Új hozzászólás Aktív témák

  • djnyakesz

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem tudom melyik topikban lenne ennek a helye, remélem jó helyen vagyok most...
    Kicsit hosszú lesz, és most már idegölő is :D
    Van egy asztali gépem, és kaptam egy másikat is.

    Előbbi:
    CPU típusa: DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200) (s775)
    Alaplap: MSI MS-7293VP
    Rendszermemória: 3072 MB (DDR2 SDRAM)
    Transcend JM2GDDR2-8K (1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Kingmax KLCE88F-B8KU5 (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    Videokártya: ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

    Utobbi egy Lenovo M81:
    Lenovo Thinkcentre M81 0385
    CPU: Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz
    Merevlemez: Seagate ST500DM002-1BD142 500GB SATA II
    Videokártya: Intel HD Graphics 2000 Dynamic Video Memory (integrált)
    Memória: Synchronous 4GB DDR3 SDRAM, 1333 MHz, PC3-10600 (16GB-ig bővíthető)
    DVD ROM: TSSTcorp DVD-ROM TS-H353C

    Az én gépemből kivettem az alaplapot, és mindent hogy a Lenovo lapot építsem bele (az én gépemet el akartam ajándékozni a családnak)... Minden jól ment addig míg a kábelezéshez nem értem.
    A Lenovo lapon más a bekapcsoló gomb/hdd led/ reset gomb hoz kötődő kábel (néztem a Lenovo eredeti házában, ott az egész kábel egy, és azt tudod rákötni a lapra).
    Az én házamban (Scaleo P) a kábelek 3 részre oszalanak ebből kifolyólag nem tudtam rákötni!

    Okos tippet kaptam: vágjam szét a kábelt, és a Lenovo házból a másik kábelt kiszedve, passzítsam össze a színeket. Mondanom sem kell írtó nagy ostobaság volt, de már mindegy!

    Na most van egy félkész átépített gépem, bekapcsolni nem tudom mert a Lenovo lapra nem tudom rátenni a csatit.

    Joker: A CPU-t megbuheráztam (ne kérdezzétek miért, hosszú) és véletlenül fordítva raktam vissza, és pár fogat sikerült elgörbíteni! :W

    Kérdések:

    1) Megmenthető még a lap? Hogyan? CPU fogakat hogy egyensítsek ki?
    2) Hogy tudnám bekapcsolni a gépet, hova dugjam a fránya kábeleket, s miképp oldjam meg!?
    Természetesen a Lenovo M81 lapról értelmes leírást hogy a kábeleket hova meg mit...nem találtam! Csak egy általános user manualt amiben nincs semmi :( (AZ MSI lapom ezért volt jó, mert ott hülyegyerek módjára le volt írva mindent mit hova dugj :( )

    Köszi előre is

Új hozzászólás Aktív témák