép a DSLR.

    Az iPhone képénél a lightroomozás ellenére:
    Nem annyira átütő színek (színdinamika), az égen látható zaj (ennyi fénynél a DSLR makulátlan), illetve valóban látszódik egy kis "digitális hatás" nézzétek meg a fák ágát 100%-os nagyításban.

    Élességben nincs jelentős különbség, sőt, még az iPhone felé billen a mérleg nyelve. Ez azért van mert nyitott blendével, F2.8-on fotóztam a Sigma 17-70-es objektívvel, hogy ezáltal lágyabb legyen a kép. F11-en 10 méterről nézve a monitort is látszana melyik a Canon.

    Összességében az volt a teszt célja hogy rámutasson: picit gondolkodni kell ha meg akarunk különböztetni egy DSLR-es képet a top telók fényképétől, ideális fényviszonyok között.
    Persze van még hova fejlődni, nagyon kiváncsi vagyok hogy a 2013-mas telefonok mit fognak tudni.

    Ha unatkoznátok itt egy vaskos teszt az idei csúcstelefonok fotós képességeiről. (Bár ahogy elnézem a Pv808-at gondosan kihagyták a tesztből)

    szerk: az iPhone képénél a világosságokkal, kontrasztal, élességgel, zajszinttel játszottam. Az eredeti képeket holnap fogom feldobni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák