Aktív témák

  • #05055892

    törölt tag

    Sziasztok, remélem jó topikba írok a problémámmal.

    A hugomnak Pesten az albérletében ilyen Digi kábeles nete van. (Koax kábelen jön be a jel egy webstar modembe, gondolom ez a Digi kábeles net :)). Szépen bediktáltuk a nethez vett router MAC címét az ügyfélszolgálaton, azt mondják látják a routert, van net. Mondjuk ezt el is hiszem, mert minden lámpája világít a modemnek. A modem és a router közé raktam egy sima UTP kábelt, a router és a számítógép is UTP-vel van összekötve. A routert elérem a gépről. Tehát az biztosan jó, (főleg, hogy hazahoztam kipróbálni, és az itthoni nettel simán megy.)

    Kérdésem mi lehet a probléma? Biztos marha vagyok, és kihagytam valamit. Felmerült már bennem, hogy a modem, és a router közé cross kábelt tegyek, bár az itthoni kábeles netem simán megy sima UTP-vel, így nem hinném hogy ez a gond. Vagy van valami beállítás routerben, amit el kellene végezni? A routerben a dhcp engedélyezve van, és dinamikus IP kiosztásra van állítva. Úgy tudom, a kábeles nethez, nincs felhasználónév-jelszó, tehát ez sem lehet gond.

    Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. :)

Aktív témák