Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    FTTH (optika, családi házas övezet) területen minden internetcsomag esetében egy optikai terminál kerül kihelyezésre (Huawei EchoLife HG8242-B, ZTE ZXA10 F625G, ZTE F668 GPON ONT, vagy eltérő/újabb típusú).
    Ebbe csatlakozik fixen a bejövő optika, valamint van rajta egy analóg telefon csatlakozó, egy adathálózati csatlakozó és egy koaxiális jelkimenet van rajta, amire a TV koaxiális kábele csatlakozik.

    családiházas övezetben lakom, optikán jön a jel és Digi tv (analóg) előfizetésem van és jelenleg egy ONT eszközöm van, ( mint a leírásban) és koaxiális kimeneten ( és elosztón) kapnak jelet a tv-k.
    lejár a hűségem egy másik szolgáltatónál és a netet is a Digitől szeretném majd ezentul , kínálnak olyan csomagot amiben benne van a jelenlegi TV csomagom, és net + telefon is lenne benne.
    Ez nekem meg is felelne, elég az analóg TV csomag nem akarok semmi HD kiegészítő csomagot emellé már.
    A kérdésem, hogy jól értelmezem a dőlt betűs részt miszerint a jelenlegi ONT eszközömbe még bedugható a telefon ( amit be sem dugok csak a csomag miatt meg kell rendelnem havi 160 Ft-ért) és bedughatom a sajat asus routerem amivel nagyon meg vagyok elégedve (ezen keresztül kapom a netet) és nem fogjak kicserélni egy Digi routerre, amit nagyon nem szeretnék.
    jelenleg invitel netem van (FTTH) és szintéán ONT eszközük van amibe a sajat routerem van dugva.
    Ugyanígy szeretném akkor is ha DIGI csomagom lesz Nem akarok szolgáltatói routert semmi szín alatt..
    Kérdeztem már a digi ügyfélszolgálatot de sajnos fogalma se volt az ügyintézőnek miről is beszélek, egyaltalan nem volt képben az eszközöket illetően, csak a szerződéskötésben ..

    [ Szerkesztve ]

  • veze

    őstag

    válasz TeeJay #44710 üzenetére

    Köszönöm a választ ez megnyugtató volt számomra :)
    nem szeretnék szolgáltatói routert..van egy asus rt-n18u tomato fw vel, ami mindent tud amire szükségem van..
    A tv már most is így van már, DVB-C képesek a tv-k és gyönyörű a minőség, ahogy írtad.
    Szval csak aktiváljak az ujabb szolgáltatásokat, átirom a routerben a PPPoe csatlakozáshoz szükséges felhasználó/jelszó párost miután bedugtam az ONT-ba és kész
    ki sem kell hogy jöjjenek :-)

  • veze

    őstag

    válasz TeeJay #44713 üzenetére

    Ez most komoly?
    Nekem asus rt18u van és nem gyari fw, hanem tomato
    az hogy wifin mennyi megy át nem érdekel, de vezetéken bekötve a gép, akkor sem?

  • veze

    őstag

    Olvasva az utobbi hozzászólásokat felmerült bennem néhány kérdés, ki is válthat "okos" csomagra.
    Nekem most csak analog TV csomagom van tőlük, ami sosem volt hűségidős, kezdettől fogva ugy lett kötve hogy bármikor felmondható.
    Most lejár a net hűségem másik szolgáltatónál és beneveznék Digi okos csomagra ( optikan jön a tvjük most is, eés elérhető nálunk akár a gigabites net is)
    Tehát akkor vajon mi lesz a teendőm és az esélyeim? lemondjam a határozatlan nem hűséges idejű jelenlegi tv-t és köthetek azonnal okos csomagos megoldast , vagy várnom kell három honapot?
    Vagy simám kibővitik a tv előfizetésem hűségidős tv/net/telefon okos csomagra?

Új hozzászólás Aktív témák