Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Kedves topiclakók!

    Szeretnék elektronikai segítséget kérni, amennyiben ebben valaki otthon van.
    Adott a "hackelt" "p@r@szt fatshark" szemüvegem, aminek csúnya zajos képe van.
    Azt már sikerült kideríteni, hogy a bekötött 5V-os regulator/converter okozza a képen megjelenő "vízszintes zajt...
    Találtam régebben egy képet a neten ,ahol nem használtak ilyen convertert, hanem a lapon találtak fix +5V-ot...innen táplálták meg a vevőt.

    Ezt megtaláltam én is multimeterrel:

    így már gyönyörű kristály tiszta képem lenne, de elkezdett sípolni ez a vacak valami "ibolyán túli" hangon....Kb. 10KHz környéki frekvencián. :W

    Mi tévő legyek?
    Próbálkozzak másik 5V-os converterrel? MI a garancia arra, hogy a másik nem okoz zajt?

    Ez a sípolás mitől lehet, és hogyan szüntethetném meg?
    Természetesen ha converterről táplálom a vevőt és nincs "terhelés" ezen a kis 3lábú "izén" akkor nem sípol..
    Itt állok a kristály tiszta kép kapujában, és nem sikerül megoldni :O

    Minden segítséget, és találgatást megköszönök...
    Tegnap éjjel 2:00-ig forrasztottam ezt a kva lapot "szanaszét", de nem sikrült megoldást találni..ezen a ponton kívül van még egy 5V-os pont a lapon, de arra forrasztva is indul a sípolás :W nincs több 5V rajta :O

    én a megoldást egy "jó" 5V-os converterben látnám, de lövésem nincs honnan tudom meg melyiket érdemes megrendelnem :( vagy hogy egy ilyen convertert hogyan lehet "zajtalanítani" tudniilik matatás közben (ami tudom hogy nem tul célszerű üzem közben) sikerült néha tiszta képet kapni converterrel is...tehát valahol mintha az ujammal testeltem volna, vagy ilyesmi :U ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák