Hirdetés

2018. július 21., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-05-16 08:48:11

IT café

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#72001) urutaq válasza Lacno (#71976) üzenetére

urutaq
(tag)

Mate jobb, de az ár/érték arányban az S6 lenne a nyerő.

Olympus E-PL7 + 14-42mm + 40-150mm

(#72002) tzsolesz válasza Lacno (#71976) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

S6 részletesebb, és picit zajosabb is. A mate10 alul exponál, és több a mosás is. Először ezért látszik a szemnek jobbnak a Mate10, az árnyékok is belevesznek sok helyen ebbe. Mondhatni túlélesít a Mate szoftvere.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - WD Green 500 GB HDD - Chieftec iArena 400W GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#72003) csorbajeno válasza Lacno (#71976) üzenetére

csorbajeno
(senior tag)

Belenagyítva a képekbe nekem kb. forma-forma a kettő. A negyediken a Mate jobb, az hiszem, hogy a hatodikon pedig a az S6. De még mindig nincs szégyenkezni valója az S6-nak.

(#72004) Lacno válasza tzsolesz (#72002) üzenetére

Lacno
(senior tag)

Én is így látom. Ha hétfő estig nem adja el a bolt a matét, szeretnék estit is csinálni.

[ Szerkesztve ]

Egyszer veszek egy pixelt.

(#72005) kali válasza urutaq (#72001) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Egy régi és egy új telefonnál nem sok értelme van ár-érték arányt hasonlítgatni, mert bő 2.5 év eltérés nagyon soknak számít ebben a rohanó világban.
Arról nem is beszélve, hogy ha olyan fényképezésre is használja valaki a telefont, ahol megmutatkozik a dupla kamera előnye, akkor pláne - maradva csak a kameráknál, bár az ár-érték arány sokkal több összetevős dolog, de abba inkább ne menjünk itt bele.

[ Szerkesztve ]

(#72006) Azie válasza kali (#72005) üzenetére

Azie
(senior tag)

ár/értékben mindkettő jó, viszont kinek mire van ingere. én a különbözetből elmegyek majd jövőre nyaralni vagy veszek mást. nekem nem #1 prio, hogy idei telefonom legyen pl. :)

PH! parfüm csere - bit.ly/phparfumcsere // "Believe in the ideal, not the idol." - Serra // Galaxy S7

(#72007) kali válasza Azie (#72006) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Jó, de attól, hogy valakinek csak egyszerűbb, alap dolgokra van ingere mondjuk fényképezés szempontjából, attól még az újabb telefon többet tud abban is, így nem korrekt dolog csak abban összehasonlítani, amit a régebbi is tud és úgy ár-érték arányt kikiáltani.
Én megszoktam már az előző telefonjaimnál is, hogy van külön monokróm modul, két modullal korrekt portré mód, 2x optikai zoom...stb., ha ezeket például az S6-on szoftveresen akarod megoldani, mert hardveresen nem tudja, akkor máris elvérzett.
Az anyagiakat kár nézni, mert ott is mindenkinek más az ingere, ráadásul a lehetőségek sem mindenkinek egyformák, így valaki erre költ többet, más meg arra, megint más meg mindenre.
Mi abból megyünk el minden éven normálisan nyaralni, de még év közben is több helyre hosszú hétvégékre, hogy nincs káros szenvedélyünk, nem alkoholizálunk, nem dohányzunk...stb. Na?!?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72008) rlaci2 válasza w333 (#71998) üzenetére

rlaci2
(őstag)

Az első és az utolsó mondatod is abszolút osztom.Teljes mértékben igaz a Máté-S6 összehasonlításra is.Hiába részletgazdagabb a Samu,ha életlenebb,zajosabb,összhatásilag gyengébb.Ettől függetlenűl az S6 kamerában még mindig megállja a helyét,de minden másban eljárt felette az idő.Ezért felesleges ár/értékben hasonlítani.Nagyon minimális változás történt az elmúlt 2-3 évben kamera terén,de ezt már sokszor kibeszéltük.Szerintem,ma csak kamera alapján választani egy flagshipet pl.abszolút hülyeség.Szinte mind ugyanazt tudja kb. minimális különbséggel.

(#72009) Drakmusz válasza kali (#72007) üzenetére

Drakmusz
(senior tag)

Az utolsó két bekezdést élmény volt olvasni,nálunk is ez a helyzet.:)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#72010) Azie válasza rlaci2 (#72008) üzenetére

Azie
(senior tag)

ez már nagyon off, de a "minden másban eljárt felette az idő" azért elég demagóg. egyátlagos játékmentes felhasználásra miért is járt el felette az idő? :)

#72007 nekem sincs, úgy értem, hogy a konzumkurvaság helyett (minden évben új telefon) sok ember költhetné másra a telefon árának 50%-át (a felsorolást a fantáziádra bízom :D).

[ Szerkesztve ]

PH! parfüm csere - bit.ly/phparfumcsere // "Believe in the ideal, not the idol." - Serra // Galaxy S7

(#72011) rlaci2 válasza Azie (#72010) üzenetére

rlaci2
(őstag)

Persze,arra tökéletesen megfelelhet még nagyon sokaknak.Rosszul fejeztem ki magam.

(#72012) Gabbbb

Gabbbb
(senior tag)

s6 és s8 között olyan nagy sebességbeli különbség nincs.

Eljárt felette az idő, mert szoftveres támogatottsága már nincs a toppon és akkumulátora is nagyon gyenge, ha újonnan veszed, akkor is 2015-ös gyártású akkumulátor lesz benne és ezek bizony használat nélkül is öregszenek. (s6-nak pedig 2015-ben is híresen gyenge volt az aksija)

(#72013) Lacno válasza Aryon87 (#71995) üzenetére

Lacno
(senior tag)

U 11 sokkal jobb. részletesebb. És most pl a templom mellett balról a távolabbi épületet is sokkal jobban mutatja mint a H9.

(#72014) no more válasza Lacno (#71976) üzenetére

no more
(PH! addikt)

A 3. és 4. egyértelmű M10P, sokkal részletesebb. A többinél nekem is az S6 fotói tetszenek jobban.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#72015) blázió.stp

blázió.stp
(újonc)

Sziasztok!
Pici off

Max. 450€-ig bezárólag melyik a legjobb telefon fotózás terén?

Előre is köszi a választ!

(#72016) Gabbbb válasza blázió.stp (#72015) üzenetére

Gabbbb
(senior tag)

Honor 9

(#72017) motofi válasza Lacno (#71976) üzenetére

motofi
(fanatikus tag)

Én úgy látom, hogy a Mate 10 pro nem sokkal, de jobb. A különbség a Mate javára a 8-as képnél dölt el számomra. Ennek ellenére azt mondom, hogy a nem túl fiatal S6 kamera fronton még mindig időtálló.

(#72018) Bossi

Bossi
(őstag)

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

- direkt

iPone X

Pótoltam a direkt linkeket. Képhoszton a második link (amelyik neve jpg-re végződik) mutat a teljes méretű képre. Használd azt, akkor ráklikkelve a teljes méretű képet fogjuk látni.

[ Módosította: Ricardo ]

(#72019) Aper

Aper
(újonc)

Huawei mate 10 pro

[ Szerkesztve ]

(#72020) Bossi

Bossi
(őstag)

Ricardo köszönöm legközelebb figyelek.

(#72021) juuzer válasza Aryon87 (#72000) üzenetére

juuzer
(senior tag)

Ha esetleg végre meglesz a P9 utódja (amit még mindig nem tudok, hogy mi lesz :/ ) akkor én ezt szeritem egy Huawei vagy Honor szelfibottal fogom kimaxolni. Nyilván a tripod funkció miatt, mert azért a Nikonhoz való nagy tripodot egy telefon miatt nem szívesen viszem magammal :D

Vamos a la playa.

(#72022) blázió.stp válasza Gabbbb (#72016) üzenetére

blázió.stp
(újonc)

Köszi! :R

(#72023) Moz

Moz
(PH! kedvence)

[link]

Honor 9 RAW

XRN5

(#72024) MikulasB

MikulasB
(tag)

Rendeltem egy macro lencsét, első próbálkozások vele:

Mind beltérben készült.

Nexus 5X+macro lencse.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#72025) Quqesz

Quqesz
(PH! nagyúr)

rémszarvas
Honor8

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8+/LG G2/G4/ Honor 8 & Samsung Tab A6 10,1

(#72026) Viper26 válasza Quqesz (#72025) üzenetére

Viper26
(PH! nagyúr)

:D

Pixel 2 XL | Garmin Fenix 5

(#72027) Drakmusz válasza MikulasB (#72024) üzenetére

Drakmusz
(senior tag)

Talán a második a legjobb,minőségre is.A többi annyira nem jön be,de majd kitapasztalod.:)

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#72028) r0by

r0by
(PH! addikt)

(#72029) MikulasB válasza Drakmusz (#72027) üzenetére

MikulasB
(tag)

Valószínű a vaku miatt, ablak mellett vakuztam a virágot :D

Nem olyan egyszerű vele, a nagyitás miatt könnyebben bemozdul, fókuszhoz is nagyon szokatlanul közel kell raknom a kamerát, és beltérben elég kevés hozzá a fény. De majd belejövök :D

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#72030) szbalogh válasza MikulasB (#72024) üzenetére

szbalogh
(őstag)

Melyiket pontosan?

Nick: Di5c0rD I Sigma Zoom-θ 28~80mm 1:3.5~4.5 lencsét keresek... donor állapotút

(#72031) Lacno

Lacno
(senior tag)

Tél kezdete
[link][link]
[link][link]
[link]

S6

[ Szerkesztve ]

(#72032) Azie válasza Lacno (#72031) üzenetére

Azie
(senior tag)

nagyon jók lettek! visszaadják, hogy k* hideg lehet :) :C

(#72033) no more válasza Lacno (#72031) üzenetére

no more
(PH! addikt)

Hihetetlen, hogy az S6 még mindig mennyire ott van!! :Y

(#72034) trebrona

trebrona
(PH! kedvence)

Lowlight, még gyakorolni kell :)

Xiaomi Mi A1

[ Szerkesztve ]

–––Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs.––– Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, arra való a fórum! Köszönöm!–––

(#72035) Moz

Moz
(PH! kedvence)

[link]

[link]

[link]

Néhány semmilyen, rohantunk.

Honor 9 RAW

XRN5

(#72036) kali válasza Moz (#72035) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Ezek a rohanós képek nálad olyanok, amikre sok embernek egy fél napig tartana az előkészület és még akkor sem biztos, hogy ilyen jóra sikerednének.

(#72037) Moz válasza kali (#72036) üzenetére

Moz
(PH! kedvence)

Ne túlozz :D
Nincs érzékem hozzá, nem vagyok Drakmusz. Kattintgatok, s szeretem a mobilokból kihozni, amit ki lehet.
Ha lenne monitorom, s nem csak a mobil LR/PSX amit használnék, jobbak lennének.

XRN5

(#72038) no more válasza kali (#72036) üzenetére

no more
(PH! addikt)

+1

(#72039) w333

w333
(PH! félisten)

Fagyos este ... Galaxy S8 :)

[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]

Galaxy S8 & iPhone SE

(#72040) Lacno

Lacno
(senior tag)

Azie ,no more. köszi.

(#72041) Anulu79 válasza Moz (#72023) üzenetére

Anulu79
(PH! addikt)

Ezt megpiszkáltad vagy ezt így lőtted? Úgy értem, hogy utómunkáztál rajta? :)

(#72042) Anulu79

Anulu79
(PH! addikt)

[link]

[link]

Galaxy S7 Edge

[ Szerkesztve ]

(#72043) no more

no more
(PH! addikt)

[link]

[link]

S7 Edge

(#72044) kengyel válasza no more (#72043) üzenetére

kengyel
(PH! nagyúr)

Jó a verda, a kép is. :)

Fotóim : https://www.flickr.com/photos/139652133@N05/albums

(#72045) Prowler válasza no more (#72043) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Nagyon dögös. ;)

"And I'm heading out to the highway, I've got nothing to lose at all..." - Toyota Celica 1.8 VVTi

(#72046) no more

no more
(PH! addikt)

Hallottátok volna a hangját... Leírhatatlan.

(#72047) Prowler

Prowler
(fanatikus tag)

Tegnap délutáni csavargás képei.

Huawei P10

"And I'm heading out to the highway, I've got nothing to lose at all..." - Toyota Celica 1.8 VVTi

(#72048) Prowler válasza no more (#72046) üzenetére

Prowler
(fanatikus tag)

Egyik barátom most volt pár hete Vegasban és bérelt egy ugyanilyen autót, csak kabrióban. Küldött videókat...hátamon is feláll a szőr a hangjától!

(#72049) Lacno válasza no more (#72043) üzenetére

Lacno
(senior tag)

Kipróbálom. csak hozzad. minél gyorsabban.

(#72050) Lacno

Lacno
(senior tag)

[link][link]
[link]

Elég borult idő volt.
S6

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.