Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz Kaci84 #59458 üzenetére

    Szia!
    Egy ici-picit értem amit mondani akarsz,,,de ha megengeded próbálom neked más szemszögből is bemutatni, mindazt amiben te csak saját magadra gondolsz...
    (helyenként lehet, hogy személyeskedőnek tűnök, nem a kötekedés a cél, és nem is ismerlek, így nem is szeretnék egy két hozzászólásból leszűrni semmit...amit személyeskedőnek érezhetsz, az nem kimondottan neked szól, hanem a lassan két éves kameraplatformon megélt gyakorlati tapasztalatom mondatja velem, amivel eddig találkoztam..munkám során az országban és külföldön is elég sok emberrel futok össze "drónnal" )

    "Magasra nem mehetsz"
    Milyen magasra akarsz menni, és miért,,,? AHogy olvasom "hack"-elni akarod a gépet, tehát 500-nál magasabbra, amikor itthon 120m az RC hobby magasság! fölötte NEM UAV(pilóta nélküli légi jármű) gépek repülnek,hanem Hús vér emberek irányította járművek, amiken akár még utasok is ülnek!
    Ezek az emberek kurv@ sokat tanultak és fizettek ,hogy ebben a magasságban repülhessenek egy géppel...
    NEM "260.000".-t és nem besétáltak a boltba egy papírért, és gépért, hanem tanultak.....mert ez nem játék....

    "Te" mindezt megkerülve szeretnél abban a magasságban repülni, ahol komoly szabályokat betartva lehet csak ember, és jármű!

    "távolra nem ,mehetsz"
    Milyen távolra akarsz menni, és miert? Miért nem mész közelebb, hogy legyen visual contact a géppel?
    Nem lehet oda menni? Akkor repülni sem akarj fölötte! ;) :U
    (Nyilván sarkítok,az érthetőség kedvéért, van amikor én is elrepülök látóhatáron kívül én sem vagyok szent,,de az esetek többségében kameraplaformal szeretek látóhatáron belül maradni...
    Szerintem elég sok logikus dolog indokolja ezt :U)

    "lakott területen nem mehettsz"
    Képzeld, ha mindenki aki megteheti és "260-ért" megveszi a gépet (mert egyébként baromi sok ember van aki megteheti elhiheted) szabályozás nélkül röpködne lakot terület fölött vagy bárhol ahol kedvet érez rá....
    El tudod képzelni mi lenne a levegőben? és alatta a földön, amikor elkezdenek potyogni a gépek....?!

    "udvarodon szintén"
    Ez már szerintem részedről is költői túlzás volt....ok hogy jogszabály szerint már a fű fölött is "légtér" van,,,
    de szerintem még senki nem szólt azért ha valaki a saját kertjében repült bármivel...

    "éjszaka megint nem,"
    Mit akarsz a levegőben éjszaka csinálni?
    HA nem egy 5-700.000.- forintos zenmuse ül a gépeden semmi értékelhetőt nem fogsz rögzíteni,,,
    Ha meg éjjellátós/hőszenzoros gépet vesz valaki, az meg munka, vagy megfigyelés...arra meg főleg legyen engedélye az illetőnek szerintem....
    A dji szenzorai "kikapcsolnak" sötétben, igy a saját gépedet is veszélyezteted,,,hiszen az első "drótban" felakadsz, és lezuhansz....

    "minden repüléskor fizess stb"
    Igen, ez sajnos már a kis Magyar valóság része,,,valóban nem normális és korrekt dolog....de ezért kell "kultúráltan", és másokat nem zavarva repülni, hogy ne kelljen fizetned...
    Mert ha hiszed ha nem,,,ez simán elkerülhető, és a kutya nem fog hozzád szólni...
    HA város, vagy emberek fölött repülsz, akkor meg a kis Magyar valóságban fizetni kell, az engedélyért...
    Az engedély-és (egyelőre sajnos még valóban nem kiforrott)szabályozás pedig azért jó, hogy tudják melyik "260.000.-es' gépet használó pilóta zuhant rá adott területen a 1,5kg-os gépével a babakocsira....
    (nyilván sarkítottam) és hogy NEKED adott területen könnyebb legyen repülni, mert arra a területre abban az időszakban más engedélyt nem adnak ki!

    Ezzel szemben gyakorlati tapasztalat, hogy egy város közepén egy jelentősebb rendezvényen 3-4 gép vív már most "légicsatát"....agyf@sz hidd el, ha a munkádat felelősen szeretnéd végezni!

    Amiben egyetértünk, hogy a jelenlegi Magyar szabályozás egy kalap sz@rt nem ér!

    Szóval amit mondani akarok, hogy nem te vagy egyedül aki repülni szeretne "mindenhol",,hanem még sokan mások,és napról napra egyre többen vagyunk, ezt pedig muszáj(lenne) szabályozni!

    De ha te eleve úgy keresel magadnak drónt, hogy "melyiket lehet kiütni" akkor nem értem hogy jön képbe a

    "Bár erősen visszatart a jelenlegi és a tervezett szabályozás, mert úgy érzem pont elveszi a drónozás lényegét, sajnos, de ez megér majd egy külön mérgelődős HSZT. :((("
    Hiszen eleve tök illegális másokat veszélyeztető magasságban szeretnéd ezt tenni...ahhoz minek neked papír?
    Vásárolj-hackelj-emelkedj a holdra ;)
    ne tartson vissza semmi :U :W

    Mérgelődős hsz.-okról nekem meg van egy furcsa kifordított elképzelésem...
    MInnél többet mérgelődünk "a semmin" (ismét megkérdezem hány embert büntettek már meg, vagy koboztak már el gépét tőlünk, vagy ismerőseinktől? és főleg azoktól akik "kulturáltan" repültek "nagy mellény nélkül") annál többet foglalkozik a szabályozással és a tiltásokkal a média....minél többet foglalkozik a tiltással a média, annál több zsigerből gyökér emberhez jut el a híre, hogy b@sztathatom a szomszédot, vagy srácot a szomszéd mezőn mert repül! Igaz hogy nem tett kárt, de bsztathatom, tehát basztatni is fogom,,,,sajnos tudjuk sok az ilyen gyökér...
    Szóval ,,,,-és bár nem biztos hogy ez jó politika- én inkább a csendesen, lehetőség szerint a szabályokat betartva,repülésben hiszek egyelőre....nem a "hangoskodásban"....
    NYiéván nem tudjuk mindig betartani a szabályokat, nyilván van mikor megszegjük azt, egy egy teszt, vagy szebb kép lehetősége miatt.....nyilván nem lehet az ember mindig egész életében szabálykövető....
    Emberek vagyunk....ez így is van rendjén...
    De úgy keresni gépet, hogy "én 300-é veszek gépet amit hackelni akarok, nehogymá' ne repülhessek ott ahol akarok, mer'ez nem életszerű".....
    szerintem nem szép dolog,,,és főként felelőtlenség....

    Sértegetni nem akartalak, és senkit nem akarok...
    Beszélgetni szívesen beszélgetek a témáról....

    Üdv :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák