Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #1720 üzenetére

    Szia!

    "én "lassú párti" vagyok, annyi darabbal sietnek a mai karmesterek, néha a fejem fogom"

    Sajnos a színházi rendezők is annyi darabbal sietnek, néha a gyeplőt fognám.

    -.-.-.-.-
    Hangsugárzó versus nagyzenekar-nagykórus téma. Én úgy látom, hogy általában ez is elsősorban a hangfelvételnél van elcseszve. A hangmérnökök (és stúdiótechnikák) nagy része nem tudja kezelni úgy a nagy és sokrétű hangtömegeket, ahogy azok megkívánnák. Ha ellenben sikerült ezt a hangmérnöknek (és a stúdiótechnikáknak) elég jól megoldani, akkor azt a tízliteres, 13centis "mély"közepű minidobozomon is hasonló hangminőségi élvezettel hallgatom, mint az ügyes jazztriófelvételt. Elsősorban a hangfelvételen múlik számomra.
    Nem gondolom, hogy a mélyközéphangszórónak nehezebb dolga lenne, mint az erősítőnek, a forráskészüléknek, a kábelnek... A hangmérnöknek (és stúdiótechnikáknak) van nagyon nehéz dolga a nagy és sokrétű hangtömegeknél.

    -.-.-.-.-
    "Bocs a hosszért mindenkitől"

    Na, ha rendesen elolvastad volna azt a bizonyos "első posztot", láttad volna, hogy itt nem illik elnézést kérni a hosszért, hehe.

Új hozzászólás Aktív témák