Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #7 üzenetére

    Libreofficet meg inkább ne erőltessük, mert ha azon múlott volna, jó pár fontos dokumentum elveszett volna már az életemből.

    Miért is? :F

    Így a diákok egységes kezelőfelülettel tanulhatják meg az alapokat,

    Ez olyan sikeres, hogy azok, akik Office 2007-en tanultak, azok az "egységes" Ribbon kezelőfelületen általában úgy el vannak veszve, mint a gép... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • dabadab

    titán

    válasz b. #7 üzenetére

    "Én 10 éve mit nem adtam volna egy eredeti offic csomagért."

    Így a hozzászólásodat olvasva egy dolgot szinte biztosan nem adtál érte: az árát :DDD

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz b. #12 üzenetére

    Szerintem amiért milliárdokat fizetünk, az nincs olyan nagyon ingyen.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #7 üzenetére

    "ma már szinte minden számítógéphez kötődő munkahelynél alapkövetelmény az office, excel ismerete.": ez igaz. ezért is kellene nagyon sürgősen változtatni a dolgokon.

    az ms ezen húzása kb. az a szint, mikor a dealer az első 1-2 pakkot ingyen adja. ami addiktív...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Zotya84

    őstag

    válasz b. #12 üzenetére

    Az még mindig nem az ára...

    A baja egyébként sokaknak az, ami a Windows-zal: amellett, hogy egy magyar viszonyok mellett nem is olcsó szoftvercsomagról beszélünk - igen tudom, hogy melyik verzió mennyibe kerül -, nem tanítja meg az egyszerűség kedvéért csak számítógép-kezelést, a "kiadványszerkesztést", csak a Windows és az Office használatát. Igaz, ez nem csak a szoftver, hanem az oktatási rendszer hibája is. És az itteni ingyenesség és a rendszer hibája miatt a későbbi számítógép-használókat már gyerekkorban az adott szoftver használatára "lebutítani", hogy majd a későbbiekben legyen belőle egy jól tejelő marha...

    Mindezt mondom úgy, hogy az én időmben nem volt még ilyen tisztaszoftver, csak akkor indult befelé a köztudatba, és alapvetően Windowst használok - viszont az emberek túlnyomó többségével ellentétben én még nem ijedek meg, ha más rendszert kényszerülök használni.

    Remélem így már érted, miért van sokaknak ellenérzése a dologgal kapcsolatban.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz b. #18 üzenetére

    Arra, hogy ne csak a Windowst, meg az MS Office-t oktassák, hanem a többit is. Mert a Linuxok, OSX, meg az egyéb office csomagok is jól használhatók. Csak, amikor az átlagember nem képes használni az eszköztáron ikonnal megtalálható eszközt az OpenOffice Writerben, mert nem pont ugyanúgy néz ki ikonja, és nem pont ugyanott van, mint MS Office-ban. Akkor ott változás szükséges! Elsősorban az oktatásban.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #18 üzenetére

    arra, hogy mivel az ms bevásárolta magát az iskolákba, ezért az emberek teljesen ms függővé válnak.
    ennek következtében a munkahelyek is rá vannak kényszerülve, hogy az ms-től vegyék a szoftvereket, ott viszont annyit kér érte, amennyit nem szégyell. és az ms piszkosul nem szégyellős.

    de nézz szét a neten, mit jelent a vendor lock-in.

    (#20) gyurkikrisz: nem, nem találtam fogást egy pozitív híren, mivel ez egy negatív hír.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #25 üzenetére

    "a ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal?": kit érdekel? egyrészt a kormányzattal is illene nyílt formátumokkal kommunikálni, tehát ha ott fent tartanák a szavukat, már régen nem az lenne a probléma, hogy amit az államigazgatásnak kell küldeni, az lo-ban szétesik, hanem az, hogy mso-ban szétesik.

    másrészt ugye két eset van:
    - ms vendor lock in van, akkor a munkahelyed ms cuccokat kénytelen venni, hogy dolgozni tudj
    - linux vendor lock in van, akkor a munkahelyed linux cuccokat kénytelen venni, hogy dolgozni tudj.
    oh wait, mennyi is a linux?

    "Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem?": tényleg, milyen gáz, hogy hivatalosan lehet érettségizni linuxon...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz b. #25 üzenetére

    "Értem a dolgot, amiről beszéltek, de ez a dolog vissza is igaz. Ha ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal?"

