Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz erer1000 #3447 üzenetére

    Szerintem azért mert viszonylag rendezett ponthalmazból raktad össze, kézzel.

    Nekem sok esetben terepemodelek, ponthalmazok, légfelvétel, orto foto, scanelt térképek vannak berakva egyszerre az anyagba. Az autocad meg szépen elkezdni enni a memot ahogy raszteres állományokkal kezded traktálni. Ehhez van átlagosan 50-100 fólia , ami adott esetben felmehet 400-500 körülire is. Ez már így nagyon sok. Ha ezt mind összerakod akkor , hogy ne 1-5 seces késleltetéssel akarjál dolgozni kell a memória. Bár tegyük hozzá ezek extrém esetek, de mivel a munkának haladnia kell ezt is bírnia kell a rendszernek.
    A köv lépés majd a lézer scanelt ponthalmazos állományokkal lesz ha elkezdünk azzal is dolgozni. Na az fogja igazán megenni az erőforrásokat.

    Ennek ellenére valahol valami eszi az erőforrásokat az utóbbi 1 hónapban amit majd meg kell keresni.

    A renderelés egy érdekes dolog próbáltam rájönni, mi kellene egy gyorsabb rendereléshez de még nem teljesen értem miből korlátos a rendszer mi az ami igazán meghatározza. Bár igaz én nagyon ritkán dolgozok 3d -ben inkább a 3d-s dolgok 2d elemeivel.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák