Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz szab.tam #29569 üzenetére

    szerintem az is egyfajta vélemény, ha nem néz az ember magyar bajnokit ;)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • AAntii

    őstag

    válasz szab.tam #29569 üzenetére

    Annak idején minden magyar bajnokit megnéztem, mikor adta a magyar tv, akkor is kb. hasonló mennyiségben voltak meccsek a tévében, mint manapság. Aztán lett kábeltévém és megláttam, hogy milyen színvonalon fociznak más bajnokságokban és utána elgondolkodtam, hogy van-e értelme a hobbistákat nézni a profik helyett, arra jutottam, hogy nincs. Ennek ellenére meccsen is voltam kint itthon, a hidegben fagyoskodtam a lelátón, de még a félpályát sem lépték át a fiúk a labdával és megmondom őszintén nem is nagyon látszódott rajtuk az akarás.

    8 gólról beszélünk és futballról, nem vízilabdáról.

    Az ésszerűtlen költekezés pedig (lásd stadionok) kiverik a biztosítékot függetlenül attól, hogy mire megy el. Ha minden rendben menne az országban, az infrastruktúra fejlettsége és az életszínvonal az egekben lenne, akkor elhiheted, hogy senki sem tekintene drámaként a tegnapi eseményekre és ezzel kapcsolatban a stadionépítésekre, de sajnos a helyzet nem ez.

    Ahogy a kolléga is írja, az, hogy a bajnokikat az emberek nem követik nyomon (max. a kiemelt rangadókat) is egyfajta vélemény, ahhoz pedig nem kell minden nap kijárni a futballpályákra, hogy az ember lássa hogy (nem) állunk.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • Integra

    titán

    válasz szab.tam #29569 üzenetére

    nem érdemes szerintem azon filózni, hogy valaki felháborodott, valaki meg nem. aki picit is figyelte az utóbbi éveket, tudta, hogy verés jön, talán csak azt nem, hogy nem állnak meg 4 kapottnál, hanem 8 lesz a vége.. hozzáteszem, a hamburg tavaly 9-et kapott a bayern-től, képzelheted de csudajóvolt élőben a tévé előtt végigszenvednem a meccset.. :DDD
    na de a lényeg, hogy persze, megy a stadionpuffogás ezerrel.. joggal, mert nem az a baj, hogy épül 1-2 stadion, ésszerű keretek között, számolva a következő 20-30 évre befogadóképesség, rugalmasság, bővíthetőség etc függvényében, hanem azért, mert mindez ész nélkül megy, lopva, csalva, hazudva. amikor azt látod, hogy semmilyen normának nem megfelelő faszerkezetes színes-szagós stadiont épít a haver mindenki adópénzéből a hátsó udvarába a vezérnek, addíg szerintem igenis, háborodjon fel mindenki. sőt, mindig háborodjanak fel, mert az ilyet elkell kergetni a retekbe.
    azt kell megértetni, hogy kell a sport, nemcsak a fizikai nevelés miatt, hanem az egészséges életmód, a mentalitás változása miatt is. csak akik prédikálnak, hiteltelenek ahogy vannak. tudod, hogy ha azt mondják, 20mrd, akkor legalább 5mrd-dal kevesebbre is kijönne a végén, ha nem lopnának. de lopnak. intézményesített rendszeren keresztül. és nem csak itt, meglopnak mindenkit, mert még a földet is elvették.
    és igen, nem szabad kimenni egyetlen egy drukkernek sem, mert már nem lehet mással jelezni, hogy takarodjanak el. nem azért mondom, mert kiakarok baszni a szurkolókkal, akik tényleg képesek továbbra is ott ülni, hanem azért mert már mással, másképpen ezt nem lehet úgy közölni, hogy megértsék, mert semmi sehogy sem elég ciki nekik.. de ha aznap este megjelennének faszbúkon és a médiában, hogy a szurkolók sehol se maradtak, netán pár transzparens, hogy mlsz,vitya,csányi meg a többi takarodjatok, tönkretettétek a maradékot is, akkor talán valami történhet. nem biztos, de ez az egyetlen, aminek van esélye még talán. és ezt megkellene érteni azoknak, akik ilyenkor is kimennek a pályára szurkolni, hogy ők a legnagyobb ellenségei a változásnak, mert pont erre hivatkozhatnak a zombik felül, hogy kérem, a támogatás ott van még mindig, csak hazudik mindenki más, mi persze soha..
    egervári itt a legkevesebb, egy szerencsétlen tocsikmárti, semmi több, elviszi a balhét.
    ott volt a román zakó. történt valami? semmi. emlékszik még rá valaki? senki.
    na, így lesz ez most is, elkönyveli mindenki, hogy nem jutottak megint ki, aztán majd indul a 2018-as vb-re "megújult és megfiatalodott" keret, bla bla fucking bla... és legfelül ugyanazok fognak rohadni. és fejétől bűzlik a hal, tudjuk.
    a legkevésbé sem tudom rossz néven venni azoktól a kifakadást, akik nem néznek magyar bajnokikat, de igenis kritizálják. mert nem kell magyar bajnokikat nézni ahhoz, hogy lássa az ember, hogy nagy a baj.. :U

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • forceberg

    veterán

    válasz szab.tam #29569 üzenetére

    Ebben most itt kb. magadra maradsz...

    Nem csak arról van szó, hogy gyenge az itthoni foci, hanem, hogy Détári óta nincs kint is elismert játékosunk.
    Dzsuzdsó majdnem az lett, talán még nem késő, ha észbe kap, még lehet az!

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • válasz szab.tam #29569 üzenetére

    Szoktam nézni magyar bajnokikat, szurkolok is egy csapatnak akiknek épül is új stadion sőt játszom is igazoltan úgy 15 éve. Mégis azt mondom nem kellenek új stadinok, csak pénzpazarlás az egész. Nem ezen fog múlni. Inkább tolnák az egészségügybe ezeket a pénzeket. Párom ott dolgozik, van fogalmam milyen állapotokvannak...
    Ja időnként kimegyek mennyei bajnokira is vagy kupameccsre. A válogatott meg tegnap is leszerepelt mint Bukarestben. Nem az a baj hogy elver a holland hanem az ahogy. Ennyi hibával nincs esély kijutni. A határozottság is hiányzott.
    Nekem ez a véleményem.

    Més que un club!

  • fatal`

    titán

    válasz szab.tam #29569 üzenetére

    "akik sem magyar meccsre nem járnak, de magyar bajnokikat sem néznek meg legalább a tv-ben.
    de véleményük: az nagyon van..."

    Mert a legtöbb meccs nézhetetlen. Én néha-néha megnézek 1-1 meccset, de egyszerűen nincs foci. A válogatott meccseket pl. szinte mindig megnézem, ezt a Holland meccset mondjuk pont nem néztem végig, 2-0-nál kikapcsoltam.

    Ha nincs foci nem kéne milliárdokat a stadionokra költeni. Ha már mindenképpen a focira akarják szórni a lóvét (lehetne máshova is), akkor hívjanak ide 20 külföldi, neves utánpótlás edzőt, és a teljes magyar edzői kart takarítsák el a rákba. Talán akkor lehetne valami. És a stadionokra fordított pénzből meg is lehetne csinálni.

    Aztán ha lesz foci, lesznek nézők, lesznek szponzorok és akkor lehet építeni stadiont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák