Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dictator^

    veterán

    válasz poli27 #11253 üzenetére

    neharagudj, de ezt pont nem fogom elhinni.
    érdekes módon láttam már ezt a routert nagyobb neten, és 8mbitnél azért többet tudott wifin keresztül.
    megint általánosítasz, ha akár teszteket akarsz felkutatni rájössz, hogy 8mbitnél csak többet tud wifin keresztül.

    szerintem magért beszél, ha ti bénáztatok el benne valamit, akkor ne a routert hibáztasd már.
    én is láttam már sok olyan terméket ami nem úgy müködött ahogy "kellett" volna, és kis idő után ki is derült, hogy nem a termék hibája, hanem user hiba.

    a router beállításait ajánlanám neked ilyenkor, pl: a wifi sebességét is le lehet venni, megnézted, hogy le volt-e? ja, hogy nem, csak benyögdted, hogy lassú.

    mivel a teszt, és saját tapasztalataim is igazolják, hogy bír többet, innentől, majd akkor írj, ha utánanéztél mi lehet a hiba.

    De paracsonj az egészt teszt itt van, 5 oldalból áll.

    [ Szerkesztve ]

    És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz poli27 #11253 üzenetére

    Az érdekes, nekem ilyen routerem van, és tablet és netbook is hozza wifin is a 80/25 ös sebességet vagy közel ennyit a lakás másik végében is, több falon keresztül is. Nem mondom hogy ez a legjobb router, meg hogy tplinket vegyen mindenki, más gyártók eszközei is tudják ezt, csak szerintem a 1043-as jó áron jó teljesítményt nyújt.

    [ Szerkesztve ]

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

  • McLaca

    őstag

    válasz poli27 #11253 üzenetére

    Az sosem merült fel benned, hogy ha ennyi a hibás router körülötted, akkor esetleg a Te munkád nem teljesen szakszerű? Az éremnek mindig kettő(nél sokkal több) oldala van.
    Egyébként a diginél nincs 80/40-es net, és kell egy bizonyos beállítás a TP-Link (meg egy rakás másik) routerben ahhoz, hogy át is lője az N szabványnak megfelelő sebességet. Az, hogy N szabványon csatlakozik, önmagában nem elég. Te - állításod szerint - szerelő vagy, értened kell(ene) hozzá.

    winben #11243: Dinamikus IP változó, általában 168 óra, de ha újracsatlakozol, akkor általában rögtön újat ad (ip-re korlátozó fájlmegosztóknál jól jöhet). (Viszont a router folyamatos bekapcsolva tartását azóta sem vagyok képes megérteni. Nálam ha gép off, router is off (meg nyomtatószerver is, meg monitor is - kapcsolós hosszabbítóval, egyszerre)).

    Hogy a digi mennyire díjazza a szerverüzemeltetést, ezt passzolom, de vehetsz hozzá fix ip-t tőlük. Mintha valahol olvastam volna, hogy engedélyezett, ha veszel fix ip-t, de igen rég olvasgattam utána. Érdemes az ászf-et átolvasni, ott biztosan van róla szó.

    1043-as TP-Link mizériához: nekem egy 941ND-m van, ami ugyebár egy 1043-as, USB nélkül és Gigabit helyett Megabites LAN-nal, MIMO-t tud, 3 antennával (cserélhető, ezt a D jelzi a típusjelben - detachable). Az én noteszem N-nel csatlakozik rá, igaz, csak 40/20-as nettel, de az át is jön. Nővérem notesze G-n csatlakozik rá, egy PC is rajta van LAN-on, meg a nyomtatószerver ugyebár, de az nem forgalmaz sokat, meg időnkét ráficcen a telefon, ha itthon vagyok, nem a mobilnetet használom ugyebár.
    Tőlem folyamatos 1,5MB/s sebességgel megy a torrent seed, anyám töltögeti a koreai sorozatait, gyakran maximális sávszélességgel, eközben tesóm böngészget, youtube HD videókat nézeget, 720p-s dokumentumfilmeket töltöget és senki sem panaszkodik, a router meg teszi a dolgát, és senkinél semmi lassulás, a router se izzad bele, pedig adunk neki melót bőven. Előtte volt két Asusom, az egyiket imádtam, de sajnos eljárt felette az idő, nem bírta a sok peer-t, a másik meg hisztérikus rohamot kapott a PPPoE-től, meg a sok peertől ő is eldobálta a netet. Itt-ott láttam SMC-t (borzalom), D-Linket, Netgeart, Edimaxot, Linksys-t, és TP-Linket is, és semmi okát nem láttam annak, hogy ne TP-Linket vegyek. Úgy 3-4 éve, amikor elterjedtebbé vált a TP-Link, legagyiztam simán, és eszembe nem jutott volna venni. Aztán ahogy kapcsolatba kerültem párral, igen kellemesen csalódtam. Végül úgy másfél éve vettem egyet, és sok évnyi routerekkel szenvedésemet feledteti azóta is. Egyszer beállítottam, azóta azt se tudom, hogy létezik.
    Amit biztosan nem vennék: SMC (ellenségemnek esetleg, nagyon megbízhatatlan), Asus (sokszor, sokáig, sokat szívtam velük, és túl vannak árazva).
    Amit talán egyszer kipróbálok: Mikrotik. Komoly kütyü elérhető árban, de komoly felkészültséget is igényel a menedzselése.
    Amit legközelebb vennék: TP-Link, fájdalommentes, és teljesen egyszerű konfigurálni.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák