Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    válasz szacsee #29114 üzenetére

    Azóta igencsak továbbfejlesztettem a gondot :DDD

    Most már akármit csinálok, nem tudok windowsból (a tulajdonságok panelről) felbontást állítani, de ez már a kisebb gond. A memóriát nem húztam, de azért - biztos ami biztos - futtattam memtesztet, semmi. Viszont hogy a vinyót említetted, felrémlett egy, kb. 1 hete látott eseménynapló-bejegyzés vezérlési hibáról, szóval gyorsan odanéztem, és láttam, hogy van belőle jónéhány :(
    Két vinyóm van, egy régebbi Maxtor, hdsentinel szerint 83%-on (gyári értékek figyelembe vételével), és egy jóval fiatalabb WD 320-as, amely persze 100%. Az agyrém ott indul, hogy hdtune szerint utóbbi van UDMA mode 3-ban, nem pedig az előző. Nem hiszem, hogy az újabbal lenne gond, de akkor miért az lassul be? A másolás - és az egész rendszer - most bűnlassú, de az a Maxtoron van.

    Ez a két üzenet:
    Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk1\D) a lapozási művelet közben
    A másik valamilyen ata vezérlési hiba.

    Ha a WD-ről másolok a Maxtorra, nincs újabb hiba (a naplóban), ha fordíva, akkor igen. HDsentinellel végzett rövid önteszt szerint egyiknek sincs semmi baja. . .

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Aktív témák