Aktív témák

  • corlagon

    senior tag

    Bő fél év alatti -40 kilós (123-83) eredménnyel a hátam mögött hadd osszam meg a tapasztalataimat, tőmondatokban:

    - A csodaszereket, nullkalóriás radikális/Atkins/csak szénhidrát/ilyenolyan kamu diétát felejtsd el. Kevés zsír, kevés szénhidrát, protein rendesen, sok zöldség, gyümölcs, folyadék. Fogsz egy szakácskönyvet, oszt' megnézed miben mennyi szh/zsír/pro/kalória van, nem bonyolult. Táplálkozz kiegyensúlyozottan, a vitamin-, nyomelem-szükséglet meglegyen, figyelj az értékekre (pl. vérnyomás, vércukor) mert tönkrevághatod a szervezetedet.

    - No pain, no gain. A lefogyás akaraterő kérdése, ha nincs meg, félszívvel bele se kezdj. Készülj fel az éhségre, mert lesz bőven, de kibírod. Ne engedj a kísértésnek, közben 1 szelet torta odavághatja az egész elkötelezettséged.

    - A kemény testmozgást hanyagold, erősebb fogyókúra mellett nem fogod bírni. Én napi bő félórát nyomtam, ez mostmár felment 1-re, de stabil súly mellett. Vesztettem izmot (ez elkerülhetetlen), de a mostani méreteim (láb, mell, kar stb.) majdnem elérik a régieket, 120 kg mellett, csak ''picit'' feszesebbek, valamivel jobb érzés...

    Most látom, hogy javarészt egybeesek fLeSs-sel, na sebaj...




Aktív témák