Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz FanTomasz21 #14896 üzenetére

    Kíváncsi lennék, hogy kinek mi a mentális modellje a Bitcoinról, legalábbis azzal kapcsolatban, hogy mi mozgatja az árfolyamát. Az én felfogásom szerint, csak akkor emelkedik az árfolyama Fiathoz (például dollárhoz) képest, ha megveszi valaki. Na de miért akar valaki Bitcoint venni? Nagyjából azért veszik szerintem, mert valamilyen vagyon megőrzésére akarják használni, vagy fizetni akarnak vele vagy arra spekulálnak, hogy szimplán fölmegy az ára. Persze ezek közül több is lehet igaz egyszerre egy tranzakcióban. Az egy fundamentális probléma szerintem, hogy a Bitcoin alapú kereskedelmi ügylet nagyon rizikós az árfolyam gyors változása miatt. Hogy lehet kezelni azt pl. ha veszek egy cipőt Bitcoinban, kiderül 3 hónap múlva, hogy gyártási hibás és tönkre megy a talpa és javíthatatlan. Három hónap alatt a Bitcoin ára már akárhol lehet, ha Bitcoinban kell visszaadni a pénzt, valaki nagyon rosszul járhat. A vagyon megőrzéssel kb. ugyanez a helyzet. Szerintem sok új belépő volt mostanában, emiatt az árak is mentek fel. De mostanra kb. mindenki megismerte. Innentől szerintem kb. az lesz, hogy több lesz a kiszálló, mint a beszálló. Mivel kamat nincs a rendszerben, hirtelen összeomlás nem lesz, szóval piramisjáték veszély nincs. Ugyanakkor a több kiszálló miatt csökkenő trendet jósolok. Az árfolyam ugyanakkor nagyon ugrálni fog, a betett pénzek random újraosztódnak. Szóval bennem valami ilyesmi kép él. Egyelőre nem látom hogyan lehet megoldani az árfolyam stabilitás problémáját. Ha nem tudják megoldani, akkor ezek a kriptók, ebben a formában mennek a levesbe.

Új hozzászólás Aktív témák