Új hozzászólás Aktív témák

  • popey37

    addikt

    válasz Oppenheimer #4024 üzenetére

    nekem pusziért. :R
    akitől megvettem, az nem igazán tudta mi van a tulajdonában. szerintem és Pali szerint is ezt az optikát valaki annak idején szétszedte,/ a tubus belül velúrozva van, biztosan szétszedték valamikor./ és rosszul rakta össze: a lencsék fel voltak cserélve és az ED tag forditva volt ráadásul visszatéve. kb. 20x-os nagyitáson volt elfogadható a képe, feljebb meg nem.
    jelenleg 300x szoros nagyításon pirosban van egy szinte észrevehetetlen szini hiba: ha nem azt keresed, nem is veszed észre. a többi szin tökéletes, nem véletlenül 0,986 a strehl érték.
    ED duplet rendszernél elég ritka ez az érték Pali szerint. a méregdrága tubusok rendelkeznek kb. ilyen értékkel. A Pali álltal gyártott olajimmerzes triplet 0.99 strehl feletti. nem sokkal marad el tőle a tubusom. és ez csak egy duplet.
    úgyhogy megtartós a tubus az biztos, ha esetleg valaki mégis meg kivánja venni, az mélyen nyúljon a zsebébe.
    Pali azt mondta, hogy a mérési jegyzőkönyv miatt minimum plusz 100k ha el akarnám adni./ de nem akarom/.

    ég alatt még nem tudtam kipróbálni, mert a mechanikám a BTC-ben van átalakításon, de alig várom, hogy kivihessem.

    [ Szerkesztve ]

    Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Új hozzászólás Aktív témák