Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Picturemaker #27738 üzenetére

    Nálam a HD7850 OC szintén megvállogatta melyik driverekkel képes hibátlanul üzemelni. A 13.9 WHQL egy fix pont volt... de erről előbb-utóbb muszály tovább lépned. A 14.4 driver időlegesen alkalmas volt játékra, de egyéb területen (bőngésző fagyás) vállalhatatlan volt. Gyüjtőgettem és félretettem annyit ami a cseréhez kell és most R9 270X videókártyám van. A 13.9 WHQL a régi Windows-on nem indult vele. A friss Windows 7 telepítésre a 13.9 driver nem is ment fel jól, hibás (erősen hiányos) volt a Catalyst, ezért kapott még egy friss Windows 7-et és ehez a 14.8-at. Igy most majdnem tökéletes, csak egy kicsit melegszik a kártya (70 fokos a GPU), amit a drivernek tulajdonítok. Értem én, hogy minden extra tartalékot kisajtolnak a kártyából, de ezért a néhány +FPS-ért ne égessék szénné a VGA-m. A stabilitás az rendben van, de azért a VRM hőmérséklet érték kiugrások kicsit zavarnak. Alapon 48/26 fok és terhelve 75-80/26 fok (113 fokot jelzett a GPU-Z tüskeszerűen előfordulva). Ez az első napok tesztelési szakaszában jelentkezett, és azóta nem észleltem. A szoftveres támogatás hatékonysága jelentős mértékben meghatározza a hardver használhatóságát és a legfontosabbat, hogy ezzel még gond nélkül müködik és elfogadod (elégedett vagy) a VGA használata közben. :)

Új hozzászólás Aktív témák