Hirdetés

2018. július 18., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-05-16 08:48:11

IT café

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68001) Aryon87 válasza eladogeppc (#68000) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Hajajaj.... :C

Huawei Mate10 Pro & Huawei P9

(#68002) w333 válasza eladogeppc (#68000) üzenetére

w333
(PH! félisten)

G5 -ről mindent el lehet mondani ... csak azt nem hogy jó a kamerája :)

Bármelyik képet megnézed a vízfesték effekt és a zaj ott lesz rajta, ne telefonon nézd a minőségét hanem monitoron, és majd rájössz :))

Galaxy S8 & iPhone SE

(#68003) gerner1 válasza w333 (#68002) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Ott a pont! Egyetértek. 😃

(#68004) Vikooo válasza eladogeppc (#68000) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

A kamu S7E -vel történt az összehasonlítás? Mert ezt nem hiszem el.

S6 -tal van tapasztalatom, ott f1.9 a rekesz nem 1.7, nincs 12M fókuszpont, kisebb a pixel méret, stb de így is jobban teljesít mint a G4.

Ha a részletesség számít akkor jó a 16Mpixel, ha a low light teljesítmény akkor 12Mpixel (feltételezve, hogy a szenzor méret mindkét esetben ugyan akkora).

W333: egyet értek, RAW -ban jobb a G4/5 mint a gyári algoritmus de iszonyat erős a szinzaj a szenzoron amit el kell tüntetni zajszuressel, így a saját feldolgozott jpg szintén mosott lesz. A sárgás aranyaltokrol nem is beszélve, ezt is lehet javítani de sose lesz tökéletes. Amúgy imádom a G4 -et de az S6 jobb (S7, S8 stb).

[ Szerkesztve ]

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#68005) kdavid94 válasza Vikooo (#68004) üzenetére

kdavid94
(őstag)

A színzajt mosás nélkül is el lehet tüntetni.

(#68006) Lacy6 válasza eladogeppc (#68000) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Én annyira nem ismerem a G5 kameráját, de ha használtad mindkettőt akkor lehet benne igazság. Legjobb az lenne ha tudnál felrakni valami összehasonlítható képeket. Igazából itt sokan nem fognak veled egyetérteni, mert túlságosan is elfogultak az S7 kamerájával szemben. Pedig a gyári algoritmus valami borzalmas. Szoktam nézni néha a képeket amit most legutóbb "no more" is felrakott, hát nem akarok megsérteni senkit sem de nagyon gyenge képek. A feketét összetöri a magas kontraszt miatt, túlélesít, és semmi természetesség nincs benne, erősen "digitális" kép.

kdavid94: Ez igaz, nem olyan hatalmas nagy probléma. Nyilván azért kell hozzá egy nagyon alap tudás hogy eljuss odáig.

[ Szerkesztve ]

Mikor azt mondják: Nem éled túl a vihart, visszasúgom nekik mosolyogva: Én vagyok a vihar!

(#68007) Moz

Moz
(PH! kedvence)

Mielőtt kitörne az újabb off-háború : Camera2api enabler

XRN5

(#68008) gerner1 válasza Moz (#68007) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Tehát ehhez root kell.

(#68009) eladogeppc válasza Lacy6 (#68006) üzenetére

eladogeppc
(PH! kedvence)

Rakok majd fel persze, de korábban linkeltem egy video-t is, hogy mennyire über az S7 kamerája sötétben. Hagyjuk. Bulijáró vagyok, minden hétvégén buszon, itt-ott mennek a selfie-k, fotók, de vaku nélkül az S7 edge is egy elveszett bárány.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#68010) gerner1 válasza eladogeppc (#68009) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Mi a helyzet az S7E alaplap hibáddal. Sikerült megoldani?

(#68011) kdavid94 válasza Moz (#68007) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Ez érdekes. Vajon Sony telókon működésre bírható ezzel RAW mentés?

(#68012) HardRic

HardRic
(PH! addikt)

Kis csíny :D

Puccos Instagram verzió.

OP5

OnePlus 5 + Ticwatch E Ice

(#68013) Aryon87 válasza HardRic (#68012) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Jesszus :))

Az instagrammos verzió még tetszik is :K

(#68014) gerner1 válasza HardRic (#68012) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

😃 Jópofa. Illusztrációnak is alkalmas volna. Grat!

(#68015) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Agárdon hazafele jövet megálltam egy pillanatra.
Bánom hogy nem maradtam még 1 órát, a naplemente gyönyörű volt, amit már csak a vonaton láttam.

Gyári kamera HDR: [link]
Google camera HDR+: [link]

HTC U11

(#68016) gerner1 válasza Aryon87 (#68015) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Kidobtam gyorsan 4K készülékre, és a gyári összességében jobb. Élesebb, részletgazdagabb..
Egyébként tetszik. 😃

(#68017) mtm800 válasza Aryon87 (#68015) üzenetére

mtm800
(senior tag)

Gyárin részletesebbek a bokrok /fa...sztem

(#68018) Aryon87 válasza mtm800 (#68017) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

+Gerner:

Pont ezt ecseteltem múltkor, hogy a G6-nál sem éles ez a Google camera program.
U11 esetében nem látok különbséget más telóval ellentétben, leszámítva ezt a mosódást.
Én maradok a gyári kameránál, ahogy az elődök esetében is :)

(#68019) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Kis érdekesség:

A google fotok idonkent megszerkeszti a kepeimet, hol stilizal, hol fekete fehéret keszit, vagy epp panoramat, amit imadok, mert van egy kep, amit frankon osszerakott.

eredeti
stilizált

eredeti
stilizált

2 képből csinált panorámát a google fotók cucc - semmi szerkesztés!

HTC U11

(#68020) Kreash

Kreash
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Ismerősömnek kellene androidos telefon,lehetőleg újonnan. Azért fordultam ide ,mert a kamerája lenne a lényeg, hátha tudtok segíteni. 40.000 lenne rá a keret.
Tudom hogy sokat nem lehet ennyiért várni,de szeretnénk a legjobbat kihozni.
Ismerősi körömbe van lg k8 , azt néztük ki eddig. Nem.tudom a 2017es kiadása milyen lehet.

(#68021) gerner1 válasza Aryon87 (#68019) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

A második egész jó. Azt lehetne szerkeszteni is, mondjuk B&W -ba rakni a kaput. A panoráma tetszik! ... -ez sokkal jobb, mint amit korábban raktál fel Hellasz -ból ... Grat! 😃

(#68022) Plag

Plag
(PH! nagyúr)

Lehet egy láma kérdésem, Mate 9-re honnan lehet letölteni a Google Camera appot? Sajnos nem találom.

(#68023) kdavid94 válasza Aryon87 (#68018) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Nem részletesebb a gyári, töltsd le, tegyél rá élesítést és meglátod hogy nincs különbség a részletességet tekintve. Ez még mindig nem mosódás itt sem, hanem kevesebb élesítést tesz rá utólag.

A G6-nál ez szerintem egyértelműen jót tett, itt viszont már lehet rajta vitatkozni, mert a gyári sincs túlélesítve. De igazából nincs nagy különbség ilyen szempontból, a felhőn viszont látszik hogy hasznos volt a hdr+.

Én automatán fotózva a hdr+-t használnám, ha meg ennél több kell, akkor ott a RAW.

(#68024) gerner1 válasza Plag (#68022) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Mondjuk innen.

(#68025) gerner1 válasza kdavid94 (#68023) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

4K kijelzőn azonnal látni a különbséget. Lehet rajta/rajtuk utólag "maszatolni" ez nem vitás, de elsőre is különbség van.

(#68026) Aryon87 válasza gerner1 (#68021) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nagyon off, szerkesztett kep, ami nem nagyon jellemzo ram, kernem eltekinteni most egyszer efölött

Gerner, ilyesmire gondoltal?

[ Szerkesztve ]

(#68027) Plag válasza gerner1 (#68024) üzenetére

Plag
(PH! nagyúr)

Köszönöm. Ezt elfelejtettem írni, hogy itt megtaláltam én is és azt írja, hogy android 7.1. Namost nekem nincs 7.1 a telefonon és nem is engedi telepíteni.

(#68028) Aryon87 válasza Plag (#68027) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Mert Kirin procis a teló, míg a program csak a Snapis telókra jó. Ha az új portos verzió érdekel, az meg a 820, 921 és 835 verziókra jó

(#68029) Lacy6 válasza Aryon87 (#68019) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Az első kettő "stilizált" kép egy az egyben mintha egy S8 képét látnám ;]
Na látod, így olyan mintha egyszerre U11-el meg S8-al is fényképeztél volna, és mégiscsak spóroltál egy második telefont :))

Amúgy viccet félretéve érdekes cucc.

A Google camera HDR+ a linkelt képek alapján számodra felejtős.
Sokkal jobb a gyári szoftver.

Mikor azt mondják: Nem éled túl a vihart, visszasúgom nekik mosolyogva: Én vagyok a vihar!

(#68030) gerner1 válasza Plag (#68027) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Az csak azt jelzi, hogy azon is fut.

(#68031) gerner1 válasza Aryon87 (#68026) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Jahh... - valami hasonlóra.

(#68032) Plag válasza gerner1 (#68030) üzenetére

Plag
(PH! nagyúr)

Fasza. Mindegy, de nem ment fel sajnos. Nem engedi.

(#68028) Aryon87: Ez tuti info? Mert akkor nem erőlködök vele. Bár az apk mirroron arm rendszerűt írt csak, az meg ugye adott mert a Kirin arm rendszerű proci.

[ Szerkesztve ]

(#68033) Aryon87 válasza Lacy6 (#68029) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Szerintem is felejtős nálam a gugli camera, nem tetszik amit csinál, meg U11 esetében nincs mit korrigáljon, mert a gyári s hozza ugyanazt, csak jobban :)

Nekem tetszik amit ez a google fotók művel. Nem mindig jön össze neki, de a sziklás partot qrvajól megszerkesztette.

Plag: én úgy tudom csak Snapisra jó, ami engedi a híres HDR+ képességet. A korábbi verziók csak mezei kameraprogram, ahogy Gerner is írja. Se fénymérés, se HDR (nemhogy a HDR+) nincs benne...

megújúlt a google camera MA cikk

[ Szerkesztve ]

(#68034) gerner1 válasza Plag (#68032) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

A legújabbat nálam se engedi. De a v3.2xx -et igen. Azt próbáltam is (S7E, Exynos SoC). Lehet vele fotózni, videózni, de nálam nem adott egyetlen "plusz" lehetőséget sem, mint plö a HDR, stb ...

(#68035) gerner1 válasza Aryon87 (#68033) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Igen, ahogy a korábban posztolt cikkben is olvasni lehetett, ez csak Snapdragon SoC -cal működik.

(#68036) OPiiPO válasza Aryon87 (#68015) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

Google HDR+ összességében nekem jobban tetszik, ha magát a képet nézzük és nem pixelezünk - középen a felhők árnyaltsága pl.

[ Szerkesztve ]

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#68037) BogyóBP

BogyóBP
(PH! addikt)

Ki mostanság a legjobb kamerát gyártó telefon a piacon? Úgy nézem hogy a Iphone 7, a galaxy s8 eléggé az élmezőnyben van, de szorongatóként belépett az U11 is, de nekem annak a telefonnak a kinézete nagyon nem tetszik, szerintem gusztustalan, már az LG nél is undoritó volt :( Vagy nem ilyen domorodó mint mondjuk az LG G3 nak?

[ Szerkesztve ]

(#68038) Aryon87 válasza BogyóBP (#68037) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Nézd meg előbb élőben (ha találsz persze), utána mond hogy gusztustalan ;)

Amúgy igen, U11 kamerában ;]

(#68039) Lacy6 válasza BogyóBP (#68037) üzenetére

Lacy6
(senior tag)

Az én véleményem hogy összességébe, az U11.
De nagyon közel van a Pixel Xl, Nexus 6P/5x is.
Az Iphone esetében jó az algoritmus és természetes képeket csinál, de rosszabb fényviszonyok közt már nem veheti fel a versenyt.
samsung S7-8 igencsak ráment a "eyecandy" fotókra, ami azt jelenti hogy szoftveresen erősíti a kontrasztot, színtelítettséget és a élességet. Abszolút természetellenes képeket csinál, de szép a szemnek ha laikus egyszerű felhasználó vagy.
Szóval így sorrendben.
Megnézheted az U11-et élőbe, de ha nem szimpatikus akkor ne erőltesd függetlenül a jó kamerától.
Olyat kell venni amit minden nap szívesen a kezedbe fogsz és tetszik neked.
Felső kategóriába amúgy is nincsenek olyan hatalmas különbségek ha nem nagyítóval nézed a képeket.
Mindegyik már értelmes, használható képet készít.

(#68040) BogyóBP

BogyóBP
(PH! addikt)

Valakinek az LG G6 al van valami tapasztalata? Kiváncsian várom a 11 es IOS-t hátha valami kameraszoftver fejlesztést is kap :)

[ Szerkesztve ]

(#68041) Aryon87 válasza BogyóBP (#68040) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Van. U11 megeszi.
Jó telefon, viszont 2 éves kameraszenzor van benne. Ettől függetlenül jó képeket csinál, én pl a wide kamerát is szerettem benne, igaz, még mindig gyerekcipőben jár, de sokszor hasznos még így is.

Lacy véleményét osztom.

[ Szerkesztve ]

(#68042) BogyóBP válasza Aryon87 (#68041) üzenetére

BogyóBP
(PH! addikt)

Köszönöm a válaszokat ?) :R

(#68043) hgabor19

hgabor19
(fanatikus tag)

Üdv,

Van itt esetleg valakinek, akinek Redmi 4X telója van?
És használja a Google Photo-t.
Érdekelne, hogy milyen minőségbeli különbség van, ha az eredeti méretű fotó van feltöltve, és milyen a fotó minősége ha a butított verzió, ami a korlátlan feltöltési mennyiséget eredményezi.

[ Szerkesztve ]

(#68044) CsGábor válasza Aryon87 (#68033) üzenetére

CsGábor
(kvázi-tag)

Megfér mindkét kamera app a telefonon. Gyengébb fényviszonyok közt a Google normal esetben a HTC cam app szerintem a jobb.

(#68045) gaben1000

gaben1000
(kvázi-tag)

Sziasztok
Ha csak a kamera számít, akkor P9-et vegyek vagy Honor 8-at? Vagy mindegy, mert tényleg ugyanaz a kettõ?

(#68046) Vikooo válasza kdavid94 (#68005) üzenetére

Vikooo
(PH! addikt)

Ligthroomban szinzaj szűrés. De azzal részletet is veszítek. Melyik opciora gondolsz?

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#68047) elf16 válasza HardRic (#68012) üzenetére

elf16
(lelkes újonc)

nagyon jó! :D

Xiaomi Mi6

(#68048) elf16 válasza Aryon87 (#68019) üzenetére

elf16
(lelkes újonc)

az első kép nagyon szép!

Xiaomi Mi6

(#68049) pergabb válasza Vikooo (#68046) üzenetére

pergabb
(fanatikus tag)

Lr-ben színzaj szűrés mellet nem vesztesz részletet... az a sima noise reduction ami az élességből is elvesz.
Taknyos gyerekkel szemléltetve csak neked :D
KÉP
Link

(#68050) Aryon87 válasza pergabb (#68049) üzenetére

Aryon87
(PH! nagyúr)

Most nem azért, de egy kicsit ízlésesebb képpel is illusztrálhattad volna a témát... :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.