Hirdetés

2018. december 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

IT café

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16601) Tuninger

Tuninger
(senior tag)

Én ezúttal négy panorámaképet hoztam Egerből.

Park
Templom belső
Dózsa György tér
Egri várfal

iPhone 5

Sajnos mindegyik képet újra kellett tömöríteni 60-75%-ra mert a képfeltöltés.hu nem kezel 4MB-nél nagyobb képet.

(#16602) Ricardo válasza Tuninger (#16601) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Jók lettek. Teltek a színek.

(#16603) rizso

rizso
(PH! kedvence)

Skate emlékére: 1, 2, 3 4.

Grand X In emlékére: 1, 2.

Egy darabig most Omnia2 és Desire képekkel jövök majd :)

Akinek kell egy fasza online tárhely min 5GB-tal, szinkronizálás és egyszerű fájlmegosztás funkcióval, annak érdemes kipróbálni a SugarSync-et - ha valaki regisztrál a linkemen keresztül azzal nekem is csak jót tesz (+500MB-ot kapok koponyánként) :)

[ Szerkesztve ]

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#16604) James Dean

James Dean
(lelkes újonc)

[Sony Xperia P]

[ Szerkesztve ]

(#16605) irgum

irgum
(PH! addikt)

Régi iPhone 4S-el készült képem: link

A telefonom szervízben lock gomb probléma miatt.

(#16606) Ricardo válasza rizso (#16603) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Sűrűn cserélgeted :K

(#16607) rizso válasza Ricardo (#16606) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Mikor megvettem, akkor még nem igazán volt tervben külföld. Ha minden jól megy, akkor még ebben a hónapban, vagy legkésőbb februárban költözünk, és ott nem sokra megyünk a T-mobile HU-s telefonokkal:)

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#16608) Ricardo válasza rizso (#16607) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Jogos.

[ Szerkesztve ]

(#16609) Quasi_modo válasza rizso (#16607) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Tudhatjuk mi a célország ?

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#16610) rizso válasza Quasi_modo (#16609) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Csak sógorék:)

(#16611) Polarstar válasza rizso (#16610) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Csókoltatjuk őket.

Nem csodálom, hogy elmész!

De! Tolhatsz fel jó képeket onnan is! :D

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#16612) Ricardo válasza rizso (#16610) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Jöhetnek a tehenes, és a hegyi képek :DDD

(#16613) Quasi_modo válasza rizso (#16610) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Neked van igazad. Én is gondolkodom ilyesmin.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#16614) MR007RM

MR007RM
(PH! addikt)

Nokia 808 PureView

Pár németországi fotó.

Münchenben a szállodánk előtt. Legyen a címe szín vagy fa passz.
1

A koncertteremben.
2
3
4
5

Koktél 3 megvilágításban. Nyilván a világosabbnál van beégés, de a téma az talán jó így is. :)
6
7
8

Macskatányér egyedül, mert a cica éppen fosott tőlem. Elbújt.
9

München nappali utcakép.
10

folyt.köv. :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView /white/ + SanDisk microSDXC 64GB /exFAT/

(#16615) legiaap válasza MR007RM (#16614) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Mikor meglátom a képeid, mindig elgondolkozok vegyek-e ilyen telefont, de aztán feleszmélek, hogy Symbian inkább köszi kihagyom. Imádkozok, hogy egy ilyen kamera bekerüljön egy WP-s Nokiába. Abban a pillanatban veszem is meg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16616) MR007RM válasza legiaap (#16615) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Előbb-utóbb teljesülni fog a vágyad. Azért kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#16617) MR007RM

MR007RM
(PH! addikt)

Nokia 808 PureView

busz
kollégák
sőr 1
sőr 2
szarvas
autó és körítés
busz
cicus
fontos kiegészítők
templomtorony

[ Szerkesztve ]

(#16618) Quasi_modo válasza MR007RM (#16614) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Na az elsőre majd megkapod, hogy persze állványról könnyű. Pedig az a kép akkor is igen jól demonstrálja a 808 képességeit.

(#16619) MR007RM válasza Quasi_modo (#16618) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Igen az állvány is velem volt és néha használtam mint pl az elsőnél a kabátzsebemből előkapva. Ha úgy könnyebb este(nappal nem használtam csak sötét beltér esetén, mint koncertterem, vagy letámasztva) jobbat készíteni, akkor minek erőlködjek nélküle? Szerintem meg fogják érteni a többiek, főleg mert más is használ. A mozdulatlanság elérése mindenkinél cél.

Ha pantomin művész volnék akkor menne az állvány nélkül is, de sajnos nem vagyok. :D

(#16620) Quasi_modo válasza MR007RM (#16619) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Nincs az állvánnyal semmi gond. Én is használom ha kell.

(#16621) mobilefan válasza MR007RM (#16614) üzenetére

mobilefan
(senior tag)

Szép fotók :R

-

(#16622) MR007RM

MR007RM
(PH! addikt)

Nokia 808 PureView

Keresgéltem még párat. Ezek természetesen mind állvány nélküliek.
vacsora
A festmény még nem volt egészen kész. Mint szabadidős hobbi a tesómtól.
festmény
Reggel egy másik.
festmény 2
cicus
fókuszálás
piactér
templom

3 portré a tesóimról. Személyes, de most ezen mit szégyenkezzek. :)
középpont
portré 2
portré 3

(#16623) MR007RM válasza mobilefan (#16621) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Köszi. Született pár fotó az elmúlt napokban. Nem tudom magamban tartani. :)

(#16624) mobilefan válasza MR007RM (#16623) üzenetére

mobilefan
(senior tag)

hát gratula,nagyon jó fotók.
ilyenkor mindig meglepődök milyen jó képet készít :K

-

(#16625) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Esti fotó

Szerintem valamennyit reszeltek rajta. Rosszabbra számítottam.

Galaxy S

(#16626) sadboy

sadboy
(senior tag)

Nem tökéletes kép de talán rálehet ismerni mi is ez nokia 808

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#16627) Polarstar válasza MR007RM (#16616) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Előbb-utóbb teljesülni fog a vágyad?

Lassan temetik a Nokiát. Szoftveres cég lehet belőle. pr....

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#16628) Blyan válasza MR007RM (#16622) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Jók lettek! :)

A tesókon meg nincs is mit szégyellni. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16629) irgum

irgum
(PH! addikt)

Jeeeee! :D Megkaptam a szervízelés után az új telefont, iPhone 5. Zsír új fóliás, Apple-éknél ez így megy kérem, hogy ha nem mindig reagál a lock gomb, adnak egy fóliásat helyette. :P

Hoztam is képeket tőle

link1

link2

link3

link4

(#16630) MR007RM válasza Blyan (#16628) üzenetére

MR007RM
(PH! addikt)

Köszi. :) Egyébként a portré arcfelismerést meg hasonlót békákon próbálgassam? :D Szóval valakiknek muszáj feláldoznia magát, hogy teljes képet lássunk a teló fotóképességeit illetően. Kivételt csak én képezhetek. :)

(#16627) hagel: Felőlem most már lehet bármi. Lemondtam róluk. Nem függetlenek, minden egy folyamat része, amit már régen megírtak. Minket meg vezetnek az orrunknál fogva.

[ Szerkesztve ]

(#16631) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Na majd én is kicsit alkotok amint bejön a meleg. Ez nem város gyerekek van mit megmutatni csak megy a halál hegyre télen! :P

Én is motorozok.... Szóval ha autózok akkor próbálom a dinamikát átültetni. :D Xiaomi 10000mAh PowerBank eladó! 3000ft

(#16632) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Csak egy olyan telefon mozog itt ami meg tud téveszteni és lazán azt mondom rá Pv kép. Na szerintetek melyik az?

Én is motorozok.... Szóval ha autózok akkor próbálom a dinamikát átültetni. :D Xiaomi 10000mAh PowerBank eladó! 3000ft

(#16633) Blyan válasza Kolondrum (#16632) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Nokia 114! :D

Passz, N8?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16634) Kolondrum válasza Blyan (#16633) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

I5

(#16635) irgum válasza Kolondrum (#16634) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Hú de jó ezt Tőled hallani! :) (olvasni)

(#16636) Blyan válasza Kolondrum (#16634) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Hát nem tudom.. én iphone párti vagyok, de i5 közelébe sem szagol a 808-nak, főleg azért nem, mert szinte lehetetlenség paraméterezni a fotókat. Trükkök ugyan vannak, de mindegyik kompromisszumos. Állvány nélkül meg tényleg esélytelen a jó képek csinálása. Az i4s pl nem áll messze az öttől, csak sajnos némileg több zaj kerül a képekre. De irgum képein pl [link] jól látszik, hogy a zaj itt is jelentős - iso50-nél ez elég súlyos mértékű.
És ugyanezt tapasztalom a saját i4s-emnél.

[ Szerkesztve ]

(#16637) Kolondrum válasza Blyan (#16636) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Azért tud szagolni. Beállításon múlik. Az fix (ahogy én látom), hogy az I5 magasan veri a mezőnyt. A színek és az élesség nagyításkor. Még nem sok olyan i5-ös kép volt itt ami kilógott volna az elméletemből.
Természetesen a Pv is kilóg, nagyon. MR007RM képeit nézzétek meg. Én még tél van csendben elleszek, de amint jön a nyár ontom a képeket. Felpattanok a kis robomra és megyünk még van benne benzin, táskában a Pv + gorilla megnetic + HH-23. Van pár olyan hely amit már most tudok, hogy nem szabad kihagyni. :R

[ Szerkesztve ]

(#16638) Blyan válasza Kolondrum (#16637) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Tessék, ez is egy példa irgum új i5-ével kapcsolatban. Ilyet én is csinálok az i4s-sel, de valszeg a SGSIII és Note2 párossal is tudnék.

[link]

Szóval, persze, az i5 az egyik kiemelkedő a mezőnyből, de még sosem éreztem, hogy összetéveszthető a 808-cal.

(#16639) Kolondrum válasza Blyan (#16636) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, nekem akkor is feltűnt, hogy jobb mint az átlag.

irgum! :DD

(#16640) irgum válasza Blyan (#16638) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Én is azt mondom szinte semmi különbség 4S és i5 között. Tényleg elég zajosak az új telefonommal az első képek, talán nem volt elég fény de nem tudom.

De SGSIII szerintem nem csinál ilyet se! :)

(#16641) Blyan válasza irgum (#16640) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Valszeg érzék kérdése is a dolog, mert én segghülye vagyok a fotózáshoz, ergó nem tudom kihozni a maximumot a saját telefonomból, ellentétben veled, aki elég jól csinálod.

(#16642) irgum

Ezzel tisztában vagyok, csak arra utalok, hogy a kettőnk jó kép aránya mondjuk 500-ból nincs egy szinten. :D
De most decemberben rákaptam a fotózásra, szóval igyekszem, amúgy is lövök mindenkor mindenről.
Viszont annyira elragadott a hév, hogy most kérek kölcsön egy dslr-t, hogy kiderítsem érdemes-e kuporgatnom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16642) irgum válasza Blyan (#16641) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Köszönöm, megtisztelő az elismerés! :)

Igyekszek jó képeket lőni de sokat kell, hogy legyen köztük igazán jó is!

(#16643) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

A PV képeket főleg onnan ismerem meg (ha jók), hogy belenagyítva nem zajosak. A nem zajos alatt azért kell érteni valami zajt, de nagyon keveset.

A zsebemben már ott volt a Pv: Samu Digimax A40 kézből

[ Szerkesztve ]

(#16644) Polarstar válasza Kolondrum (#16643) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Úúúúúúú!!!

Nem kicsit zajos.

(#16645) Blyan válasza Kolondrum (#16643) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Igen, ez az egyik főismérve. Iszonyúan minimális zajjal dolgozik, a kompakt fényképezőgép mezőnyt megeszi 80ezres kategóriáig simán. Utána sem marad le semmivel.

A másik, hogy a távoli alakzatokat sokkal finomabban rajzolja meg, mint bármelyik másik telefon kamerája, pl faágak, gallyak, stb.

(#16647) pikszel

Egyelőre fix 50-es obival játszom majd, aztán kderül mire jutok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16646) Kolondrum válasza Polarstar (#16644) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Zajos, de én vagyok a képen! Pofás gyerek voltam mi? :DDD ;]

(#16647) pikszel válasza Blyan (#16641) üzenetére

pikszel
(Arcképgyáros)

Aztán jön az objektívre kuporgatás...

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#16648) Kolondrum válasza Blyan (#16645) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Szakadék azért van Pv és normális fényképező között. Ezt ki kell emelni mert jön egy hozzáértő és be is bizonyítja. :DDD Annyit el lehet érni a kamerájával, hogy aki fényképezők körül mozog szót ejt róla, hogy "nem átlagos". Már ez is nagy dolog. :DDD
Azt is merem vállalni, hogy 920 pfúúú, de videóban jó. És nem méltó a Pv jelzőre.

Ma tök barátságos vagyok használjátok ki. :B

[ Szerkesztve ]

(#16649) Blyan válasza Kolondrum (#16648) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Zajosodás tekintetében említettem. Van egy Pana ócsó kompaktom, olyan bitang zajos képet készít, hogy rossz ránézni. :D

A 920 most kap majd frissítést a kamerához, arra azért majd kíváncsi vagyok.
A PV meg egy márkanév lett, kb a Walkmanhoz hasonlít, bármelyik Nokiára ráhúzhatják majd a finnek. :D

Szart se érdekli a lelkivilágod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16650) Kolondrum válasza Blyan (#16649) üzenetére

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Elmész tudod hova! :P

A minta képek alapján a szart javítja kiválóra. Na erre kíváncsi leszek. Tudod a macskás kép.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.