Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nova96

    őstag

    válasz #25954560 #23991 üzenetére

    Pedig elég részletesen le van írva, az én szegényes angol tudásommal is értem,de mind1 valaki majd leírja....
    Nővérnek szólítás általában tisztelet képen mondják, de.....na jó nem írok semmit, mert megint az lenne csak szemét vagyok. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz #25954560 #23991 üzenetére

    A -san az általános, ezt voltaképp mindenkinél köteles vagy használni, ha már tudod a nevét, de még nem mondta, hogy szólíthatod másképp. Ha nem így teszel, bunkó vagy.

    A -chan a hivatalos "cukiképző", fiatalabb lányok egymás között ezt szokták használni, vagy a -chi/-cchi-t, ami a kicsinyítőképző (magyarul -ka).

    A -kun a -chan fiú megfelelője, de az idősebbeknek a lányok is -kun szokott lenni, ahogy nálunk is sokszor "fiacskám"-nak szólítják (idegességükben :D) az idősebbek a lányokat.

    Sensei a tanár, az óvónő, az orvos, a professzor.

    A -sama a tiszteletteljes megszólítás, rangban magasan felettünk álló felé így illik (illett) szólni. Most leginkább hétköznapi beszédben fordul elő néha animékben, ha valakit el akarnak ismerni / az egoisták használják magukra, továbbá spécibb helyeken a vásárló az okyaku-sama vagy extrán spéci helyeken gosujin-sama.

    Onee-chan hivatalosan a nővér, családon belül. De még az ane is nővért jelent, továbbá a Nee-t lehet variálni tovább (onee-san, onee-sama, nee-chan, nee-sama). Onee-channak hívják a fiatal srácok a velük egy korú ismeretlen lányokat is, fiatalabb fiúknak onee-san. Ha a fiú idősebb minimum pár évvel, akkor már ojou-chan szokta átvenni.

    A leírás persze nem biztos, hogy megfelel a valóságnak, mert nem jártam még Japánban, de még az animékben sincs kőbevésve. A wikiben amúgy minden le van írva.

    Kis szerepjáték. Vagyok én, a közeli barátom Fujita Hanako, a gyerekkori legjobb barátom Koizumi Shinji, az osztálytitkár Tanaka Rei, egy másvalaki az osztályból Nakamura Tadayoshi, a tanár Onizuka Eikichi, a barátnőm Ooshima Seika, Seika húga Ooshima Karen, az ő barátnője, egy felsőbbéves a klubunkból Suzuki Hideo néven, egy ismeretlen lány.

    Kit hogy szólítók
    Fujita Hanako - Hanako-chan vagy Hanako
    Koizumi Shinji - Shinji vagy haveri cukkolások esetén Shin-chan vagy Shincsi
    Tanaka Rei - inchou (osztálytitkár) vagy Tanaka-san
    Nakamura Tadayoshi - Nakamura-san
    Onizuka Eikichi - Onizuka-sensei
    Ooshima Seika - Seika
    Ooshima Karen - Karen-chan
    Karen barátnője - amíg nem tudom a nevét, addig ojou-chan
    Suzuki Hideo - Suzuki-senpai
    ismeretlen lány - ha idősebb min. 2-3 évvel, akkor onee-san, ha velem egy idős, akkor onee-chan

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák