Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz füles_ #24688 üzenetére

    De igen, okkal tolódott el a részesedés. Az (az AMD-vel ellentétben) nV csak egyszer nyomott full kretént: az FX szériával. Annak utóhatásaként volt az AMD-nek még akkor is nagyobb részesedése, amikor az nV-nek egyértelműen jobb kártyái voltak (X800-700-600 vs. 6xxx széria). nekem volt 9700Pro-m: driverrel annyit azóta sem szívtam (pedig mostanság az nV is belehibázik a driverekbe, de szerencsémre nem frissítek azonnal, így ebből (eddig?) nem érzékeltem semmit).
    RX 480 vs. GTX 1060 viszonylatában kb. egyetlen érved elfogadható: a Freesync. Előbb fullad ki a GPU, mindhogy kevés legyen a 6 giga, a GCn architektúra időtállósága vonatkozásában kérdezd meg a GCN1-2 tulajokat, akik adott fícsörökből már nem igazán részesülnek, a jobb DX12/Vulkan alatti szereplés kapcsán egyrészt ez leginkább pár, AMD-hez köthető cím vonatkozásában igaz, másrészt igen kevés az újgenerációs API-ra épülő programok száma (tudom: majd jövőre. Abu meg is jósolta, hogy kétszámjegyű mennyiségű DX12-es program jön, azaz 10 db biztosan lesz jövőre is... :C :)) ). Ellenben az RX480-nál volt a tápellátás-para, no meg a töketlenkedés a custom verziók csúszásával - a GTX1606 megjelenése mentes volt minden hasonló problémától, nem csoda hogy jobban fogy (no meg tudjuk, hogy azok a fránya bányászok elkapkodták az RX480-akat, biztos azért nem vették a játékosok...:DDD).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák