Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Abban a szerencsés (?) helyzetben vagyok, hogy harmincharmadmagammal elsőként vehetek részt ezen a képzésen. Pár infó ezzel kapcsolatban:

    Az Elektronikus információbiztonsági vezető szakirányú továbbképzés fő célja az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról szóló 2013. évi L. törvényben (a továbbiakban Információbiztonsági törvény, Ibtv.) meghatározott elektronikus információs rendszer biztonságáért felelős személyek feladatellátáshoz szükséges szakmai kompetenciáinak átadása és a biztonságtudatos szemléletmód kialakítása. Az Ibtv. számos képzési követelményt határoz meg a törvény hatálya alá tartozó vezetőkkel és az elektronikus információs rendszerek biztonságáért felelős személyekkel szemben. A képzésekről az Ibtv., illetve a 26/2013. (X. 21.) KIM rendelet alapján a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek (a továbbiakban: NKE) kell gondoskodnia.

    Mivel a nemzetközi oktatási környezetben már számos akkreditált képzés elfogadott, ezért ezek közül az NKE az Information Systems Audit and Control Association (ISACA) nemzetközi szervezet Certified Information Security Manager (CISM) képzését vette alapul az Elektronikus információbiztonsági vezető szakirányú továbbképzési szak kidolgozásakor. Ezen CISM képzés alapján olyan szakirányú továbbképzést hirdet meg az NKE, amely alkalmas az elektronikus információs rendszer biztonságáért felelős személyek képzésének megvalósítására.

    A nemzetközi trendek is alátámasztják, hogy az információbiztonság nem csak technológiai, hanem elsősorban szervezetirányítási kérdés, erős jogi-közigazgatási fókusszal. Ez a képzés – bár az információbiztonság műszaki, informatikai szakterületnek tűnik – egy speciális, információbiztonságra koncentráló menedzserképzés. A közigazgatási információbiztonság irányítási szemléletű oktatása megkülönböztető terület lehet más egyetemek meglévő portfoliójához képest.

    A szakirányú ismeretek birtokában az elektronikus információs rendszer biztonságáért felelős személyek a megfelelő információbiztonsági rendszer kialakítása és fenntartása mellett ismereteivel és hozzáállásával növeli a szervezet biztonságát, neveli a munkatársakat, így összességében csökkenti a szervezet biztonsági kitettségét a hagyományos és informatikai támadókkal szemben.

    További információk: [link]

    Néhány gyakorlati tudnivaló:
    Összesen 10 tárgy van:
    - Információbiztonsági szabványok 12 óra,
    - Minőségügyi ismeretek 6 óra,
    - Jogi és közigazgatási ismeretek 9 óra,
    - Irányítási rendszerek 8 óra,
    - Kockázatértékelés, kockázatmenedzsment 12 óra,
    - Biztonságtechnika 9 óra,
    - Információbiztonsági program 12 óra,
    - Vezetéselmélet 6 óra,
    - Kockázatmenedzsment gyakorlat 11 óra,
    - Biztonságpolitika 6 óra.

    Az oktatók elsimert szakemberek (prof. Muha Lajos, Krasznay Csaba, stb.).
    Jelenleg a vizsgaidőszak zajlik. A 10 tárgyból 4 szóbeli és 2 írásbeli vizsgát kell teljesíteni, valamint 4 db házi dolgozatot kell beadni.

Új hozzászólás Aktív témák