    Kicsit feljebb már előkerült: ha megtanulnak MS Office 2007-et használni, akkor mit csinálnak az MS Office 2010-zel?

    Egyébként meg a megoldás elég nyilvánvalóan az, hogy nem programokat kell megtanulni, hanem koncepciókat. Matekórán se azt tanulja a gyerek, hogy mennyi 94+32, hanem azt, hogy hogyan kell összeadni a számokat.

    Persze ha az ember koncepciót tanul, akkor azért az is elég gyorsan feltűnik neki, hogy pl. az MS Word az alapjaiban van elbaltázva.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Zotya84

    őstag

    válasz b. #25 üzenetére

    Az egyik ingyé' van, a másikért keményen perkálni kell.

    A jó az lenne, ha az egyiket tanítják, akkor a másikat is kéne. Mert akkor talán a feladat megoldását tanulné meg, nem azt, hogy ebben a program így kell megoldani. A másikban meg elvész a júzer. A sorrend pedig mindegy, csak mindenki tudja, hogy mindennek van alternatívája, és ne féljen tőle.

    Mert még emlékszem olyanra, hogy a suliban kitettünk egy PC-t, hogy lehet vele nyugodtan netezni. Kereslet lett is volna rá, de amikor rájöttek, hogy azon nem Windows, hanem 8?9-es Suse Linux, meg nem IE, hanem más - már én sem emlékszem rá -, akkor elég hamar alábbhagyott a lelkesedés, pedig grafikus felület volt már rajta, asztalon elhelyezett böngészőikonnal...

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz b. #31 üzenetére

    Akkor tessék megvetetni az összes tanárral/diákkal az összes tanított fizetős szoftvert, hogy időben megtanulja, hogy nem ingyen van, amit használ, hisz később is fizetni fog érte, vagy ő vagy a munkáltatója...

    Mert ez is része az MS termékeknek, vagy tévednék?

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • zol2

    tag

    válasz b. #31 üzenetére

    Nem, kérlek! Hanem táblázatkezelést és szövegszerkesztést kell tanulni, nem MS Office használatot. Szerintem...

  • King Unique

    titán

    válasz b. #53 üzenetére

    Igen, ez is egy fontos gondolatmenet mert akár full ingyenes az Office, akár csak "félig", de a tény az, h kezelni is tudni kéne rendesen, ami sokaknak meg alapból nem megy...a diák is előbb tanul meg facebookon posztolni, mint xy szövegszerkesztőbe automatikus tartalomjegyzéket generálni v egyéb más hasznos dolgokat elsajátítani. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz b. #62 üzenetére

    Ami azt illeti, nekem tanították a windowst, általános iskolától középsulin át, amikor meg már továbbtanultam OSX-en nyomtam :D
    Általánosban én még DOS-sal kezdtem, aztán Win3.1 majd 95, 98, 2000, és már 2001-ben XP volt a gépeken középsuliban.
    Linuxról csak hallottam valahonnan nem iskolából, hogy az valami parancssoros izé.

    Szóval igen, tanítják (tanították) a win használatát, és ez köszönhető a MS agresszív, erőszakos üzletpolitikájának, ami szerint minden desktop gépre fizetős rendszer kell, fizetős programmal. Természetesen az övékkel.

    A LibreOffice még valóban elég béna elég sokszor, de ahhoz képest hogy ingyenes és a MSO-val ellentétben elég kevesen használják, elég jó.

    Talán ha jóval többen használnák, jobban elterjedne és akkor a fejlesztésére is jobban rámennének. De ez nem fog menni, amíg mindenkit windowshoz szoktatnak MS programokkal, de úgy, hogy soha mást ne tudjanak és ne is akarjanak használni. Sajnos ahogy látom itt is vannak egy páran.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz b. #66 üzenetére

    én meg peches akkor...
    hirtelen három példa:
    - az mso tud olyat (vagy legalábbis amikor kellett volna, akkor tudott), hogy egy vezérdokumentumot szétküldesz véleményezésre úgy, hogy bekapcsolod a track changest. Amikor visszajön mindenkitől, akkor egy dokumentumban összeszedi az összes példányban elkövetett változtatási javaslatot, és egy klikkeléssel ki tudod választani, hogy melyik módosítást fogadod el a sok közül. na ez nem működött, amikor használni akartuk.
    - az mso-ban próbálj meg többszörösen egymásba ágyazott listákat csinálni. nekem sose sikerült.
    - próbálj meg egy hosszabb dokumentumot összerakni, mondjuk 125+ oldalast, ahol egy csomó előre-hátra hivatkozás és hasonlók vannak, esetleg automatikus irodalomjegyzékkel, stb. stb. nekem sose sikerült.

    "a Libre még jobb is mint az Office, mert ezt te is tudod hogy nem igaz...": nem kell, hogy az lo jobb legyen, mint az mso. ha az lo van kiszögellve de facto szabványnak, akkor rögtön kompatibilis lesz, az mso meg nem. az objektív tény, hogy a kettő nem egyforma, az már, hogy melyik inkompatibilis a másikkal, csak nézőpont kérdése.

    franc se lázad az mso ellen, hogy itt éjjel pár hsz-t elpazarolunk rá, az nem lázadás. egyébként meg nem használom, szerencsére a melóban is tökéletesen elvagyok latexhel. max. az zavar, hogy az adó rossz helyre megy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #58000384

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Volt az 13 év is, meg még több, ugyanis a fizetős ügyfeleknek az MS még mindig foltozza, ha nagyon ragaszkodnak hozzá.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz b. #62 üzenetére

    Gondolom erre a cikkre gondolsz, amit még te magad linkeltél korábban. Az egyik mondatod azt sugallja, hogy nem olvastad el alaposan a cikket, ugyanis a 25.000 db bejelentett "hibának" csak 22%-a valós, mert rengeteg a duplikált jegy, a már megoldott hiba, valamint a túl kevés információt tartalmazó jegy is. Tehát az a 25.000 valójában kb. 5.500 körül van. Na persze ez is magas szám, de előfordulhat, hogy az MS termékeknél is van ennyi, de mivel az MS nem közöl ilyen jellegű információkat, így ezt nem tudni, ezekből szerintem nem is érdemes messze menő következtetéseket levonni.
    Egy másik dolog, hogy a Document Foundation-nek nincs annyi teljes munkaidős programozója, mint az MS-nek, így természetes, hogy lassabban haladnak a fejlesztéssel, de ennek ellenére lehet kérni náluk akár Level 3 Supportot is.

    Az MS Office-al ez a probléma.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • #40553216

    törölt tag

    válasz b. #10 üzenetére

    A cikkben ott a link a korábbi cikkre. Érdemes elolvasni. És ennek nyomán kutakodni vendor lock-in, szabványok (ODF vs OOXML) és ezek megvalósítása és hasonló témában. Hogy te a dokumentumaidat nem tudtad rendesen kezelni LO-ban, az sokkal inkább az MS technikája a versenytársak "versenyből" való kizárására.
    "nem lesznek rajta elveszve"
    Majd el lesznek minden máson, amihez nem idomították. Ugyanúgy, ahogy a szüleik, azok a 30 évesek, akiket előbb említettél. Mert nem gondolkodni tanulnak meg, hanem egy speciális eszközt használni.
    A középiskoláknak pl. feladatuk lenne megtanítani a diákokat tanulni.

    Azért 5000 forint Windows+Office kombóért 10 éve sem vágta földhöz az embereket.

    Budapest lakói, cégei sokkal több adóval járulnak hozzá a költségvetéshez, mint amennyit Budapest visszakap. Csak szólok. És ha már: én miért fizessek azért adót, hogy a te gyereked "ingyen" használhasson MS-terméket?

    "Milyen gáz lenne ha mondjuk az ország egyik felében informatikán OpenOffice-t tanulnának, a másik felében pedig libret nem?"
    Nem lenne gáz. A kettő (vagyis inkább a LibreOffice és az ApacheOffice, hiszen utóbbi van már az OpenOffice helyett) nagyon hasonló.

    "Amúgy nem kényszerít senkit semmire ez a dolog, egy lehetőség, amit vagy igénybe vesz a diák, vagy nem."
    Ezt majd beszéld meg a már bejelentkezett elvakult MS-szekértáborral. Amikor a gyerekednek középiskolában vagy egyetemen MS-formátumban kell beadnia a cuccait, az szerinted mi?

    "Ha ezek a diákok megtanulnak mondjuk open Office-t használni, vagy mondjuk Libret utána mihez kezdenek egy Ms Office-szal? Ugyan ez a helyzet visszájára fordítva."
    Így van. Emiatt kellene megváltoztatni az oktatási rendszert is, hogy a tanárok is ismerjenek mást, legyen képességük, és nem mellékesen idejük is sok minden megtanítására. De elsősorban gondolkodni, problémát megoldani kellene megtanítani a gyerekeket. Ha most az "ajándék" MS-termékek kapcsán ugyanaz megy tovább mint eddig, miért lesz jó?

    "egyik legfejlettebb...szövegszerkesztő szoftver"
    Hát persze! Különösen a ........................................................................................................ és a (tabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtabtab) funkciójában, meg (szóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóközszóköz) ebben. Ki ne hagyjuk a bekezdés végi rövid sort!

    "a Libre ahol csak ebben az évben 25 ezer felhasználói hibabejelentés érkezett"
    Szerinted MSO-ra mennyi érkezhetett? A hibajelentés != tényleges hiba. Ha megnézed az általad linkelt cikket, abban is láthattad volna. A felhasználói tábor meg simán veri már a százmilliót.

    (#20) gyurkikrisz
    Ez az "ingyen", "ajándék" ugyanaz, amit Gates annak idején így fogalmazott meg: "Ha már lopják, lopják a miénket!". A használóknak így is, úgy is ingyen van, az MS meg -- Gates alapján -- nem veszít, sőt, nyer, éppen a rászokás miatt.

    "Someday they will, though. As long as they are going to steal it, we want them to steal ours. They'll get sort of addicted, and then we'll somehow figure out how to collect sometime in the next decade."

    "Ha ugyanezt csinálná valaki Linux vonalon, biztos ujjonganál,"
    De nem csinálja... Ahogy nem is csinálhatná.

    (#41) mrhitoshi
    "Próbáltam használni Prezit pl.: és nem fogott meg, maradok a PP-nél."
    vs
    A Microsoft megijedt a Prezitől?
    "„Nem emlékszünk rá, mikor láttunk utoljára 30 év alatti előadót PowerPointot használni Prezi helyett” – így vezette fel a Business Insider azt a hírt, hogy tegnap megkezdődött a Microsoft új prezentációkészítő szoftverének tesztje."

    " Mondjuk nem hinném, hogy mindenkinek szüksége van arra, hogy oldalas egyenleteket gépeljen be, de ez a Word-ben nagyon gyors."
    Lehet, gyors, de ronda.

    (#46) karak_22
    "mégis a méregdrága PS megy mindenhol"
    Kevésbé méregdrága formában, ugyebár.

    "A harmadik az, hogy nincs egységes színkezelés sem"
    A színkezelést majd beállítja a júzer maga.

    "Aztán lehet mókolni magyar nyelvet bele"
    Bazz! Ha a telepítéskor a magyar nyelvet választod ki, akkor magyar nyelvű lesz, mert közben letölti a nyelvi fájlokat.
    Tényleg, ha már: magyar nyelvű MS Office-hoz külön vásárolni csomagot, hogy mondjuk orosz tudjam használni. Összesen, pénzért is csak 40 nyelvet támogat, míg a LibreOffice 110-et.
    Ugyanez Linuxon (mondjuk Debian):
    apt-get install calligra-l10n-ru (vagy koffice-l10n-ru, libreoffice-help-ru, libreoffice-l10n-be, libreoffice-l10n-ru, libreoffice-lightproof-ru-ru, hunspell-ru, hyphen-ru...)
    Ingyé', 110 nyelvre.

    Nem igazodtál ki Gnome alatt? Pedig rém egyszerű, nem kell hozzá agysebésznek lenni. Menü három fő kategóriával: Alkalmazások, Helyek, Rendszer. És láss csodát: az Alkalmazások alatt az alkalmazásokat találod, ráadásul nem egybehányva mint az alap Windows megközelítésben, hanem kategóriákra osztva. A Helyek meg különböző távoli és közeli helyekre visz, de tényleg. Képzeld: itt találod a fájlkezelőt legyen szó helyi vagy távoli fájlok eléréséről. Jó, mi? Rendszer: óóó! Csak nem a rendszer beállításait, kezelését szedték egy csokorba? Hogy is van ez Windowson alapértelmezetten?

    (#88) malnabokor
    "És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben"
    Nos, ezzel kb. azt az áldásos helyzetet érnéd el mint ami az IE6 miatt alakult ki: nem volt verseny, az MS így beleszart. És pont az IE6-ot szarta bele. :C

    (#93) anulu
    Tényleg? Helyesírás ellenőrzés? Small caps?

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz b. #12 üzenetére

    Én is oda jártam, de én semmilyen 5000HUF-ról nem tudok. Mi ingyen kaptuk. Te valahová máshová jártál?

    Egyébként csak azt nem értem ebben az egészben, hogy az online office totál ingyenes csak egy MS account kell hozzá. Net meg már kb a sírban is van. (jó tudom ez kicsit túlzás) Akkor miért fizettünk a telepíthető verzióért milliárdokat??? Hmmm, biztos nem járt jól ezzel senki sem a kormányból.

    Továbbá pont az lenne a lényeg, hogy minél szélesebb körű IT tapasztalatot, és nem MS tapasztalatot kapjanak a nebulók. Nos ha csak csak MS szoftvert használnak, akkor pont az a gond, hogy nem fognak tudni mást használni. Van olyan ismerősöm aki linuxszal jól boldogul és otthon azt használ (persze ezt is én telepítettem neki), viszont a munkahelyén a Totalcommanderrel nem igazán boldogul, de az office nem okoz gondot, nyilván mert otthon a libre-t használja.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz b. #238 üzenetére

    Egy amerikai multicég pénzzel kitömése NEM A KÖZJÓT SZOLGÁLJA!

    Ne haragudj, egy állásra pályázol az MS marketingosztályán? 500 millió Ft társasági adó? Na ne viccelj már! LuxLeaks mond valamit? Meg mondjuk ez a lista:
    Top 500-as lista árbevétel alapján (2009-ben).
    Ezzel nem kerültek be Magyarország 500 legnagyobb cége közé. Ez szerinted hihető? Úgy, hogy csak a "Tiszta"szoftver miatt bejön ennek egyötöde. Mennyi cég vesz licencet kliensre, szerverre, mennyi vesz szupportot? Az MS Magyarország Kft. helyében én ezzel az 500 millióval nem dicsekednék.

    Neked az miért humbug, hogy ha én azt írom, nem a programot (tehát nem az éppen az orruk előtt lévő programot, annak felületén az adott kezelőszerveket) kell bemagolni? Ahogy egy példát is írt fentebb egy kolléga. Tehát az adott program menürendszerének pontjait. Ez lenne a normális? Miről beszélsz?

    "amit a hétköznapi kisdiák pont le fog szarni."
    Ne haragudj, de ki a f.szt érdekel, mit szar le egy kisdiák, amikor nem ő dönt arról, hogy becsalják-e az egész magyar közoktatást az MS-termékcsapdába?

    "Amúgy nem értem hogy jönnek ide opredszerek? Linux meg Windows?"
    Ez csak kis kitérő volt, és igazából nem is neked szólt. Azt a másfél sort zárójelbe teheted.

    De előtte és utána ott az MS Office és a LO összehasonlítása. Az ezek szerint nagyon elkerülte a figyelmedet.

    A nyerő az MS Office? Igen, ha a teljes funkcionalitására szükséged van, és éppen ilyen csomagban. De mennyien vannak ilyenek? És ebből a teljes funkcionalitásból vajon mennyit tanulnak meg a gyerekek, fiatalok hat és mondjuk 24 éves koruk között az oktatásban? A nagy részét nem inkább az adott munkahelyre bekerülve a speciális feladatoknak megfelelően fogja megtanulni? Az alapokra, az irodai szoftverek kezelésének elsajátítására miért is nem jó egy ingyenes program? Milyen extra nélkülözhetetlen funkciókat használnak az MSO-ban általános és középiskolában, vagy akár a felsőoktatásban? Mert ha mindenki LO-t használ, akkor ugyebár nem nagyon vannak kompatibilitási problémák.
    És ingyen van az MS. Persze, most nem fizetsz sem te, sem én, sem senki más. Majd akkor fizetsz, ha már annyi minden készült MSO fájlformátumokban, hogy nem éri meg konvertálni, de ingyen már nem használhatod. Vagyis a gyereked nem használhatja.

    De látom, úgyis hiába, így felesleges a további eszmecsere.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák