Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Szóval, ahogy írtam, múltkor hosszas kajtatás után sikerült a Humanicban vennem egy (árban) középkategóriás cipőt potom 13000 forintért. Örültem neki, mert pont olyan volt, amilyet szerettem volna tavaszra (és majd őszre), kívül-belül bőr, optimális sarokmagasság (kb. 4 cm), nőies fazon. Eleinte egy kicsit szoros volt, de néhány munkában eltöltött nap után már éreztem, hogy enged a bőr, kezdi felvenni a lábam formáját, kicsit tágult, szóval hepinesz volt. Egy hete észrevettem, hogy a jobb cipő sarkának belső feléről lejött az anyag. :( Damn!!! Sose volt ilyen hamar problémám cipővel, minőségi kifogásom sose volt, abba meg belenyugodtam, hogy a dikmános párezer forintos műanyag lábbelik egy szezont bírnak, és kész. De, hogy pont velem esik meg, hogy a szerény javadalmazásomból egy jobb minőségű cipőre áldozva nem kevés tizenháromezer papírt, pont kifogok egy gyártási hibásat, szóval azért ehhez tényleg pechvogelnek kell lenni. :(
    Tékozló Homáron edzett gyomrom reflexszerűen görcsbe rándult a "vidd vissza, ki kell cserélniük!!!" kezdetű jószándékú baráti tanácsoktól, de beláttam, hogy tényleg nincs más választásom. Nem kevés pénzem fekszik ebben a szép, de mégis hibás cipőben, és hát ne már én költsek cipészre, javíttatásra, ha 1 hét után már feslik fel az anyag.
    Szóval ma felkerestem az érintett üzletet (Campona) és jeleztem kárigényemet. Abszolút, egyáltalán nem vagyok balhés alkat, szóval velem aztán tényleg nyugodt hangnemben le lehet rendezni az ilyesmit és így is történt. Elküldik bevizsgálni a cipőmet, 15 munkanap múlva, azaz 26-án érdeklődhetek a vizsgálat eredményéről... Hát, jó, tudom, hogy én vagyok a vásárló, mégis abszolút éreztem, hogy mint Magyarországon szocializálódott vevő, csak ne akarjak mindenféle jogokat, kérdéseket feltenni, mégis, akkor mit veszek addig a lábamra (van másik cipőm, persze, de akkor is!). Nem szóltam. Azért se szóltam, pedig április 26-án (és mire lesz másik vagy javított cipőm, májusban) már szinte biztos, hogy szandálos idő lesz, tehetem el szépen a szekrénybe a tavaszra, hosszas és gondos válogatás után vásárolt cipőmet. :(

    ....

    Június 9-11 között egy asszertivitás (érdekérvényesítő) tréningen fogok részt venni. Remélem, nem lesz késő...

Aktív témák