Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Pyttawrx #43288 üzenetére

    Probook 4+8 gb esetén a 4gb-ig lesz dc, onnantól nem. Mindig a kisebb ram-ig lesz meg a dc.

    Jogos, mentségemre legyen mondva, nekem még reggel van, mint kisbabázós apukának, aki fél éjjel fent van a baba miatt.

    Persze a több mindig jobb. Akkor mindig vegyük a maxot amit enged a gép?

    Nem, ilyet nem írtam (bár amúgy nálam pont ez az elv, mert hosszú távra szoktam a gépeimmel tervezni), de alapvetően akkor, amikor köszönhetően nem annyira a Windows-nak, hanem a böngészőknek és más alkalmazásoknak, 4-5 GB RAM-ot megesz a rendszer + egy Chromium-alapú böngésző 5-10 közötti nyitott füllel (ebben még nincsen Facebook, illetve YouTube) + néhány alkalmazás, mint mondjuk felhőszolgáltató kliense, Spotify, üzenetküldő kliens, akkor 8 GB erősen ajánlott, az annál több RAM meg csak simán ajánlott, persze szerintem.

    Az SSD-re váltás nyilván amúgy sokkal többet számítana, de nem abban kért tanácsot, több nézőpont ütköztetése meg mindig jobb, mert a kérdező eldönti, milyen szempontok alapján hogyan fogja végül meglépni a memóriabővítést. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák