Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz N0rthF4c3 #10251 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy minden dízel első generációs S60-nál (és talán 2. gen. V70-nél) bent van egy olajkályha a bal első sarokban. Ha a lökös alá benézel, akkor kell látni egy kis csövet, ami ennek a kipuffja. Ennek -5 fok alatt, motorindítást követően be kell indulnia. Ilyenkor hallani szoktam a venti hangját bal elölről és az üzemanyagpumpa kattogását jobb oldalon, hátul, alul. Ha leállítod a motort, mielőtt felfűtené talán 70 fokra a vizet, akkor még a venti motorleállítás után is megy egy darabig, amíg kiszellőztet. Ezen kívül még érezni lehet a jellegzetes "dízelbüdös" szagot is indítás után (meg néha füstölni is szokott, de az enyém még nem csinált ilyet eddig). Így 5 fok alatt is, motorindítást követő 2. percben már meleg levegőt nyomott az utastérbe és a vízhőmérő is beáll középre 5-10 kilométeren belül. Ha Te nem tapasztalod ezeket a jelenségeket, akkor jó eséllyel a kályhád nem működik (mint ahogy nálam sem működött vételt követően, aztán csupán csak az izzítógyertya, a fúvóka és az égéstérventi cseréje után már jó lett).

    Miután felprogramoztattam az állófűtés, ezeken kívül az alábbi funkció jött pluszba. Kihúzott kulcs mellett, ha csavargatod az irányjelzőkaron lévő gyűrűt, a jobb oldali kis kijelző bekapcsol és elérhetőek az állófűtéssel kapcsolatos menüpontok (azonnali bekapcsolás/időpont 1/időpont 2). Értelemszerűen gyújtásnál és járó motornál elérhető menüfunkcióknál is láthatod ezeket pluszba. Ha az azonnali bekapcsolást választod, akkor elindul a kályha, ha időpontra programozod, akkor a megadott időpontra felfűti a vizet és az utasteret. Ha nem kapcsolod ki, akkor a megadott időpont után 5 perccel később kikapcsol. Ha következő napon is szeretnéd indítani, akkor be kell ismételten kapcsolni (tehát véletlenül nem maradhat bekapcsolva, így elkerülhető, hogy minden nap elinduljon az állófűtés, ha elfelejtenéd kikapcsolni).

    Most hirtelen ennyi jut eszembe, remélem sikerült mindent leírnom. :B

Új hozzászólás Aktív témák