Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Kwisatzh #7310 üzenetére

    Persze, nagyon jó vételnek tűnik, ezt már az elején leszögeztem, azért is foglalkozom vele ennyit.
    Viszont én próbálok leszokni a lemezekről, mert egy adott darabszám esetén már kezelhetetlen, karcolódik/tönkremegy/elkallódik, egyszóval sok a gond vele. Tipikus példa: jön a lányom (olvasni még nem tud), hogy rakjam be neki mondjuk a Hamupipőke 2-t. Nosza rajta: dvd-tároló elővesz, tok megkeres. Az esetek 90%-ában benne van a megfelelő lemez... ;] Lejátszóba bepattint, film elindít (idióta Disney menüt elátkoz). Negyed óra múlva a film megáll. Lemez kipattintás, megfordítás, káromkodás, szennyeződés (csoki stb.) eltávolítás, visszarakás, odatekerés, elindítás. Na ebből lett elegem: ezért (is) vettem anno az O'Play-t, hogy a filmeket vinyón tároljam. Sajnos pl. a fent említett mese nem elérhető mkv-ban, ergo marad a DVD illetve az Xvid (utóbbiek minősége viszont szerintem sokszor nem éri el a DVD-ét: legalábbis amióta lecseréltem otthon a monitort és a tévét, többször is észrevettem már ilyet).
    Nekem a BD-lemez olvasás csak egy (egyelőre felesleges) extra: se íróm, se gyári lemezem nincs (perpillanat). Viszont így nemcsak az mkv-lejátszómat tudná kiváltani, de a dvd-playert is ki tudnám rakni (illetve jobban belegondolva a videómagnót is nyugdíjazhatnám végre: jelenleg az az egyetlen eszköz, ami képes adást felvenni a tévéből).
    Összességében - adott árért - ez tűnik a legjobb alternatívának számomra (legalábbis nem ismerek hasonló eszközt, ami ennyiért ilyen sokat tudna), azaz az igényeimet ez a cucc fedi le a legnagyobb mértékben.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Kwisatzh #7310 üzenetére

    Még egy dolgot szeretném megkérdezni az említett LG lejátszó felvételi képességeivel kapcsolatban. Time shiftinget gondolom nem tud a masina, vagy mégis?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák