Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varszegig

    veterán

    válasz tupijani #43607 üzenetére

    AMD-ben nem vagyok otthon, így nem tudok a gépedről véleményt mondani.

  • __Keskin__

    tag

    válasz tupijani #43607 üzenetére

    Én csak egy véleményt írnék le, mert úgy látom túl sok itt a hálózati mérnök......
    Mivel hogy hálózatos vagyok ezért nyugodtan be merek szállni a vitába.

    Az első dolog, az rendben, hogy a Digi 5000-ért árulja a gigabitet hűség nélkül, de azt tudnod kell, hogy nem bérelt 1000-es vonalat veszel ennyiért igazából így is szép, hogy ennyiért ad garantált 300-t.

    Ha csak a Digit nézzük a garantált 100\100-ért 180.000-t kérnek üzleti oldalon, na az bármikor tudja azt a sebességet. Ebből ki tudod következtetni, hogy mennyi lehet egy gigabites vonal.
    Az hogy a lakossági ügyfelek, laikusok megtéveszthetők marketinggel az nem a digi hibája(mert nem azt írja hogy te garantáltam 1000-el fogsz száguldani).

    Ezt ahhoz tudnám hasonlítani mikor az emberek erőlködnek az AC-s wifivel, mert a dobozon 1300Mbps van, de nem megy csak 100-200-al jobb esetben 300-al, ezek papiron léteznek csak elméleti maxok, (marketing, mert máshogy nem vennéd meg).

    Amúgy az az AMD cpu egy nagyon combos core 2 quad-nak felel meg (nem egy i5-nek), de peszre a gigabitre éppen elég.

    A második dolog, nem értem a vérpistiket miért kell otthonra gigabit, ennyire torrent huszár mindenki, esetleg e-pénisz kicsi?
    Én 100/50-el kezdtem, csak és kizárólag azért váltottam 200/100-ra mert 2 hétig harcoltam a digivel mert szerintük nem volt semmi baj a switch-el az alaksorban, erre nagy nehezen kijött egy nagyon normális hozzáállású szerelő látta, hogy nem ma kezdtem a szakmát lehet ezért is volt annyira segítőkész.
    Így derült ki, hogy valóban rossz a switch és nem baromságot beszélek, mondjuk azt nagyon durva, hogy senkit nem zavart eddig a házban(vagy csak a digi a szokásos szöveggel lepantintotta őket, mérje a digi oldalon, ha annyi mit a csomag maximum akkor jó...) Belföldön a legtöbb oldal jó volt, de a legtöbb nem, még a garantált felét sem érte el sokszor, a külföldi oldalak még annyit sem, azok max 1megával mentek és kb 3*akkora pingel mint most.
    A lényeg hogy akkor próbaképpen átdugott az ont-be és egyből jó volt minden, csak közölte, hogy 100-as csomaggal nem maradhatok benne, na mondom akkor kérem a 200-t mert ha az ont fosik be azt biztos észreveszitek azóta sem tudom, hogy kicserélték-e a switch-et.

    A lényeg annyi, hogy én ez a 200-t sem használom ki, maximum a feltöltést, mert mikor VPN-el jövök be és talicskázom át a cuccaim akkor jól jön a 100 fel.
    A torrent miatt sem kell aggódnom, mivel vagy munkahelyemről, vagy akárhonnan (teló, laptop) vpn-el vagy ssh tunellel benézek berakom a kis filmeket vagy amit akarok a letöltésbe az egyik szerverembe és mire hazaérek minden lent van, szóval, nem értem mi a baja mindenkinek.
    Persze ezek az én véleményeim, ezzel nem kell senkinek egyetértenie.

Új hozzászólás Aktív témák