- Május 5-én csörög utoljára a Skype
- Teljes stratégiaváltással megy neki az európai piacnak a BYD
- Proxmox VE
- Mobilinternet
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Adobe Lightroom topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux kezdőknek
- Synology NAS
- Milyen routert?
Új hozzászólás Aktív témák
-
A_ScHuLcZ
addikt
Minden fájl nevében benne van, hogy autocad2005, tehát feltehetőleg azzal készült.
Mivel én soha nem használtam autocad, archicad, revit típusú programokat, így nem tudom mihez nyúljak, hogyan tudom ellenőrizni, hogy benne vannak-e ezek az attribok, vagy sem. Milyen programot telepítsek ehhez?A programom így importálja be, layerenként kéri, hogy adjam meg az elemek típusát. (wifi hálózat tervező program)
-
Nisida
aktív tag
válasz
A_ScHuLcZ #3865 üzenetére
A kérdés az, hogy milyen szoftverből kapod a dwg-t. Sima autocad-el szerkesztett anyag vagy épület tervező héjjal pl: REVIT anyagát adták-e oda.
A következő, hogy ebből a te szoftvered mit ismer fel, vonal-pont, layer vagy blokkokat, attribokat, stb. is felismeri.
A másik kérdés vannak-e benne attribok vagy sima nyers dwg. Ha vannak és ha a készítő foglalkozott ilyen kérdésekkel mint anyag megadás akkor kinyerhetőek de a legjobb erre az a program az az autocad "héj" amivel készítették.
Mert a sima autocadben nagyon macerás lesz kiszedni egyenként az anyagokat.Én azt ajánlanám, hogy ha a te szoftvered nem csak a dwg vonal-pont-layereket ismeri fel hanem a blokkokat is akkor kérsz a tervezőtől egy blokk attribjait tartalmazó kimutatást, excel file-t stb. Mert így csak össze kéne pároztatni az adott blokk (ami ajtó, ablak, stb. ) az adott anyaggal.
-
A_ScHuLcZ
addikt
Sziasztok!
Sajnos nem ismerem az épülettervező programokat, ezért hozzátok fordulok.
Egy dwg-ben kapott alaprajzot szeretnék importálni a programomba, amivel tovább tudok dolgozni, és nagyon fontos, hogy a méretarányos rajzon túl ismerjem a falak, ajtók, ablakok méretein kívül a tulajdonságaikat, legfőképp azt, hogy milyen anyagból készültek. Ez utóbbit hogyan tudom megnézni, elegendő hozzá a DWG Trueview nézegető, vagy fel kell telepítenem egy teljes verziós AutoCAD szoftvert?
(A programom DWG importálás után szépen felismeri a layereket, de mindegyiknél kéri, hogy adjam meg milyen anyagból készültek. Rádiójelekkel dolgozom, tehát igen fontos szempont az anyagok vastagsága és típusa, ezáltal a csillapítása.)
Tehát összefoglalva, mik a lépések, hogyan tudom megnézni ezeket?
Köszönöm!
-
tom956ster
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3863 üzenetére
Köszönöm, 1:1-ben igaz akkor, amit gondoltam / tapasztaltam
Akkor most csak egy kicsit örülök, hogy végül meglett az M6800 Precision, Ati FirePro M6100 vga-val, mert gyakorlatilag csak az i7-nek köszönhetem, hogy elketyeg a C3D...
Komolyan mondom, ez szörnyű. Nem egy 100k-s szoftverről beszélünk, aminek el lehetne nézni ezt, hiszen olcsó...
Akkor megy a szenvedés tovább, ha megoldás nincs rá (a C3D-t meg nem tudom lecserélni, egyenlőre nincs jobb alternatíva tervezésre.)
Köszönöm a segítő választ!
-
kriszpontaz
veterán
válasz
tom956ster #3862 üzenetére
Szia! Sajnos az észrevételed helytálló, mind a többmagos CPU, mind a VGA kezelésében. Ez sajnos nem egy Catia vagy egyéb full 3D orientált cucc, így a 2014-es verzióval bevezetett DirectX 11 alapú GPU "gyorsítás" a vonalsimítás és az átlátszóság DX alapon való leképezéséig terjed. A 3D modelleket mind CPUból számolja és sajnos akármilyen Quadro-t veszel hozzá, vagy Firepro kártyát, semmit nem ér.
Nekem volt Quadro-s notim, semmivel sem volt jobb mint egy sima 3D VGA kártya.
Jelen pillanatban egy ASUS ROG G75VX notival dolgozom munkahelyen amiben egy GTX670MX kártya van, az otthoni gépben meg egy HD7950 AMD kártya duruzsol, ugyanis tök mindegy milyen a VGA, a C3D nem használja ki.
Ha több nézetablakkal dolgozol, amiből az egyik 3D megjelenítést alkalmaz, számíthatsz masszív akadásokra ha a 3d modellteret csúsztatod. Ezen egy Xeon procis munkaállomás sem sokat segítene, mert annyira sz@rul van a C3D megírva. Én csak a felületmodell szerkesztése alatt és ellenőrzésképp szoktam a 3D modellteret használni, de ha tehetem, inkább nem. Inkább futtass rajta kamerás bejárást a nyomvonal mentén, az is gyorsabb mint ez a megoldás amit leírtál.Próbáld meg letakarítani a Quadro driver összes maradékát a Display Driver Uninstaller programmal, majd tedd fel újra a legutolsó NV drivert újraindítás után, hátha segít.
-
tom956ster
aktív tag
Sziasztok kollégák és lelkes hozzáértők!
Sok sort nem pocsékolnék bemutatkozásra. 16 éve tudom mi az az AutoCad, 8 éve csak Civil 3D-vel dolgozom, mint építőmérnök tervező. A hardveres részre van némi rálátásom, de nem vagyok nagy szaki.
Eddig sosem kérdeztem itt, de most egy esetet követően megteszem:A story:
A héten eladtam a Quadro K4000 vga-t az otthoni munkagépből. Csak mert úgy tűnt / éreztem, hogy a 2016-os (2012-es sem) Civil 3D nem használja ki a kártya adta erőforrást, gyakorlatilag semennyire.
Legfrissebb Quadro driver fenn, mégis lassú.
Jellemzően a civil 3d-vel 1 néeztablakkal dolgozom, de nyomtervmodellezésnél 3 ablakban megy a móka és mivel szeretem megépíthetőre tervezni a létesítményeket, így 3d-ben is véglegesre van minden kimaxolva, egyébként is, ha már a szoftver tudja, nehogy a hardver végett ne legyen kicsiszolva minden.
Egyszóval, elment a K4000, mert haragudtam rá. Egy valag pénzbe került még használtan is 1 éve, 65-ért alig tudtam eladni most
Vásároltam helyette egy Palit GTX 1060 6gb Super Jetstream vga-t.
Tudom, hogy ez nem quadro, úgyhogy a "fölséges" autodesk nem certifikája, de azt nem gondoltam volna, hogy egyáltalán nem is használja a kártyát.Az eset így történt:
Volt egy kis hobby projekt egy karácsony előtt, csináltam belőle egy renderelt videós év végi köszöntőt.
Ezt tegnap tesztként rátoltam az új gépre. (I5 6600 Skylake, 16 gb DDR4, a fenti VGA). Kb a sírás kerülgetett. Minden driver fenn, minden friss. HW gyorsítás bekapcsolva. És úgy akad 3D környezetben, hogy a könnyeim potyognak, hogy megint oda több mint 100k és még mindig egy kicsszett szar.
Nem tudom, mit kellene tenni, hogy a K4000-ben lévő 756 cuda maghoz képest a Palitban lévő 1260-ból csak egyet is észrevegyen a civil 3d, de gondolom, csodát senki nem tud tenni vele, ha már a certifikált K4000-el is egy tetű volt... a több szálas cpu kezelést nem is említem, 2016ban ez no comment.....
Nem tudom mitévő legyek, biztosan nem fogok venni egy xeonos workstationt 1,5-2 millióért egy certifikált vga-val, mert a végén még azon is beakadna a kis hobby projekt...Elnézést az indulatoktól nem mentes első postomért, de 16 év után már kicsit sem tudok elnéző lenni egy több milliós szoftverrel (amit ma már meg sem lehet venni, csak bérelni...
)
Ha van valakinek egy pici ötlete, hogy csavarjam ki a GTX1060-ból a lehető legtöbbet, kérem jelezze.
Még valami: miközben próbáltam volna 3d-ben "dolgozni", persze ment a Palit saját vga kezelő szoftvere, gyakorlatilag a vga ventillátora el sem indult, végig alap órajel, memória használat alig (kb. mintha a gépben sem lett volna)...
Thx mindenkinek!
-
kriszpontaz
veterán
válasz
Imilenni #3860 üzenetére
A Windows tálca óra feletti ikonok között van egy fogaskerék. Az a munkaterület váltó. Válts át bármire, majd vissza az alap Autocadre (amin volt). Visszaáll minden. Utána mentsd el a munkaterületed biztonság kedvéért más néven (ugyanazzal a menüvel - fogaskerék).
Ugyanazt csinálja felül az Autocad menü mellett ahol a Rajzolás és feliratozás feliratot látod.
-
Nisida
aktív tag
Spec kártya vs kommersz: Örök dilemma ami többszörösen felkerült és sokszor rágtuk már mint a gumicsontot. Annyi szerintem a "konszenzus", hogy 2d-ben biztos nem, 3d-ben igen de - innentől saját vélemény - az igazi előnye a 3d-s renderet, texturázot dolgoknál jön ki vagy a nagyon számítás igényes nagyon pontos számítási feladatokat igénylő esetekben.
Ami döntő mennyi pénzed van és megéri neked mondjuk a 2-3-4-5-csillagos ég különbözet.
-
Imilenni
addikt
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Ma, valahogy eltűnt az alkalmazás ablak egyik része (legfontosabb része szerintem).
Ott van a helye, ahol bekarikáztam..remélem tudtok segíteni -
Picco
addikt
Hat ez igy eleg tag hatar, de legalabb akkor bebizonyosodni latszik amit sejtettem, hogy egy szalas teljesitmeny fontos. Azert ez a gep lett kivalasztva mert -munkambol fakadoan- nagyon kedvezo aron elerheto es tapasztalatom szerint megbizhato gepek. A monitor konfiguraciot a felhasznalora bizom, de 2 monitor mindig jo
Muszaj quadro vagy gtx970 is ugyanugy megfelelne? Errol van valakinek tapasztalata?
-
rgqjx
aktív tag
Amit kifelejtettem:
Ha megoldható, akkor 2 db (vagy több) monitor, lehetőleg minimum ez egyik jó nagy felbontással. Nagyon megkönnyíti a munkát, ha az egyiken fut a cad, másikon pedig a cad-es paletták, tulajdonság ablak és egyéb más alkalmazások.
Nem feltétlen gondolom azt, hogy minden áron Xeon proci kell (a Z600 miatt), inkább a magasabb órajel, bár tény, hogy workstationt írtál.
A téma szerintem kapcsolódik a topichoz, szerintem nem off.
-
rgqjx
aktív tag
Catia-t nem ismerem, ezért csak az AutoCAD-ről tudok nyilatkozni:
Tudtommal a mai napig nem képes kihasználni a többmagos processzorokat néhány komponens kivételével: 2d regen, LISP fordító, ARX stb. Talán ezekhez is 3-ra kell átállítani a WHIPTHREAD rendszerváltozót.
Gépépítésnél így javaslom a minél magasabb egyszálú teljesítményű/órajelű CPU-t.Grafikus kártyánál szerintem itt érdemes megnézni, hogy melyikhez van megfelelő támogatás. Állítólag az AutoCAD-ek az NVidia kártyákat szeretik jobban, persze az is lehet, hogy az már a múlt. Régebben egy kis AMD FireGL V3400-at használtam, de nem volt vele sok gondom.
A memória erősen felhasználás függő, lehet 8GB is elég lenne, de az is, hogy 32GB határeset.
Remélem az SSD nem kérdés, főleg ha a munkafájlok is ráférnek.
-
Picco
addikt
Udv topiclakok,
kellene egy kis segitseg egy CAD-re hasznalt workstation epitesehez.
Adott egy ismerosom aki foleg Catia es AutoCAD programokkal dolgozik, Rover-be epitendo alkatreszek tervezeset vegzi.
Szeretne egy gepet otthonra, hogy tovabb tudja fejleszteni a tudasat es ebben kerte a segitsegemet. A baj hogy nem ismerem a program eroforras igenyeit es az interneten csak oltari nagy marhasagokat talaltam "optimal hardware configuration for cad" es hasonlo keresoszavakra.
Az alap egy HP Z600-as lenne, de nem tudom hogy hany szalon dolgozik a program, mennyi memoriat zabal es milyen grafikus kartya (ha egyaltalan kihasznalja, gondolom igen) fekszik a programnak, netalan egy tesla kari is befigyelhet kesobb ha megeri.Valaszok johetnek priviben is hogy ne offoljuk szet a topicot
-
d.bali
csendes tag
válasz
stupid user #3807 üzenetére
Sziasztok!
Sokszor jártam én is így már.
Megoldások:
-újabb Cad-ekben (>AC2016) a purge parancs futtatásánál ki kell pipálni, hogy "elárvult adatok automatikus tisztítása" és voálá!
-régebbi autoCad-ekben egy kicsit bonyolultabb itt utólagosan kell egy parancsot ráereszteni méghozzá a DGNpurge parancsot melyet emlékeim szerint Netload paranccsal lehet betölteni, miután megkerested a neten (NETFIX néven kell keresni) és letöltötted.
Viszont AC2014-ben még nincs benne és amit le lehet tölteni azzal nekem még sohasem sikerült megoldani.Remélem segítettem!
-
kőbaltazár
tag
Sziasztok!
Készítettem egy rajzot, de amikor kinyomtattam, akkor a méretszövegek, a nyilak, stb. nagyon kicsik lettek.
Hogy lehetne a méretstílusban beállítani, más méretet?
Valaha tudtam, de nagyon régen használtam, és elfelejtettem. Gondolom az újakban is hasonló.
AutoCad 2004. -
Nisida
aktív tag
Godlike grat az új kinézethez.
-
L4mie
veterán
Sziasztok,
jelenleg úgy tűnik 14" FullHD felbontásban kell dolgoznom egy ideig.
AutoCad2014, viszont alapból igazán picik az ikonok, optopns-display menüben be lehet állítani large icons-t, de akkor meg ocsmány és használhatatlan lesz.
hogyan tudom az alap UI-t felscalelni mondjuk 25-50%-al? úgy már szerintem egész használható lenne. -
kriszpontaz
veterán
A parancsikonok között kell lennie egy indítás Autocadként üzemmódnak is. Meg kellene keresni, és a megnyitása után legalább egy rajzot azzal kellene lementeni. Utána a következő indításkor az lesz az alapértelmezett.
(#3843) lumpy92:
A Civil3D sablon DWT fájl nem tartalmaz fix koordináta beállítást (pontfelhő objektumok importálási hibája miatt).
Ezt az Eszköztár - Beállítások fülön a rajz nevére (oldalsó lista) jobb kattintással lehet beállítani az általad preferált koordináta rendszerre. Ezt a kép beillesztése előtt kell megtenned és úgy létrehozni a georeferált képfájlt.Ha minden jól megy akkor importálás előtt ha egy csupasz rajzban azonos koordináta rendszert állítasz be, akkor nem lesz gond. Ha nem állítasz be semmit, akkor hajlamos koordináta transzformációval elcseszerinteni mindent. Esetleg azt is ki lehet kapcsolni hogy léptékezze az objektumokat más rajzból való beillesztésnél.
-
lumpy92
aktív tag
Sziasztok!
Civil3D-ben szeretnék egy kapott képet georeferálni. Tehát egy jpg képem van csupán, ezt behívam _mapiinsert paranccsal és _adersheet paranccsal hozzáigazítottam egy georeferált térképhez. Most jönne az a rész, hogy készítek erről egy jgw fájlt. Ezt egy autoLISP kiegészítő segítségével sikerült megcsinálnom, azonban ha megpróbálom behívni újra a képet (ami már a jgw alapján illeszt) sajnos a méretarány nem stimmel, a bal alsó sarka jó helyen van, de picike marad a térképhez képest és így nem illeszkedik.
Aki csinált ilyet légyszíves segítsen, nekem első próbálkozás. -
pdavid
csendes tag
Sziasztok! Autodesk Land Desktop 2004 fut a gépen. Kérdésem annyi lenne, hogy tudnám a sima autocad-et futtatni? Mert ezekre a land desktop-os funkciókra egyáltalán nincs szükségem, csak a sima autocad 2004-re. (és van úgy, hogy egyes fájloknál a "sima" autocad indul, de az esetek többségében a Land Desktop...)
Köszönöm!
-
Nisida
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3840 üzenetére
Oksa egy próbát megér de ha jól emlékszem akkor PDF-ből is kihagyta. Ezért gondolom most, hogy mint az előző problémámnál, amikor a sok raszteres elemet tartalmazó fileokat képes volt úgy 30 percig tölteni vagy belefagyni a betöltésbe is az SSD hely felszabadítása megoldotta ezért lehet itt is ez a probléma.
De megígérem megpróbálom és ha lesz ilyen leírom.
Egyetlen gondom a pdf-el, hogy a kitakarás elemeknél belecsíkoz - véletlen szerűen a kitakarás elem területben csíkok jelennek meg - a PDFcreator ami a sima nyomtatásnál gond mentesen kinyomtat vagyis, hogy nem nyomtat. Valamint a pdf nyomtatók nem kezelik elégé jól az átlátszó elemeket. Érsd. sokkal sötétebb lesz a pdf-ből ki nyomtatott átlátszóra állított elem mint ha közvetlenül küldném ki. Ezzel akkor sem nagyon tudok mit kezdeni ha más beállításokat alkalmazok. Valahogy a pdf kontrasztosabb rajzokat eredményez és nem annyira árnyalatos és "paszteleseket"
Én elég sok halványított, kitakart, átlátszó elemet használók a jobb érthetőség vagy a szebb rajzok miatt ezért ezzel még külön variálni nem akarnék ha van más megoldás. -
Nisida
aktív tag
Most találtam kis program gyűjteményt: www.lee-mac.com nagyon szupi kis rutinok vannak benne.
-
Nisida
aktív tag
A helyzet - röhejes de ilyen amikor meg akarja mutatni az ember a problémát de nem tudja
bocsi de nem tudom mert most a hibás fileokban is minden működik - a stílusok rendben mivel minden rajz 1 elrendezés fülön van, és az egy kész rajz és kivágat másolata. Megnéztem ezzel nincs probléma. Vagyis nincs egyik sem fagyasztva, egyik layer sincs letiltva a nyomtatásból.
A probléma kettős természetű:
1.) van úgy, hogy a képernyőn tűnik el a kivágatban lévő rajz (ez az esetek többségében egy újraindítással orvosolható, általában hosszú munka után szokott előjönni vagy akkor ha egy elrendezésben 10-12 rajznál több van. )2.) a gépen látható de nyomtatásban már nem jön le. (ez az igazán idegesítő mert nem tudom miért van, és nem tudom megoldani sem
)
2/B.) az agyam eldobom amikor nem jön le a nyomtatón a rajz egy egész napi munka után és mindent átnézve nem találok semmi eltérést ilyenkor kinyomtatóm a kis A4-esen ahol minden látszik de a terv nyomtatón már megint nem látszik.
Az egyik egy Canon Laserjet, a tervnyomtató meg egy OCE 320-as.Ebben az esetben a nyomtatással csak a papírtérben lévő elemek jelenek meg a modellteret mutató kivágat üres semmi nincs benne, mind ha egy üres rajzlapot nyomtatnék moszkockával.
Egyetlen dolog amire gondolok - most, hogy feszegetem a kérdést az az lehet, hogy a C-n megtelik vagy minimálisra csökken a HDD szabad helye és nem tud swapot gyártani ezért csinálja ezt a "hibát" de ez is csak megérzés nem bizonyosság.
-
rgqjx
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3835 üzenetére
Ha viewporton keresztül lépsz modelltérbe és ott cserélsz UCS-t, akkor csak a viewportban forgatja meg a rajzot a plan parancs után. Erre gondolok. Ha jól sejtem te is erre gondolsz.
Egyébként igen, ez (is) képes megtréfálni az embert.Az UCSFOLLOW nekem hasznos, mert jobb szeretem, ha a szálkereszt párhuzamos a szemeim síkjára.
Az engem is zavar, hogy amíg 1-es a változó értéke, addig rendszeresen kizoomol, bár zoom-->previous megoldja.
@Nisida: Ha jól emlékszem, akkor kb a 2013-as Autocadtől viewportonként lehet szabályozni, hogy milyen fóliák látszódjanak rajta. Tehát ha duplaklikkel belelépsz a nézetablakba és ott nézed a fóliákat (LAYER), akkor jobb oldalon látni fogod, hogy nézetablakonként egyedileg tudod állítgatni a fóliák tulajdonságait. Esetleg érdemes lecsekkolni, hogy nyomtatható-e a fólia, ami nem jelenik meg.
Nyomtatási stílusok rendben vannak?Talán az lenne a legjobb, ha egy kis példát fel tudnál valahova tölteni, mert nem vagyok benne biztos, hogy jól értem a problémát, illetve egyszerűbb lenne ha látnám is.
-
Nisida
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3835 üzenetére
Nem én kicsit fapados módszerrel megfogom és elforgatom az adott kivágatott - elrendezés keretet - majd a fogó pontokat hozzá illesztem tárgyraszterrel a papírtérben megrajzolt rajzlap keretéhez. Max utána a modelltérbe belépve eltolom a nézetett és úgy pontosítok.
-
kriszpontaz
veterán
Milyen paranccsal forgatod el a rajzokat a papírtér nézetablakokban? UCS Z tengely forgatással vagy máshogy?
Nálam az UCSFOLLOW system variable szokott olyat csinálni hogy automatikusan elcseszi a beállításokat. Ezt minden esetben ki szoktam kapcsolni (1-ről 0-ra). Ilyenkor ha dupla kattintással papírtérből belépsz a rajztérbe azonnal visszaáll a rajztér UCS beállítására az egész rajz, és elcseszi a forgatást, valamint ki is zoomol. -
Nisida
aktív tag
Egy kis segítséget kérnék hátha találkozott valaki már a problémával és van vagy volt rá megoldása.
A legtöbbször az elkészült terveket az elrendezésben készített kivágatokból nyomtatom ki. Ilyenkor van, hogy 20-30 kivágat is készül. Én általában elkészítem a moszkockát és a lapkeretet valamint az elrendezés ablakot majd ha minden rendben akkor átmásolom és az adott rajzon javítom. A javítás során néha el kell forgatni vagy át kell méretezni az elrendezés ablakot, ezt minden esetben egyenként végzem. Ilyenkor néha előfordul, hogy egyes rajzok elkészített és jól működő kivágatai eltűnnek vagy nem nyomtatódnak ki.
Nem tudtam rájönni, hogy mi lehet a baja. Néhány dolgot észrevettem de nem tudom ezek okozzák-e?
- Csak az eredetihez képest elforgatott rajzoknál fordul elő a probléma.
- Ha "elromlott" a kivágat "ablaka" akkor már nem lehet vele mit csinálni nem javul meg újra,
- Rendszeresen előfordul, hogy én az autocadben látom a kivágatott de a nyomtató már nem nyomtatja ki.Ha valaki tud pls segítsen mert néha már az őrületbe kerget a probléma.
-
escsé
tag
válasz
kriszpontaz #3831 üzenetére
Köszi.
Pont erre volt szükségem. -
stupid user
tag
Szia,
azon a gépen, amin a screenshotot csináltam tényleg van Firenet, de a többiről már leszedtem, mert rohadt idegesítő. A probléma az összes gépnél jelentkezik, azoknál is, amit pár napja újratelepítettünk.
Úgy tűnik viszont, hogy megvan a megoldás. Külföldi fórumokon többen küzdöttek ilyesmivel és egy (a neve alapján) indiai félisten írt egy alkalmazást kifejezetten a hasonló problémákra.
https://sites.google.com/site/avcadapps/
Az általam maximálisan 7,5 Mbyte-ig legyalult rajzból kitörölte az összes szemetet és 60 Kbyte maradt.
Egyéb "fertőzött" rajzaink közül volt olyan, amit 25 Mbyte-al könnyített meg.Nagyon bízom benne, hogy ezzel megoldódott a problémánk.
-
kriszpontaz
veterán
Ha a szalagmenü helyett a régi lebegő eszköztárak kellenek, akkor a szalagmenüt bármely szalagmenü eszköztár fülére való dupla kattintással az igényeidnek megfelelően össze tudod csukni (addig kattintasz duplán, amíg neked meg nem felel). Ha a régi Autocad eszköztárak kellenek, akkor pedig bal vagy jobb oldalra teljes képernyős módban ütközésig tolod az egeret, és kattintasz egyet jobb gombbal (a lényeg hogy dokkolt eszköztárak ne legyenek a rajzterület szélén ahová az egeret kitolod), és az AUTOCAD menüből kipakolod az úszó eszköztárakat ami neked kell és elhelyezed, rögzíted a menüben ahová szeretnéd. Ha ezzel megvagy, a jobb alsó sarokban a munkaterületeknél a jelenlegi állapotot elmented más néven és készen vagy, majd azt beállítod alapértelmezettként.
A másik megoldás a CUI szerkesztés, ahonnan teljesen ki tudod irtani a szalagmenüt ha akarod, hogy meg se jelenjen.
-
JanoXP
aktív tag
Sziasztok!
Nem találom a neten sehol a következőre a választ: hol lehet átállítani a CAD 2016 verzióban azt, hogy a felhasználói felület ne ez az új, modern kinézetű legyen, hanem olyan, mint pl. a 2007-ben? Egyáltalán be lehet-e valahol ezt állítani?
Köszi!
-
Nisida
aktív tag
válasz
stupid user #3827 üzenetére
Bocs egy kérdés nem lehet, hogy a problémát a nálatok használt LPG Firenet CAD-s héj okozza ?
Mert megakadt a szemem a menün és ott látam ezt, vagyis ti sem szimpa autocadet használtok hanem héjjal "megtámogatottat".És a kapott dwg + a ti fejelt autocadetek akad össze?
-
stupid user
tag
válasz
kriszpontaz #3826 üzenetére
Köszönöm,
ezeket próbálgatom majd.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3824 üzenetére
Eszerint a beállítás szerint újra lefuttattam az 1,2MB-os rajzon a purge parancsot és 512KB lett a rajzméret.
A beágyazott elemek tisztítása kiirtotta az összes blokkot.
1 blokk maradt, de az nem törölhető mert elrendezést ábrázol (????
).
Parancs: _AUDIT
Javítani kívánja a felderített hibákat? [Igen/Nem] <N>: iFejléc ellenőrzése
Táblázatok ellenőrzése
Rajzelemek ellenőrzése: 1. menet
1. menet - 5400 objektum megvizsgálva
Rajzelemek ellenőrzése: 2. menet2. menet - 5400 objektum megvizsgálva
Blokkok ellenőrzése1 blokk megvizsgálva
Az AcDsRecords ellenőrzése
Talált összes hiba 0, kijavítva 0
0 objektum törölve
Még mindig van 5400 objektum.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3824 üzenetére
Basszus ez keményebb dió mint gondoltam. -purge után nyomj egy mentést. Akkor csökken a rajzméret, de a blokkok honnan maradnak benne meg a többi, nem értem. Olyan mintha valami Xref beleégett volna.
A recover visszaállítja a kitörölt cuccot, és helyreállítja az xrefeket. Lehet az a baj. A C3D-ben van egy
mapclean
parancs ami az alap AutoCADben nincs benne (MAP parancs), ami jobban tud tisztítani, de az nem talál egy objektumot sem.Nálam picit több opció van az alap
tisztít
ablakban:Beágyazott elemek és elárvult elemek is van. Viszont a nem tisztítható elemekhez ha bemész, tele van blokkal, ami valószínűleg blokkba ágyazott blokk, vagy külső referencia blokkja. Ezért nem tisztítható. Valószínűleg ezt cibálja magával, de az Xref-et sehol nem találom.
-
stupid user
tag
válasz
kriszpontaz #3821 üzenetére
Szia,
nagyon köszönöm,
lefuttattam a -purge-t, kb.: ugyanazokat találta, amit írtál, de a rajzom nem lett kisebb.
AutoCAD-ben csináltad, vagy Civil 3D-ben? Lehet, hogy a Civil 3D "többet lát", mint a sima AutoCAD?Lefuttattam egy recovert a purge-zott rajzon és még mindig van benne 194200 object és 6717 block.
és ha másolok belőle továbbra is viszi magával azokat az elemeket, amik nem is voltak ott. -
akos3
addikt
válasz
kriszpontaz #3820 üzenetére
-
kriszpontaz
veterán
Lehet fel kellett volna telepíteni az Object Enablert az AutoCAD alá, ami a régebbi típusú objektumokat, vagy VBA cuccokat szerkeszthetővé teszi, de ez sem 100% hogy működik.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3816 üzenetére
A parancs végén ezt kell látnod:
Nem találhatók hivatkozás nélküli alakfájl.
Nem találhatók hivatkozás nélküli méretstílusok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli tvonal-stílus.
Nem találhatók hivatkozás nélküli nyomtatási stílus.
Nem találhatók hivatkozás nélküli táblázatstílusok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli anyagok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli látványstílusok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli többszörösmutató-stílusok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli csoportok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli Részletnézetstílusok.
Nem találhatók hivatkozás nélküli Metszetinézet-stílusok.
Utána ments rá a rajzra, remélhetőleg megjavul. Látni fogod a méretkülönbséget.
Bocs hogy nem szerkesztettem az előző HSZ-t.
Még annyi, hogy lehet én voltam a béna, de olyan ablakot nem találtam ami kilistázza az objektumokat. A rajz ellenőrzés ~145000 objektumot talált és vagy ~400 blokkot, amik a rajzban sehol nem voltak, tehát vagy Xref maradék, vagy Shape objektum volt, amit az AutoCAD nem igazán szeret.
-
akos3
addikt
válasz
kriszpontaz #3811 üzenetére
áhá! köszönöm.
Valóban most már tudom görgetni. Így kilistázza az összes addig adott parancsal kapocsolatos adatokat. De gondolom nekem mindig a legutolsót (legalsót) kell néznem és az vonatkozik az adot spline-ra.Amugy nem értem mi ütött belé, mert előtte egy kisebb ablakot hozott fela list parancsra de tartalmazta a hosszt is...
Kicsit egyszerűbb volt átlátni.
amugy nálam nem ugy jelenik meg a szüvegablak, mint nálad. hanem ugyanúgy néz ki amit én mutattam csak reagál az egér görgőjére..2015-ös AutoCad
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3816 üzenetére
Jó hírem van. A
-PURGE
vagy-TISZTÍT
parancs kiadásával az elárvult objektumok (DGN vonaltípus) tisztításával a 6MB rajz mérete 2,4-re csökkent.Parancs: -TISZTÍT
Adja meg a tisztítani kívánt, használaton kívüli objektumok típusát [Blokk/RÉszletnézetstílus/MStílus/Csoport/Fólia/VTípus/ANYag/TÖbbmutstílus/NYomtstílus/Alak/szövegStílus/TVstílus/MEtszetinézetstílus/TÁblázatstílus/Látványstílus/Regalk/NUlla hosszúságú geometria/Üres szövegobjektum/Elárvult adatok/MInd]: E
Az elárvult DGN-vonalstílusadatok törlése megtörtént.Próbálkozom a többivel. Vagy ráeresztem a Mind opciót és meglesem mit csinál.
A Mind opcióval 1,2MB-ra csökkent a rajz mérete.
Nagyrészt szövegstílusok és egyebek voltak, pl:A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$00_alairas+$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$00_alairas+$0$00_alappecset$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$00_alairas+$0$alairas$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$LP_RAJZALAP$0$STANDARD".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$XREF Meglévő közművek$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$Xref Közvilágítás tervezett$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$XREF Csőposta$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$Bkalasz_CORA_UT_hr_mag_mod_2D Ági$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$XREF Elektromos$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$XREF Üz Tech$0$STANDARD".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$1722 Cora Szeged ut 2D$0$STANDARD".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$XREF Csak kandeláberek$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$M_Üa_2_hely$0$Standard".
A következő szövegstílus törlése: "alközpont$0$Miskolc_Cora_HR_2D$0$Standard"Folytatom a tisztítást.
Csináltam egy üres DWG-t és tesztként lementettem. Az üres fájlméretem Civil 3D-ből 1,4MB, tehát szerintem megoldódott a gondod.
Próbáld ki te is!
-TISZTÍT vagy -PURGE (fontos a minusz jel!) és válaszd a Mind opciót.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3816 üzenetére
Ide sehogy, töltsd fel dropboxba, google drive-ra, vagy valahová, a linket meg küldd át privátban hogy ne itt a fórumon fityegjen.
-
stupid user
tag
válasz
kriszpontaz #3810 üzenetére
Szia,
hogy lehet ide dwg-t, vagy zip-et feltölteni?
csak kép formátumokat támogat. -
stupid user
tag
Sziasztok Nisida, Godlike,
köszönöm, hogy foglalkoztok vele, megpróbálok válaszolni a kérdésekre:
- sajnos nem tudom pontosan, melyik rajzból indult a dolog, amire gyanakszom az az légcsatorna terv volt, a gépészek autoCAD-et használnak + valami ráépülő modult, ami az ő életüket könnyebbé teszi.
- mi tőlük dwg formátumot kapunk, nem konvertálunk semmit.azt a rajzot már nem akarom nagyon nyaggatni, a tervezéssel is készen vagyunk, a problémám, hogy a további rajzainkat is fertőzzük vele, és eddig nem találtam olyan programot, ami "látná", hogy mi van benne. Ahogy írtam AutoCAD-el megnyitva üres. Tudtok esetleg az AutoCAD-nek olyan funkciójáról, ami kilistázza a rajzban lévő elemeket?
Van ötletetek, mivel kéne megnyitogatni a fertőzött fájlokat, hogy a nem kívánatos részeket ki tudjuk törölni belőlük?Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni, mert így rettenetesen szívunk.
mellékelek egy képet, ami az új rajzba beillesztett objektum törlése utáni Purge-ról készült.
A listából csak az ív 125 a mi elemünk az összes többi csak jön vele, purge után eltűnnek, de benne maradnak a rajzban.
-
Nisida
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3813 üzenetére
Ja nekem is a legtöbb hajtépésem a 20-40 db topo fileos rajzokkal van, egyetlen nem volt ami simán csont nélkül működött volna. Rendszer összeomlások , stb. Rendszeresen kell újra összerakni az anyagokat az alatta lévő jpg-s állományok újra feltöltésével.
Ezért már az ilyen tervezéseknél az utolsó fordulóban 1 -1,5 hétig nem kapcsolom ki a gépetamíg le nem adjuk a tervet. Utána összefossa magát már nem érdekel
Pedig van alatta erőforrás, és sokszor még a pót mentések, purge, recoverik sem segítenek. De az biztos amit írtál te is ha külsőstől jön valami attól befekszik a rendszer. Sokszor még akkor is ha szépen mindet kézzel emelek át meg több szűrőn keresztül. -
Nisida
aktív tag
válasz
kriszpontaz #3810 üzenetére
Oks ezt nem tudtam. Köszi. Bár nekem a hasonló problémák egy részét a csatolás megszüntetése majd újra csatolás megszüntette, legalábbis időlegesen.
Amúgy nekem 3 hete volt olyan problémám, hogy fullba lefagyasztotta a file betöltése a programot. Ha a programban volt jpg-s térkép. Már megőrültem mert nem tudtam mi volt a gondja erre kiderült a renszerlemez megtelt. Abban a pillanatban, hogy lett 40 Gb hely a rendszerlemezen probléma nélkül töltötte be a file-okat. De erre sem figyelmezett semmi, semmilyen hiba üzenet vagy más.
-
kriszpontaz
veterán
válasz
stupid user #3807 üzenetére
Nemrég jártam hasonló cipőben egy rajzzal, ami egyik pillanatról a másikra 40mb-al hízott meg, és nem tudtam vele mit csinálni, a végtelenségig belassult, automatikus mentéskor és manuális mentéskor meg a rajz és az AutoCAD is kifagyott, kiderítenisem tudtam mi okozta, elő kellett vennem egy régebbi állapotot és úgy folytatni.
Van egy pár 3rd party programunk ami lisp-ben meg VB-ben dolgozik, lehet valami programhiba okozta.
Nálunk is akkor fordul elő ilyen ha más forrásból emelünk be rajzokat. Az épületgépész miben dolgozik?
A rajzot elkérhetnénk ha nem probléma meglesni mi lehet a gond vele?
(#3809) Nisida: ha valami gond van az eredeti rajzzal, az Xref is behülyítheti sajnos.
-
Nisida
aktív tag
válasz
stupid user #3807 üzenetére
Gondolom akkor csak azokkal a rajzokkal van probléma amibe berakod a már "fertőzőt" vagy az eredeti "vírusos" rajz elemeit ?
- Mivel dolgozik az épületgépész ?
- Mi lenne ha megkérnétek rá, hogy ő csináljon egy a tervéről készült másolat dwg-t amit ki purge-öl és lebutít majd azt küldi át nektek ?
- Vagy ha van ilyen funkció akkor konvertálja át sima autocad fileba ha valamilyen héjjal dolgozik , mert akkor kiszedi belőle az összes fölös attribot, elemet, stb. amit a sima autocad nem tud kezelni.
- Lehetőség lenne még mondjuk nem bemásolni hanem csak Xref-el beemelni így nem lesz szerves része az eredeti file-nak csak be lesz "hivatkozva".Amúgy van egy sanda gyanúm, hogy ti 3d-s állományt kaptatok amit 2d-s állományban szeretnétek használni. Értem ezalatt, hogy az épületgépész tervező mondjuk átküldi az alaprajzot, amit te bemásolsz a saját 2d-s alaprajzodba, ugyi mert látni szeretnéd merre tekereg a légtechnika. De ezzel együtt viszed vele az összes a neked "pontként vagy más geomatriai formaként" látszó elemet ami a felszálló, leszálló elemeket tartalmazza. Ezek az elemek a geometria szabályai szerint a te síkodra merőlegesek így "egymás" mögött vannak és mivel nagy valószínűség szerint egybe vannak kapcsolva ezért egy elem kijelölésével kijelölöd az összeset.
Nekem hasonló akkor volt amikor Autocad MAP-ban készített file-t töltöttem be sima Autocadbe. Szinte alig volt rajzi elem de 30-40 mega volt a file és folyamatosan növelte az eredeti rajzom méretét.
-
escsé
tag
válasz
stupid user #3806 üzenetére
az nem megoldás. ad ki méreteket, de a térfogatról semmit. egyszer olvastam valahol, hogy paranccsal elő lehet hívni, de nem emlékszem rá.
-
stupid user
tag
Sziasztok,
remélem, valamelyik AutoCAD guru unatkozik és segít megoldani a rejtélyt, amivel küzdünk egy ideje.
Előrebocsátom, nem olvastam végig a hozzászólásokat, ha volt korábban a téma szidjatok nyugodtan, csak linkeljétek ide a megoldást.A problémám az, hogy "vírus" terjed a rajzaink között. Egy ideje a rajzaink között előfordulnak olyanok, amiből, ha kimásolok bármit (akár a legkisebb vonalat) és berakom egy új rajzba, akkor az új rajz, az egy darab vonallal 9,5 mbyte lesz. Ha egy másik rajzba másolom be, annak is nő a mérete és "fertőzötté" válik, az onnan kimásolt elemek is viszik magukkal a láthatatlan csomagot.
Ha új rajzba illesztem és kitörlöm az egyetlen vonalat, a quick select nem talál a rajzban objektumokat, nincsenek blokkok, nincsenek fóliák, nem lehet kijelölni semmit, mégis 9,5 mega a rajz mérete.
Ha egy ilyen "üres" rajzot recoverrel nyitok meg, az talál benne kb.: 300.000 objektumot, de egyik sem hibás, nem javít semmit.Az a teóriám, hogy kaptunk társtervezőktől (pl.: épületgépészektől) olyan tervet, amiben az AutoCAD számára nem kezelhető elemek (attribútumok, adatbázisok stb...) vannak, amelyek valami miatt minden egyes rajzi elemhez hozzátapadnak és emiatt minden másolásnál visszük magunkkal.
A fertőzött rajzzal borzasztó lassú dolgozni egy sima vonal kijelölése is 10-15 sec, vágólapra másolása kb.: fél perc, beillesztése kb.: 1 perc.
Mivel lusták vagyunk mindent újra megrajzolni, a régebbi tervekből másolunk át dolgokat, így viszont valódi vírus sebességével terjed a fájljaink között.Amit eddig próbáltunk:
purge,
recover,
mentés régebbi formátumba (mi 2014-et használunk)
mentés dxf formátumba
Eset smart security-vel ellenőrzésvan bárkinek ötlete, mi lehet a megoldás?
Előre is köszönöm a segítséget!
-
escsé
tag
AC'07
Egy és/vagy több kijelölt téglatest köbméterére lennék kíváncsi. Hogyan tudom előcsalni. -
Nisida
aktív tag
válasz
nemisfontos #3802 üzenetére
Indulásnak:
http://mek.oszk.hu/07300/07399/07399.pdfAngolul kezdésnek bármelyik referencia könyv jó, de itt van pl:
http://docs.autodesk.com/ACDMAC/2013/ENU/PDFs/acdmac_2013_autolisp_developers_guide.pdfhttp://docs.autodesk.com/ACDMAC/2013/ENU/PDFs/acdmac_2013_autolisp_reference_guide.pdf
De ha tudsz magyar nyelvű régebbi akár még r14.es eredeti Autodeskes kézikönyvet is szerezni azzal is simán el lehet kezdeni. A szintaxis, stb. nem változott nagyon azóta sem.
Amúgy ha keresel a neten találsz egy csomó példa progit, stb.
-
rocknor
csendes tag
Üdv!
Programcsomag villamosmérnököknek, AutoCAD alá.
Link:
http://el-utils.bplaced.net/
Akit érdekel írjon, email a honlapon.
Új hozzászólás Aktív témák
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Android / Server / Mail / stb.
- Csere-Beszámítás! Gari:2027.04.02 Playstation 5 Slim Digital edition + Ajándék Venom töltő állomás!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pulse RX 7900XTX 24GB Videokártya!
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 CM MasterBox 5 Lite 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest