Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    válasz szazbolha #34380 üzenetére

    Softboxot csináltam pár éve, de sok tárgy nem fér bele. A jelenlegi setupot max számítógépház méretű tárgyak fotózására használnám.
    10W kevés, azt én is érzem. A fényforrás kb 1 méterre van a tárgytól, ezért saccoltam a 2x30W-ot (+30W háttérnek) elegendőnek. A Lumenet-en található refik adatai valósak, ami most van nekem 10W-os, azt ebayról rendeltem 30W-osként, szóval...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz szazbolha #34380 üzenetére

    Gyakran fotózom termékeket (pénzért) és a legtöbb esetben vakuval. Az oka az hogy nagyobb élességi tartományhoz már nagyon erős led megvilágításra van szükség. (ha a fénykardjaimat nem számolom akkor van 60W-os ledből pár, 150W-os de van 500W-os is. Az utolsót leszámítva mind elég gyenge. Oké, a 150-be nem néznék bele maxra csavarva... de a 60W inkább videora elég mint fotóra)
    Mind fotóra/videora fejsztett cucc 96+ CRI-vel. Itt tényleg normális a színvisszaadás, és bowens bajonett miatt bármit rácsavarhatok.
    Kitelepülve pl sarnokban fotóztam már gyártást, ott az a led ami a csarnokban világíott, sosem tudta visszaadni a normális színeket. Igaz, ott elnézik az ilyet... de ne tegyék mellé a termékfotót mert jelentős eltérések tudnak lenni.

    #34381csabyka666 Nem profi stúdióra gondoltam az esetedben, de színek visszaadása fontos. Mármint úgy általában.. de ha fekete-fehér pc házakat fotózol ott pont nem számít. De ahogy pár sorral fentebb írtam.
    Két használt olcsó lámpaállvány kb 5e/db. 2 db 60W-os használt bowens led 30e/db, áteresztő ernyő kb 5e /db... és simán megoldod. A háttérbe pedig nem tapétát tennék hanem vásárolnék egy 1.35 széles fehér papírhátteret (10-11 m a tekercs) és azzal ívelném a sarkot. Ha épp bezáró stúdiót találsz, ott 5-7e között meg tudod szerezni a tekercset.

Új hozzászólás Aktív témák