Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz sirlacika #17510 üzenetére

    Sajnos nem úgy működik a VoLTE és a VoWiFi hogy a hálózat leközeli az eszköznek a beállításokat, és minden működni fog (mint az APN beállítások a mobilinternethez).

    Amennyire én eddig megértettem:
    A VoLTE és VoWiFi profil egy meglehetősen terjedelmes több kilobájtos konfigurációs fájl tömeg, ami a telefon firmware-jének a része. Ennek formátuma függ attól, hogy milyen 4G modem van a telefonodban (ki gyártja, Qualcomm, Mediatek, stb.) Ez van összetársítva az egyes szolgáltatók hálózati azonosítójával egy szintén firmware oldali összerendelésben. Ha ez nincs meg az adott szolgáltatóra, akkor amúgy hiába tudja a hardver, nem lesz ilyen kapcsolatod.

    Egyrészt gondolom a Digi-nek kellene publikálnia hogy milyen paraméterei vannak a hálózatának a gyártók felé, másrészt a gyártóknak tesztelnie kellene a szolgáltatóval közösen és beépítenie egy soron következő firmware verzióba az összerendelést. Majd Te frissítesz és minden megy kulcsrakészen.
    Sajnos ez nagyon leegyszerűsítve kb. a Huawei és Samsung oldalt van meg Digi-re (plusz a saját márkás telefonok). De még ugye van kismillió más gyártó, és olyan is van aki még pénzt is kér azért, hogy a firmware-jébe bekerüljön ez (pl. Apple).

    Szóval sajnos ez nem egy egyszerű történet. És úgy látom az 5G is ugyanezeket a profilokat viszi tovább, szóval ott sem lesz egy cseppet sem jobb a helyzet. Egyértelmű hogy van benne minőségbiztosítási politika is, de gondolom elég szépen lehet rajta keresni is, hogy ennek át kell mennie egy ilyen engedélyeztetési folyamaton.

    Van pár hack azért, pl. másik szolgáltatókhoz kitalált profilt ami kellően közel van a Digi beállításaihoz be lehet kapcsolni Qualcomm-nál, de igazából ez sem tökéletes minden esetben. Illetve egy következő firmware frissítéskor megint visszaáll eredeti állapotba és konfigurálhatod újra. Én pl. a OnePlus 6T-men fel is adtam az ezzel bohóckodást. Egyrészt mert igazából a 2G hanggal is el lehet lenni, másrészt mert csak adat SIM-nek használom egyelőre a Digi kártyát amúgy is a telefonban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák