Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Azt mondja a metelrolororológia, hogy csúnya világ jön, december 4-én és 5-én 12, azaz tizenkettő ° Celsius lesz a hőmérszéklet napközben. :(
    December van, az egyik leghangulatosabb hónapunk az évben, az advent, a várakozás, a téli szánkózás, a hógolyózás, a forraltborozás, k...adrága adventi vásárban bóklászás hónapja, amikor az emberek kesztyűt meg sálat vesznek egymásnak ajándékba, nehogy megfázzon a másik vagy pusztán azért, mert nincs jobb ötletük, hát mi ez itt kérem??? A költőinket is millió és egyszer megihlette a december, és ezek a versek nagyon nem arról szólnak, hogy "kedvessel ledőltünk a szénaboglya oldalába és néztük a vonuló felhőket, miközben a napsugár pajkosan játszadozott szerelemem aranyhajában"! :((

    Tél van, hahó!

  • Csemike

    csendes tag

    Bayer reklámszlogen: "Biztonságos fogamzásgátlás egy életen át!" Még jó, hogy egy nő kb. ~13 és ~50 éves kora között fogamzóképes. :D

    Parno Graszt - Sehol se talállak
    Gaga nő megint alkotott. :)) Tetszenek az ilyen performanszai, na. :D Nem is a zene a lényeg az egészben... [link]

    Flo Rida

  • Csemike

    csendes tag

    Valahogy most nem látok ki a sűrű erdőből. Kicsit olyan, mintha valami sűrűre főzött szilvalekvárban csapkodnék, és nem haladok. Na mendegy... Majd lesz, ami lesz. :) Január végén legalább már a vizsgaidőszakon túl leszek. :)

  • Csemike

    csendes tag

    Aki ópenoffisszal akar beadandó dolgozatokat megírogatni, az nem sikeres ember. Többek közt én is közéjük tartozom. :)

    Ó, hogy alugggggggggggyyyyyak már el...

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Facebook-ról...

    "Egyetlen fajta ismert rénszarvas sem tud repülni, de több mint 300.000 fajta élő organizmus létezik, amely besorolásra vár és bár ezek többsége ízeltlábú vagy baktérium, nem zárhatjuk ki teljesen annak a lehetőségét, hogy a Mikulás mégis repülő rénszarvasok vontatta szánon közlekedik. A világon 2 milliárd gyerek (18 éven aluli) van. De minthogy a Mikulás szemmel láthatóan nem törődik a mohamedán,hindu, zsidó és buddhista gyerekekkel, a munka 15%-ra mérséklődik (378 millióra az ENSZ Népességügyi Hivatala szerint). Háztartásonként átlagosan 3,5 gyerekkel számolva ez 91,8 millió otthont jelent, ha feltételezzük, hogy minden családban van legalább egy jó gyerek. A Télapónak, hála a különböző időzónáknak és a Föld forgásának, 31 órája van a feladat elvégzésére, ha feltételezzük, hogy keletről nyugatra halad. Így 822,6 látogatást tesz másodpercenként. Ez azt jelenti, hogy minden jó gyerekkel rendelkező keresztény otthon esetén kb. egy ezred másodperce van, hogy leparkoljon, lepattanjon a szánról, beugorjon a kéménybe, megtöltse a zoknikat, a maradék cukrot szétszórja a fa alatt, fogyasszon a kitett csemegékből, felmásszon a kéményen át vissza a szánra, és átmenjen a következő házhoz. Feltételezve hogy az említett 91,8 millió megálló egyenletesen oszlik el a föld felszínén (ami persze nem így van, de számításainkhoz ez is megteszi), két ház között átlagosan 1,2 km távolság adódik, a teljes útja pedig 117 millió km, nem számolva azokat a megállókat, amire mindnyájunk rászorul legalább egyszer minden 31 órában, plusz táplálkozás, stb. Ez azt jelenti, hogy a Mikulás szánja mintegy 1000 km/másodperces sebességgel repül, a hang sebességénél 3000-szer gyorsabban. Az összehasonlítás kedvéért a leggyorsabb ember alkotta szerkezet, az Ulysses űrszonda mindössze 44,6 km/másodperccel vánszorog, egy hagyományos rénszarvas pedig 25 km-t tesz meg óránként, ha nagyon siet. A szán rakománya egy újabb érdekes elem vizsgálódásunkban. Feltéve, hogy egy gyerek sem kap többet, mint egy közepes LEGO játékot (1 kg), a szán mintegy 321.300 tonnát szállít, nem számítva a Télapót, aki így holtsúlynak minősül. A Földön egy hagyományos rénszarvas 150 kg-ot tud elhúzni. Még ha feltételezzük is, hogy a repülő rénszarvas tízszer ennyit húz (1500 kg-ot), a szán nem indul 8, de még 9 rénszarvassal sem. 214.200-ra van szükség. Ez megnöveli a súlyt (ha magát nem is számoljuk) 353.430 tonnára. Csak az összehasonlítás kedvéért, ez négyszer annyi, mint a világ legnagyobb hajójának, a Queen Elisabeth-nek a súlya. Ha 353.430 tonna 1000 km/másodperces sebességgel halad, az nagy légellenállásba ütközik. Ez felmelegíti a szarvasokat, kb. úgy ahogy az űrhajósok felmelegednek, amikor visszatérnek a Föld légkörébe. A két vezérrénszarvas 14,3 milliárdszor egymillió Joulle energiát nyel el másodpercenként, miközben fülsiketítő zaj hallatszik. Az egész rénszarvassereg 4,26 másodperc alatt ég el. Eközben a Mikulás 17.500-szor akkora centrifugális erőnek van kitéve, mint a Föld gravitációja (ez így 17.000 g). Egy 120 kilós Mikulás (ami röhejesen kicsi) mintegy 8.207.123 kg-os erővel préselődik majd szánja háttámlájának. ÖSSZEGEZVE: Respekt az öregnek. Chuck Noriss apját tisztelhetjük benne tán?"

    Most komolyan, ha valakinek ennyi ideje van, menjen inkább betonozni, vagy ilyes... :D

  • Csemike

    csendes tag

    Alapvetően "zenéből vagyok", mert anélkül nincs élet, stb., stb., szóval azért asszem nem kell magyaráznom, mennyire az életem része a zene stílustól, ritmustól, kortól, időszaktól függetlenül.
    De mégis vannak olyan zenék, amiktől rámjön a tikkelés, a lábrázás, annyira nem tudom elviselni. Annyira, hogy ha mondjuk otthon hallgatok rádiót takarítás, főzés közben, képes vagyok félbehagyni azt, amit épp csináltam, odaballagni a rádióhoz és eltekerni...
    Ilyenek:

    Adele - Someone like you
    Pink - Raise your glass, meg úgy általában az újabb számai
    Pitbull feat. Marc Anthony - Rain over me és a Jennifer Lopezzel közös száma is elég silány.

    Ami érdekes ebben, hogy Adele-t emberileg is meg hangilag is nagyra tartom, amiket olvasok, hallok róla. De ez a száma... Hát... A Rolling in the deep egy nagyon jó szám lenne, ha nem koptatták volna el...
    Pinket is szeretem, a régebbi számait sokat hallgatom, pl. Stupid girls vagy a Family portrait, de a Don't let me get me-t is.
    Pitbullal meg úgy vagyok, hogy van egy-két száma, amit zumbán nyomatunk, Juanita mondta is, hogy bírja, mert ő is kubai meg egyáltalán, szerinte jó zenéket nyomat. :) Én is megszerettem pár számát a zumbának hála, pl. a shakirás Rabiosát. :K Ez ugyan nem Pitbull, de erre is meg van a zumbás koreográfia, élvezem. :D A Locáról nem is beszélve.
    Egész más úgy a zene, ha passzívan ülsz és hallgatod, és más, amikor bekapcsolódsz mozgással, tánccal, tapssal, hanggal, sokkal jobban átélhető. :)

    Ja, igen, és Shakirát csak spanyolul, sokkal jobban áll neki. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Na, most már plecsnis elsősegélynyújtó lettem, dobj egy privit, ha megállt a szíved. :D

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Ezek a románok mindig fel tudnak nyomni valami 14 éves nyanyát a nemzetközi porondra. Inna után itt a következő nénike, aki angolul énekel Romániából és meglepő módon slágerlistákra riszálja magát a Mr. Saxobeat-tel. :F
    Itt a következő száma, a Get back (ASAP). Annyit játssza a Rádió 1, hogy egész megtetszett. :)) Tudom, száradjon le a fülem...
    Amúgy érdekes megoldások születtek az ASAP mozaikszó megfejtésére a kommentekben.... :DD

  • Csemike

    csendes tag

    Valamelyik nap megszólal este a kolléganőm (még bent rohadtam), hogy miért nem vagyok a Rihanna koncerten. Kicsit értetlenül néztem rá, hogy talán ott kéne lennem vagy mi. :F Hát, mert én még fiatal és vidám vagyok. :D Azért szeretek itt dolgozni, na. :D

    Rihannát amúgy bírom, bár meg kellett szoknom a kicsit affektálós hangját. Mindamellett nem értettem tőle ezt a számot azok után, hogy félholtra verte a barátja tavaly januárban. Vagy hát nem tudom, nekem biztos nehéz lett volna az átéltek után a megkötözős, verekedős szexről danolászni.

    A Man down-t először nagyon viccesnek találtam a rampapapamm miatt. :) Tulajdonképpen sose volt olyan száma, ami elsőre már tetszett volna... :U

    Kivéve ma, amikor meghallottam először a You da one-t, ez már elsőre bejött. :K

    De a koncertjén nem voltam. Elmehettem volna, ha nem lettem volna skót kiadni érte valutát, nameg, ha lett volna, aki eljön velem, mert a korosztályomban nem, csak a 10 évvel fiatalabbak szeretik Rihannát. :D Najó, még ők se teljesen, mert az öcsém pont 10 évvel fiatalabb, de nem jött volna el. :U

    U.i.: Talán még ma feldobom ide a zöldbabos rakott hal receptjét, ha már a múltkor azt írtam, hogy megírom. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Szóval a

    Zöldbabos rakott hal

    receptje:
    el kell ismernem, hogy én nem voltam oda a zöldbabért, de ez nagyon-nagyon finom lett. :) Korábban megkóstoltam egy ismerősömnél, és annyira ízlett, hogy hamarosan én is elkészítettem otthon. A hozzávalók a következők (kb. 5 ember simán jól lakik belőle, de ha csak valaki ketten vagy egyen van, az elrakhatja másnapra :D :K ) Nem mindenkinek jön be a kaja, pont amiatt, hogy a zöldbab és a hal is megosztó étel... Vannak emberek, akik semmilyen formában nem fogyasztanak halat. Ők ne figyeljenek ide. :D

    1 kg mirelit vágott zöldbab
    1 kg tengeri halfilé (de végülis édesvízi halból is elkészíthető)
    30 dkg gersli (leánykori nevén árpa vagy árpagyöngy)
    1 nagy doboz tejföl
    1 csokor kapor
    1 csokor petrezselyem
    4-5 gerezd fokhagyma (aki szereti, tehet bele többet vagy kevesebbet, ha annyira nem)
    1 citrom leve
    1 tk. pirospaprika
    1 kk. borsikafű

    olaj

    A zöldbabot kevés olajon félig puhára pároljuk a petrezselyemmel és 1 tk. sóval. Itt jegyezném meg mellékesen, hogy extra szűz olívaolajat vagy bármilyen hidegen sajtolt olajat nem szabad használni sütéshez, pirításhoz mert a bennük lévő értékes tápanyagok elégnek, úgy pedig sokkal többet ártanak, mint használnak. Szóval ezekhez a műveletekhez használjunk nyugodtan finomított olajakat, amikben nincsenek hasznos összetevők, amik elégve károsak tudnak lenni, a bio-olajokat meg hagyjuk meg a nyers felhasználásokra. Nemrég lettem felvilágosítva egy reformerszakács által :) Szóval, félig megpároltuk a zöldbabot, gut. :)
    Az árpát kétszeres mennyiségű enyhén sós vízben megfőzzük, de a türelmünket ne veszítsük el, jóval lassabban fő meg, mint a rizs és ne is várjuk, hogy olyan pörgősszeműre főjön. Ha kész, akkor a pirospaprikával, a borsikafűvel és némi olajjal beízesítjük.
    Miközben az árpánk elvan a tűzhelyen a takarékon, előkészíthetjük a halat, ami nem nagy művelet. Besózzuk és csepegtetünk rá citromlevet. Ha szükséges, akkor be is irdalhatjuk.
    Szóval, ha ezzel megvagyunk, akkor a zöldbab felét egy tepsi (oder jénai, tökmindegy) aljába terítjük, ráhalmozzuk az árpát, ezek után befedjük a halszeletekkel, jöhet rá a zöldbab másik fele, végül a tejföl. A tejfölben előzőleg elkevertük a zúzott fokhagymát és a kaprot. Betoljuk a sütőbe és úgy 45-50 perc alatt megsütjük. Ha valaki nagyon akarja, az uccsó 10 percben szórhat a tetejére sajtot, guszta, amikor a rásül. :))

    Gúten ápetit!

    Itt van egy kép az én remekelésemről. Jobb az íze, mint a kinézete. :D

  • Csemike

    csendes tag

    válasz Csemike #460 üzenetére

    Hoppácska... Az kimaradt, hogy alufólia alatt kell sütögetni úgy 30 percig, utána a fólia eltávolítandó és "pucéron" kell tovább sütni. :) A sütő olyan 200 fokos legyen, én legalábbis ilyen hőmérsékleten sütöttem, de ugye más, ha légkeveréses, villany vagy gázsütőről van szó. :F (Itt gázos van.)

  • Csemike

    csendes tag

    Huhh, fájnak a végtagjaim, a hasamról nem is beszélve... :U

    Tegnap este elmentem egy másik oktatóhoz zumbára, gondoltam, ez egy jó lezárása lesz a hétfőnek, csak a szokásos kis zumbulás lesz, meglepetés nem érhet.
    Ehhez képest 55 perc után úgy kapartam össze magam a padlóról és még a nyújtáshoz is fáradt voltam. Egy új lány volt, Gabi, neki is első napja volt a fitneszklubban, nekem meg az ő óráján, de le a kalappal. :D Rendesen megtekerte a ritmust... A zumbában az is kicsit megnehezíti a dolgokat, hogy mire belejössz a koreográfiába, már jön a következő zene, más koreográfiával, ennél a lánynál meg nem volt kakec, gyors tempót diktált, de így is király volt. :) Nem voltunk sokan, kb. csak 5-en, abból egy feladta félidőnél, néha azért megálltunk pontosítani a figurát. A karokat is megdolgoztuk (és én még azt hittem, súlyzó nélkül nincs karizom erősítés), hastánc is volt, a lábakról meg hát ugye ne is beszéljek.
    És volt calypso is végre. :D Juanitánál nem értettem sose, hogy aki originále karibi táncos, az miért nem veti be. Biztos neki nem jön be.
    Juanitánál is van azért rendesen izzadás, de ott már tudom a koreográfiát, a megtanulásába nem kell energiát feccölni, csak mozogni a zenére.

    A kedvencem, amikor nem szétszóródva zumbázgatunk magunknak a terem minden pontján, hanem körben táncolunk, esetleg párban. Pl. Gabinál a calypsóban volt körtánc rész is, tulajdonképpen a szám második felétől kezdve már nem szólóztunk, hanem körben táncoltunk és mindenki csokibabának képzelte magát fűszoknyában. :D Olyankor mindenki hepi és teljesen feldob a sok nevetős arc látványa, a zene, a mozgás. :DD

  • Csemike

    csendes tag

    Piros műbőrfotel, dohányszagú, nyolcvanasévekbeli irodahelyiségek nélkülözhetetlen kelléke, valamint a XXI. századi retróőrület nagyon menő és divatos kelléke akármije. Mi pénzt lehetne ma kaszálni egy hetvenes években berendezett lakás bútoraival. :DDD

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Awwwwwwwwyeeeeeeee! Két óra alvás után újra munkában. :C :O Ma lesz a karácsonyi műsor és én vagyok a zenefelelős, csoda, hogy nem hagytam otthon a cédéket. :U

  • Csemike

    csendes tag

    Ma láttam az első M-es rendszámú autót.

    Kiderült, hogy az az unokatesóm új autója.

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Végtelenítve tudnám hallgatni...[link] :)

    Azt mondják, holnap már várható a havazás. Annyira jó lenne...! :))

    "Igyekszem kivonulni az életedből,
    nesztelenné halkulni, lábujjhegyen
    létezni, zokniban, a kulcsot puhán
    fordítani a zárban, mint a betörő.
    Igyekszem -ugyanakkor-
    megtapadni is rajtad, mint a tapló,
    élősködni rajtad, mint a fakín
    /ismertebb nevén: fagyöngy/
    Ideje volna felnőtté válnom.
    Jobb későn, mint soha. Habár?
    Lehet, hogy jobb soha, mint későn.
    Esik. Reggelre megint csúszós lesz az út:
    kásajég vagy tükörjég.
    Megnézhetjük, vagy nem nézhetjük meg magunkat."

    /Petri György/

  • Csemike

    csendes tag

    Esküszöm, nincs annál felszabadítóbb érzés, mint amikor a vizsgáztató tanár nyitja az indexet, jelezvén, hogy vége a vallatásnak, a finisben vagyunk, jóleszezkislány... Persze azért még húzza egy kicsit az időt, úgy tesz, mintha nem is tudná, az index melyik részén kell keresni a jegybeírós részt, közben még elmondja a véleményét a szavalatról, kritizál, mert hát azért azt kell, és... És beírja a négyest. :) "Maga okos lány, nem értem miért kell ennyire izgulni, csak mondja bátran, jó úton jár. Képzelje, hogy egy sör mellett beszélgetünk." Hát, pont az a helyzet volt, hogy azt olyan könnyen el tudtam képzelni, ja... :D Tartottam ettől a tanártól, meglehetősen kekec. Azzal indított, hogy: hát ez meg milyen név? Mondom: a vezeték vagy a keresztnevemre gondol? Erre ő: egyik sem túl gyakori... Gondolom próbálta oldani a feszültséget (ami rajtam mindig észrevehető). :D
    Utána megyek a projektgyakorlatom főpróbájára (a Dózsa György útról villámvágtában a lágymányosi campusra, mert az előzőekben emlegetett tanár a munkahelyén vizsgáztatott, ami nem az ELTE), ahol egy nyilvános előadáson kell számot adnom (majd január 10-én) ppt-vel kísérve arról, hogy milyen projektet terveztem, kiviteleztem, stb. A ppt-met nem nyitja meg a tanár gépe, de nagyon megdicsér, hogy a bemutató nélkül is milyen összeszedetten tudtam beszélni a projektemről, hogy milyen kellemes, nyugodt a hangom és egyáltalán, annyira de tökjó, hogy na. :D Majd előadás közben mit hangsúlyozzak ki, mire figyeljek, de szuper leszek, tékitízi. :D Szétdurranok a büszkeségtől. :)
    Ezek után visszavágta a Dózsa György útra, utolsó angol szakszövegfordítási szakmai műhely, január 30-án folytatjuk. Kaptunk mandarinot a "tanártól", fordítottunk, beszélgettünk mindenféle segítő beszélgetésekről, módszerekről, dilemmákról.
    Fél hétre értem haza. Most hókiflit, sajtos pogit sütök, mert holnap "céges" karácsony.

    Nagyon tartottam ettől a naptól, de nagyon jó lett. :)

    És végre-végre megérkezett a hó is!!! :C

  • Csemike

    csendes tag

    Na, megint Rihanna. :D Fel vagyok dobva, most ilyesmi zenékre vágyom.

  • Csemike

    csendes tag

    válasz Csemike #468 üzenetére

    Bakker, nem gondoltam volna, hogy beletrafálok, egy nappal előtte halt meg. Hát, ez most tényleg pokerface.

  • Csemike

    csendes tag

    Nekem az tök új volt, hogy a metróról metróra való átszálláskor nem kell új jegyet lyukasztani. :F [link]

    Zazie szegény, csak áll a járdán
    Zsebre tett kézzel és iménti álmán
    Töri a fejét, amiben húsz perc alatt
    zöld metróval Emilhez szaladt
    És száguldás közben a fényeket leste
    Az állomásokon, és aznap este
    Emillel tréfából metrózni mentek
    Mint gyerekkorukban és végtelennek
    Képzelték a rövid, húszperces utat
    Metrósöfőrnek is álmodva magukat de
    Zazie álmát az álmában most
    Dudálva gázolja szét a villamost
    Egy centivel éppen elkerülő
    Hetes busz, amire felkerül ő
    Némi tolakodással, mégis mosolyog Zazie
    mert a metrónál is gyorsabban repítik álmai.

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Nnna, kaja előkészítve, fa feldíszítve, utolsó kör az Aldiba' letudva, ki van takarítva ([link]), szóval most akkor boldog karácsonyt mindenkinek. :)

  • Csemike

    csendes tag

    Legyőzve a lelkiismeretfurdalásomat (aki tisztára, mint Lenin, egyre csak azt mondja, hogy tanulni, tanulni, tanulni...), engedtem ma egy mozizásnak. A Camponában megnéztük a Testcsere című filmet. Csak a szokásos hálivudi vígjáték klisék, de azért lehet rajta szórakozni és nem bántam meg azt az ezrest, amibe került (mert mit ad Isten, éppen véletlenül olcsószerda van, és „csak” egy ezres volt a mozijegy). :) Viszonylag régen voltam moziban, ha jól emlékszem, utoljára a Koszorúslányokat néztem meg. A barátnőm nagyon gusztustalannak és durvának tartotta, de én jól szórakoztam rajta. :D Valaki egyszer azt mondta, hogy az a Másnaposok vumen edisünje. Hát, ja!
    Azt mondtam már, hogy mit kaptam karácsonyra? Hát... Pfff... Nagyon sokmindent.  Holott, megegyeztünk a családdal, hogy csóróság van, nincs ajándékozás, csak karácsonyfa, közös vacsi, meg unokaöcsinek ajándék, mégiscsak 5 éves, vele azért ne toljunk ki.Ehhez képest látom, hogy anyám mindennap nagy szatyrokkal jön haza, amiket aztán gyorsan eltüntet... Mondom, szuper... Végül aztán én is vettem pár apróságot a családtagoknak. Pedig úgy volt, hogy én prezentálom a vacsit, a sütiket, a bejgliket, ajándékként.
    Szóval, kaptam Vonnegut könyvet, meg egy másikat Éntérkép címmel, rákformájú sószórót :D, piperecuccokat, parfümöt, kistükröt (pedig mostanában szoktam le a sminkről, de akkor visszaszokom), egy starbucksos begrét, fülmelegítőt.
    Kaptam még egy nagyon szép ezüst medált nyakláncon. Egy hópelyhet formáz (ha nem tűnt volna fel még) és annyira megtetszett, hogy 24-e óta le se vettem. :) A barátnőm szerint, aki nagy ékszerszakértő, és amióta ismer, deklaráltan megpróbál engem is rászoktatni a rendszeres ékszerviselésre, ami szerinte nem a macskás, színes, bogyós fülbevalók viselését jelenti, ezért szülinapomra egy nagyon szép ezüstgyűrűt kaptam cirkónia kövekkel kirakva, amiből nagy ügyesen két nap hordás után már elvesztettem az egyik kövecskét, pedig azt mondta, hogy direkt olyat választott, amibe nem ragasztással rögzítették a köveket, hanem kis karmokkal, amikből lehetetlen elveszteni a követ, nos, nekem sikerült... Szóval szerinte nem csak simán ezüst, hanem ródiumozott ezüst, így mindig megőrzi a csillogását és sose fog megfeketedni. :) Úgyhogy most már ennek tudatában viselem ezt a szép ékszert.
    Van egy másik ajándék, amivel viszont nagyon nem tudok mit kezdeni. Kaptam egy annapolisos pénzcsipeszt. :D Pénz az nem volt mellékelve sajna, én meg sose hordok magamnál kötegnyi húszezrest, de azért szép, meg örülök neki persze. Csak amilyen spúr vagyok, általában bankkártyával fizetek, mert akkor nem nekem kell kp. felvételi díjat fizetni. Hmm.... Összecsíptetem vele a bankkártyáimat. :DDD Mer' olyan kőgazdag vagyok, hogy több is van (egy a bankom és köztem történt félreértés kapcsán...).

    És a nap dala nálam: [link] Jóvanna, nyálas, meg minden, de tök jó, jól énekelhető, dallamos, tetszik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Jó érzés, hogy vannak nálam is szerencsétlenebbek, de ba*ki, ez nagyon durva. :DDD :DD Hómlesz mamut... Na, nekem is mindig ennek az elkerülése a célom. :DDD Made my day! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Attat írta az ETR, amikor regisztráltam a következő félévre, hogy "tandíjmentes". Ami nekem teljesen jó, de ha csak 12 félévet lehet állami finanszírozott képzésben eltölteni, akkor hogy lehet a 13. félév is tandíjmentes? Hm? He? Na, de mindegy. Úgyis ez lesz az utolsó, és akkor majd mesterfokozatú parkolósöprögető leszek. Ha nem tolom el...
    Azért én élek a gyanúperrel, hogy majd februárban kapok egy sárgacsekket hat számjeggyel.
    Szépen gyűlnek a jegyek és a kreditek, most már 3 tantárggyal készen vagyok. :) Hátra van még 3 beadandó, és 2 vizsga meg 1 tölteléktantárgy "szabadonválaszthatós" kreditért, amit nem fogok megcsinálni. :(
    .....
    .....

    ....
    ...
    .....

    Micsoda????? Három beadandó?!?!? :O

  • Csemike

    csendes tag

    Ez az Anna az Ikeánál nem valami okos nő. Nem érti a kérdést, hogy ma hányig vannak nyitva Budaörsön. :F Erre azt mondja nekem, hogy az Ikea 35 országban, 600 áruházzal működik vagy mittomén, nem jegyeztem meg a pontos számokat. Felteszem máshogy a kérdést, erre visszakérdez, hogy a budapesti vagy a budaörsi nyitvatartásra vagyok-e kíváncsi. :) Mély levegő beszív... A budaörsiére, ahogy már említettem.... Erre azt mondja, hogy hétfőtől vasárnapig 10-22, egyébként az ünnepi nyitvatartást megnézhetem az alábbi linken. Link meg sehol. Köszi Anna, jó volt veled bratyizni!

    Azért gugli trenszlétben lefordítom svédre azt, hogy "Ma meddig tart nyitva az Ikea?" Result: Idag hur länge är öppen för Ikea?
    Annának beírom, erre azt mondja, hogy Öppen termékek 195 és 250 Ft között mozognak. :) Most már komolyan el fogok beszélgetni Annával az élet nagy kérdéseiről.

  • Csemike

    csendes tag

    Amikor én középiskolás voltam, akkor már 7500 Ft-ért korlátlan internethez lehetett jutni. ;] Bezzeg ahová én jártam (fővárosi gimnázium) rendes gépterem sem volt, egy másik iskolába mentünk át Turbo Pascalt tanulni... Szövegszerkesztés, internet... Ccöhh!

    Amúgy ki ez a csóka és miért fog egy piros kiskanalat?

  • Csemike

    csendes tag

    válasz Csemike #485 üzenetére

    Reggel ráálltam a mérlegre, hogy megnézzem, mennyit fogytam az ünnepi zabálások alatt, úgy, hogy a tesibérletem is már 14-én lejárt. Nos, az eredmény igazából nem lepett meg, mert mindig is kifejezetten balett-alkat voltam, de most legalább nem vertem be a fejem sehova, amikor leájultam a mérlegről. Altájon kissé erős testem felfogta a zuhanást, a fejem pedig a hanyagul földre hajintott fürdőköpenyemen landolt. Öröm az ürömben, nem kell sebészetre menni. :) Viszont nem kímélve pénzt, paripát, fegyvert, hogy egy klasszikust idézzek: "nem érdekel, ha rámegy földem, marhám" akár hitelből is, de újfent be kell ruháznom egy tesibérletre, mert lehet, hogy 5000 éve még én lettem volna a fullos gádzsi-termékenységideál, de nem ma! Hogy egy másik klasszikust is idézzek.
    Szerencsére mindig vannak a környezetemben, akik inspirálnak, mint pl. a múltkor egy futár a munkahelyemen, aki engem keresett imigyen: "volt itt az a magas lány, ilyen jó vaskos popsival, ő ma nincs?", és a legendáriom szerint még így mutatta is a két kezével, hogy mekkora az akkora. Szóval, ha keresne a rendőrség, és személyleírást kéne rólam adni, akkor nem azt mondanák, hogy: "ó, igen, a bájos, kifejező tekintete, ami van neki, az az ironikus anyajegypötty az orrán, a csilingelő fülbevalója, a szép, hosszú, keskeny keze, a tündéri mosolykája", á, nem: "magas nő tekintélyes kufferral!". Kúl.

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Annyi időt töltök gép előtt munka-tanulás (és valljuk be, igen) szórakozás miatt is, hogy kedvemre lenne egy hét, nem is, inkább két hét gépmentes kikapcsolódás valahol a svájci Alpokban, termálfürdővel, hóval, pihenéssel, olvasással, jó filmekkel, Adam Levine-nel... Azt mondja nekem ma a kolléganőm, hogy olyan vagyok mint egy pandamaci a karikás szemeimmel. Ez volt az első, amit észrevett rajtam reggel. A másik kedves kolléga meg közölte, hogy falfehér vagyok, menjek orvoshoz. Mert attól jobb színem lesz? :U Inkább a szoli. Vagy a napsütés az Alpokban. :K

  • Csemike

    csendes tag

    Na, most már tutifix, hogy április 9-én a Madáchban a Jézus Krisztus Szupersztárt a jelenlétemben fogják előadni. :C

    1986-ban még nem voltam 4 éves, mikor apám ölében ülve végigizgultam az egészet a Szegedi Szabadtéri Színpadon. :D Legalábbis a monda úgy tartja, hogy lelkesen integettem én is, amikor a Hozsannánál pálmaágakkal csápoltak a szereplők. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Kaptam egy félbetört szív medált, amibe bele van vésve, hogy "Best friends". :) A szív másik fele természetesen másik a best friendnél van. Hát, meghatódtam, nah. :)

    "Legszentebb dolog a barátság,
    Többet ér, mint minden királyság.
    Nekem is van egy jóbarátom,
    Ha bajba jut, majd én kirántom!"

    /Csukás István: Süsü/

    [ Szerkesztve ]

  • Csemike

    csendes tag

    Gondolkodtam rajta, hogy bejegyzést írok róla, de nem szeretnék lavinát elindítani a diplomások és a nem diplomások között, szóval csak itt jegyzem meg halkan, hogy ebből a cikkből az derül ki, hogy a közvélekedés néha tévedhet.
    A jogász - ha Dunát is lehet velük rekeszteni - mégiscsak kifizetődő "szakma", mert magas a társadalmi megbecsültsége, és a hiedelemmel ellentétben biztos, hogy nem ő fogja az autós mekiben kiadni a sültkrumplidat.
    A cikk szerint Magyarországon mégsem olyan magas a diplomások aránya és még a bölcsésznek is jobb kilátásai vannak a munkaerőpiacon, mint egy diplomával nem rendelkezőnek. És igazából nem is az a baj, hogy sokan érettségi után nem mennek egyetemre vagy főiskolára, hanem az, hogy Magyarországon kirívóan magas az aluliskolázottak, a képzettséggel nem rendelkezők aránya, és ezért is olyan magas az inaktivitás.

    Szóval, érdemes a tanulással vesződni.

  • Csemike

    csendes tag

    Ma egy egészen szürreális élményben volt részem a DM-ben. Nem volt sehol biztonsági őr!!! Nyugodtan ténfereghettem a polcok között a "sötétben bújkáló ellenforradalmár" érzés nélkül. Először nem is hittem el, lopva pillantgattam körbe, mikor bukkan fel, ijeszt rám egy gondola mögül kilépve, szúrós szemét rámszegezve. Alig-alig tudtam magam átengedni az önfeledt, céltalan bámészkodásnak (ami ugye a biztonságiőr logikát követve csakis azt jelentheti, hogy a megfelelő pillanatot várom a háromszáz forintos DM-sajátmárkás kézkrém retikülbe süllyesztéséhez), a női részlegnél sem ért utol egy sokat mondó és paradox kérdés: "segíthetek valamiben?", nem állt a hátamban senki a sminkcuccoknál, és ez annyira... aaaaaaaaaaaaaaaaaaahhh... élmény volt. :D Soha nem lopnék, nem veszem el azt, ami nem az enyém, de ezt csak én tudom magamról, meg azok, akik ismernek. Mindig zavart, hogy potenciális bolti szarkának néznek, és követnek a biztonsági őrök (DM-ben legalábbis szinte mindig), emiatt aztán sose bámészkodtam, mert nehogy gyanússá váljak, jujj, csak gyorsan megvettem ami kell és távoztam.

    Amúgy kb. jó egy hónapja már nem jártam ilyesféle intézménybe (mátmint drogéria), meglepődtem, hogy milyen drágaság van. Vagy csak én lettem túl árérzékeny és a gázolajár-parám már mindent áthat. :U

    Hallottam ma egy aranyos számot a Petőfin. :)[link]

  • Csemike

    csendes tag

    1:09-nél, depláne 3:14-nél: "Safülin" - before it was cool...
    A Diesel hozzáfűznivalója:[link]
    Megunhatatlan. :D

    Napi részeg részég régész rovatunkat látták, hallották. Kinyerma??? :F

  • Csemike

    csendes tag

    Öcsééééém! Kylie Minogue májusban tölti be a 44. évét! Hát, jól tartja magát, annyi szent. Én is szeretnék így kinézni 44 évesen! Oké, hogy nem fogok, mert alapvetően teljesen más típus vagyok, mint a százötvenakárhány centis és negyvenvalahány kilós Kájli, a hajam sem szőke, se nem hosszú (bár ezen könnyedén lehetne változtatni) és azért őt elég rendesen karbantartja a showbiz meg tartósítja a kozmetikusa (legyünk jóindulatúak), de... Na, szal jól néz ki. :R Asszem a heti kétszeri zumba nem lesz elég. :D

  • Csemike

    csendes tag

    Nem szeretek a munkahelyemen éjszakázni. Szeretek pihe-puha ágyikóban alukálni (igen, így csupa kicsinyítőképzővel, ezzel fokozom a hatást), nyugodtan, sötét, csendes szobában, ameddig magamtól fel nem kelek.
    Hát, ez most nem lesz. Próbálom azért átvészelni az éjszakát így is, hogy kétóránként le kell slattyogni az alagsorba ellenőrizni, hogy nem aludt-e ki a kazán. Valami nyűgje van neki, holnap jönnek a szerelőbák, éjszaka meg küzdjek én az alagsorban tanyázó orkokkal, szörnyekkel, trollokkal... Marhajó. :((( Ki lettem ám képezve mit kell csinálni egy kialudt kazánnal. Megnyomom a piros gombot, és az a izé ott elkezd szikrázni, adja a naftát a gáznak, hátha észbe kap, hogy mivanmi... Egyszer már így sikerült begyújtani. A kazánt.

    Mivel tudom, hogy ha elalszom, úgysem kelek fel kétóránként, pfff... na persze, ezért meg sem próbálkozom az elalvással, inkább jutubon hallgatok zenét.
    Ma volt a Cranberries a BBC2 Rádióban a délelőtti beszélgetős műsorban. :) Holnap meghallgatom otthon, hátha megértek belőle valamit. Meg izé, előadták a Lingert meg a Tomorrow-t így élőben és azért azt muszáj meghallgatni. A műsor alatt milyen jó zenéket játszottak... :) Hiába minden, akkor is szeretem az oldies zenét (is). :( Erről is az apám tehet. Úhhogy most ezeket hallgatom.

    Volt a 9gag-en pár napja egy ilyen poszt, hogy mit csinálnak a fiúk, ha hazaérnek (macinacira cserélik a farmert) és a lányok (leveszik a melltartót). Hát eskü, én ha holnap reggel hazavergődöm végre* (a Budapestre özönlő hétfő reggeli csúcsban...) első dolgom lesz lezuhanyozni (jó, nyilván ehhez le kell vetni a ruhát, szóval még igaza is lehet a 9gag-nek), pizsamát venni, főzni egy nagy bögre kávét és bebújni az ágyba. Az ágyban meg megnézem a fennmaradó 2,5 órát a Gyűrűk ura trilógiából. :K Basszus**, azt hittem, hogy nem fog lekötni, de teljesen a hatása alatt vagyok! Bár, ha belegondolok, eléggé ambivalens érzéseket táplálok a film iránt, mert rimánkodok Frodónak, hogy vigyed már el Mordorba a gyűrűt, hogy ez milyen izé dolog már, hárfázni az idegeimen, meg szellemhadsereg és Szauron, közben meg nem várom a végét, mert izgalmas és nagyon jó. :)) És mi mindent köszönhetek még a Gyűrűk urának? Hogy most f*sok lemenni az alagsorba. :D

    *Ez most ilyen lábjegyzet, szí? Szóval, azon ritka alkalmak egyikén, amikor a munkaidőmet hétköznap reggel fejezem be és pont a Budapest felé özönlő dolgozó/tanuló/h*r*verő/teszkózónyugdíjas tömegekkel tartok én is a város felé... Szóval ilyenkor mindig az az én lelkem édes kévánsága, hogy lenne ilyen külön sáv a "mostmegyhazaamunkábólőnemazagglomerációsingázóbutanépekheztartozik" típusú utazóknak, akik gyorsan célba érhetnének, mert hát miért ne. Mindenkinek jobb, ha utat engednek, mert ha én reggel megyek haza munkából, akkor ad 1.: morcos vagyok a kevés és felületes alvás miatt ad 2.: ennek okán nagyon fáradt is vagyok és ez oda vezethet, hogy ha sokáig kell b*sz*kodni a dugóban, akkor elalszom, és megáll a sor. Teljes mértékben belátható tehát, hogy jogosult lennék külön sáv használatára. :K ;]
    **oppardon

  • Csemike

    csendes tag

    Egyszer valami okos ember azt mondta, hogy a tánc felszabadít és mindenki tökéletesnek érezheti magát, tánc közben... Na ja, és a tükör azért van a próbateremben, hogy el ne bízd magad? :((

  • Csemike

    csendes tag

    Egy ideje, hogy a rádióban adják ezt a számot és gondolkodnom kellett rajta, hogy honnan is ismerős... Persze, rájöttem, hogy van egy Megatánc nevű cédém, még a TV2-s Megatánc idejéből, amin rajta van ez a szám, és hát innen ismerős a Suavemente. :) Mindenki döntse el maga, melyik tetszik neki jobban.

    Ma végeztem a vizsgákkal... Ma volt a legfontosabb vizsga, az egész féléven át tartó projektgyakorlat ppt-s beszámolója, előadása. Rettenetesen ideges voltam, úgy voltam vele, hogy viszek magammal pálinkát, amit bedobok előtte, hátha oldódok tőle egy kicsit...
    Végül aztán összehoztam csont nélkül a beszámolót, de tényleg, hibapont nélkül megcsináltam, alig akartam elhinni, mikor az értékelő lapomon, minden szempontnál ott volt a pipa. :D Mivel itt a mesterképzésben nincs szigorlat (legalábbis TáTK-on), a diplomamunka és az államvizsga mellett ez a vizsga számít bele az értékelésbe.
    Tegnap este még elmentem zumbára, feszültséglevezetni, és annyira beleadtam magam, hogy reggelre fájt minden tagom. Hát így indultam el erre a fontos vizsgára, pálinka nélkül, fájósan, igazi kis ideggombóc voltam. :D Szerencsére ez nem látszott rajtam, mert a többiek azt mondták, hogy nagyon nyugodt volt a hangom. Mondjuk, tényleg nem tapasztaltam, amit korábban mindig, ha nyilvánosság előtt kellett beszélnem, hogy a lámpaláztól kiszárad a szám és remeg a kezem... Hála Istennek! Azért csak jót tesz, ha az embert hozzászoktatják a plénum előtti szerepléshez.

    Ez pedig a leg-leg-leg zumba music. :) (Jó kis koreográfiát talált ki rá Juanita.)

  • Csemike

    csendes tag

    Asszem szociológia szakos kar-tárasimtól el kell határolódnom! [link]

Aktív témák